« на головну 24.11.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1261)
24
Жовтень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Юридична сторінка

Пільги багатодітній родині

Пільги багатодітній родині

Чи мають право батьки ба­гатодіт­них сімей на без­платний проїзд у міському та міжміському транспорті?

Валентина ТАРАНЕНКО, м. Харків

Згідно зі статтею 13 Закону України «Про охорону ди­тинства» таку пільгу мають лише діти (за наявності посвідчення). З метою створення належних ма­теріальних умов для вихо­вання дітей у сім’ях дер­жава надає батькам або особам, які їх замінюють, соціальну допомогу, пе­редбачену Законом Укра­їни «Про державну допо­могу сім’ям з дітьми» та іншими законами Украї­ни. Сім’ям з дітьми у по­рядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, надаються піль­гові довгострокові креди­ти на придбання житла, предметів довгостроково­го користування та жит­лове будівництво.

Багатодітним сім’ям надаються такі пільги:

1) 50-відсоткова знижка плати за користування житлом (квартирна пла­та) у межах норм, перед­бачених чинним законо­давством (21 кв. м загаль­ної площі житла на кож­ного члена сім’ї, який по­стійно проживає в жило­му приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. м на сім’ю);

2) 50-відсоткова знижка плати за користування ко­мунальними послугами (газопостачання, електро­постачання та інші послу­ги) та вартості скраплено­го балонного газу для по­бутових потреб у межах норм, визначених законо­давством.

Площа житла, на яку надається знижка при роз­рахунках плати за опален­ня, становить 21 кв. м опа­люваної площі на кожно­го члена сім’ї, який по­стійно проживає в жило­му приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. м на сім’ю;

3) 50-відсоткова зниж­ка вартості палива, в тому числі рідкого, в межах норм, визначених законодавством, у разі якщо відповідні будинки не мають центрального опалення;

4) позачергове встанов­лення квартирних телефо­нів. Абонентна плата за користування квартир­ним телефоном встанов­люється у розмірі 50% за­тверджених тарифів.

Пільги щодо плати за користування житлом (квартирної плати), кому­нальними послугами та вартості палива, передба­чені пунктами 1–3 части­ни третьої цієї статті, на­даються багатодітним сім’ям незалежно від виду житла та форми власності на нього.

Дітям із багатодітних сімей надаються такі пільги:

1) безоплатне одержан­ня ліків за рецептами лі­карів;

2) щорічне медичне об­стеження і диспансериза­ція в державних та кому­нальних закладах охоро­ни здоров’я із залученням необхідних спеціалістів, а також компенсація ви­трат на зубопротезування;

3) першочергове обслу­говування в лікувально-профілактичних закла­дах, аптеках та першочер­гова госпіталізація;

4) безоплатний проїзд усіма видами міського па­сажирського транспорту (крім таксі), автомобіль­ним транспортом загаль­ного користування в сіль­ській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобуса­ми приміських і міжмісь­ких маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних, незалежно від відстані та місця проживання;

5) безоплатне одержан­ня послуг з оздоровлення та відпочинку відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочи­нок дітей». Батькам і ді­тям із багатодітних сімей видаються відповідні по­свідчення. Зразок посвід­чення (209а-2010-п), поря­док виготовлення і видачі посвідчень (209-2010-п) встановлюються Кабіне­том Міністрів України.

 

Солдат служить, навчання чекає…

Мій брат навча­ється в технікумі. Його призивають в армію. Якщо він через рік розпочне навчан­ня, то чи збережеться за ним бюджетне місце? Чим це регламентується?

Сергій ОСИПЕНКО, м. Боярка

Згідно із чинним законодав­ством та статутом будь-якого навчального закладу студенти мають право переривати на­вчання у зв'язку з обставинами, які унеможливлюють виконання навчального плану (академічна відпустка через об’єктивні при­чини), і на поновлення на на­вчання. Тобто студенти, які на­вчаються в технікумі, можуть пе­реривати і поновлювати на­вчання, зокрема, в разі призову на строкову військову службу.


Житло в кредит

Чи можливо за молодіжною про­грамою молодій сім’ї отримати квартиру в кредит? Що для цього потрібно й куди звертатися?

Василь ОРОХНЮК, м. Бориспіль

Право на отримання кредиту мають сім’ї та самотні молоді громадяни, які згідно із зако­нодавством визнані такими, що потребують поліпшення житлових умов, а саме: сім’я, в якій є чоловік та дружина віком до 35 років включно; неповна сім’я, в якій мати (батько) віком до 35 років включно має неповнолітніх дітей (дитину); самотні моло­ді громадяни віком до 35 ро­ків включно; молоді вчені.

Кредит надається мо­лодим сім’ям та само­тнім молодим грома­дянам на будівни­цтво і придбання жит­ла за таких умов:

1) перебування кандидата на об­ліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, або на­явність у кан­дидата, що по­требує поліпшення житло­вих умов, відповідних доку­ментів на право будівни­цтва індивідуального житла;

2) підтвердження кандида­том своєї платоспромож­ності;

3) внесення кандидатом на свій особистий рахунок, що відкривається регіональним управлінням фонду в банку-агенті, першого внеску в розмірі не менше 6% вар­тості будівни­цтва житла, або наймен­шої суми екс­пертної оцін­ки чи договір­ної вартості при­дбання житла.

Будь ласка, звертайтеся до регіо­нального управ­ління Держав­ного фонду сприяння моло­діжному житло­вому будівництву.



У вільний від роботи час


Чи може шкільний учитель сумі­щати кілька професій?

Валерій ГАРКУША, с. Дударків, Київська обл.

Сумісництво – це виконан­ня, крім основної, іншої ро­боти на умовах трудового договору на тому ж або ін­шому підприємстві, в уста­нові, організації або фізич­ної особи у вільний від основної роботи час. Не може вважатися сумісни­цтвом робота без обійман­ня певної посади, що вико­нується епізодично, без ре­гулярної оплати.

Для роботи за сумісни­цтвом згоди власника або уповноваженого ним орга­ну (далі – власника) за міс­цем основної роботи не по­трібно. Але якщо працівник виконує роботу за сумісни­цтвом на одному і тому ж підприємстві або в однієї і тієї ж фізичної особи, тоді укладаються два договори з одним власником. Фактич­но останній дає згоду пра­цівникові на роботу за су­місництвом, адже він укла­дає з ним додатковий тру­довий договір.

Роботу за сумісництвом ре­гулюють Конституція Украї­ни, Кодекс законів про пра­цю, закони України «Про відпустки» та «Про оплату праці», Постанова Кабінету Міністрів від 3 квітня 1993 року № 245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій», Поло­ження про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, за­тверджене Наказом Мініс­терства праці, Міністерства юстиції, Міністерства фінан­сів України від 28 червня 1993 року № 43.

Сторінку підготувала Олена ЛАРІНА, «ПВ»

 

05.05.2011



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

10.10.2024 22:03

08.09.2024 21:09

23.08.2024 22:29

23.08.2024 22:00

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання