« на головну 24.11.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1261)
24
Жовтень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Юридична сторінка

Пора на сесію

Пора на сесію

Я працюю в сільській раді на посаді спеці­аліста другої категорії з ве­дення бухгалтерсько­го обліку. Навчаюсь заочно на четверто­му курсі економічного університету. Ска­жіть, будь ласка, чи повинна оплачувати­ся сесія? Якщо так, то як це довести керівни­цтву?

Валерій ДМИТРЕНКО, м. Запоріжжя

У статті 15 Закону України «Про відпустки» йдеться про те, що працівникам, які успішно навчаються без відриву від виробництва у вищих навчальних закла­дах з вечірньою та заочною формами навчан­ня, надаються додаткові оплачувані відпустки:

1) на період настанов­них занять, виконання ла­бораторних робіт, складан­ня заліків та іспитів для тих, хто навчається на пер­шому та другому курсах у вищих навчальних закла­дах: I та II рівнів акредита­ції з вечірньою формою на­вчання – 10 календарних днів, III та IV рівнів акре­дитації з вечірньою фор­мою навчання – 20 кален­дарних днів, незалежно від рівня акредитації із заочною формою навчання – 30 календарних днів;

2) на період настанов­них занять, виконання ла­бораторних робіт, складан­ня заліків та іспитів для тих, хто навчається на тре­тьому і наступних курсах у вищих навчальних закла­дах: I та II рівнів акредита­ції з вечірньою формою на­вчання – 20 календарних днів, III та IV рівнів акре­дитації з вечірньою фор­мою навчання – 30 кален­дарних днів, незалежно від рівня акредитації із заочною формою навчання – 40 календарних днів;

3) на період складання державних іспитів у ви­щих навчальних закла­дах, незалежно від рівня акредитації – 30 календар­них днів;

4) на період підготовки та захисту дипломного проекту (роботи) студен­там, які навчаються у ви­щих навчальних закладах з вечірньою та заочною формами навчання I та II рівнів акредитації, – 2 міся­ці, а у вищих навчальних закладах III і IV рівнів акредитації – 4 місяці.

Тривалість додаткових оплачуваних відпусток працівникам, які здобува­ють другу (наступну) вищу освіту за заочною (вечір­ньою) формою навчання у навчальних закладах піс­лядипломної освіти та ви­щих навчальних закладах, що мають у своєму підпо­рядкуванні підрозділи піс­лядипломної освіти, визна­чається як для осіб, які на­вчаються на третьому і на­ступних курсах вищого на­вчального закладу відпо­відного рівня акредитації.

Працівникам, допуще­ним до складання вступ­них іспитів в аспірантуру з відривом або без відриву від виробництва, для під­готовки та складання іс­питів надається один раз на рік додаткова оплачу­вана відпустка з розра­хунку 10 календарних днів на кожний іспит.

Працівникам, які на­вчаються без відриву від виробництва в аспіранту­рі та успішно виконують індивідуальний план під­готовки, надається додат­кова оплачувана відпуст­ка тривалістю 30 кален­дарних днів та за їх ба­жанням протягом 4 років навчання – один вільний від роботи день на тиж­день з оплатою його в роз­мірі 50% середньої заро­бітної плати.

Для працівників, які навчаються у вищих на­вчальних закладах з вечір­ньою та заочною формами навчання, де навчальний процес має свої особливос­ті, законодавством може встановлюватись інша тривалість відпусток у зв’язку з навчанням.

Відпустки, передбаче­ні пунктами 1 та 2 части­ни першої та частиною четвертою цієї статті, на­даються впродовж на­вчального року.



Робота у вихідний

Працюю в школі, маю не­повну ставку (14 годин). Са­мотужки ви­ховую доньку 9 років (одинока мати). Чи можна мене примусити працювати у вихідний день, у суботу?

Олена УВАРЕНКО, м. Суми

Відповідно до статті 71 Ко­дексу законів про працю ро­бота у вихідні дні заборо­няється. Залучення окремих працівників до роботи в ці дні допускається тільки з дозволу виборного органу первинної профорганізації (профспілкового представ­ника) підприємства, устано­ви, організації і лише у ви­няткових випадках, що виз­начаються законодавством і в частині другій цієї статті.

Залучення окремих праців­ників до роботи у вихідні дні допускається в таких винят­кових випадках:

1) для відвернення або лікві­дації наслідків стихійного лиха, епідемій, епізоотій, ви­робничих аварій і негайного усунення їх наслідків;

2) для відвернення нещасних випадків, які ставлять або мо­жуть поставити під загрозу життя чи нормальні життєві умови людей, загибелі або псування майна;

3) для виконання невідклад­них, наперед не передбаче­них робіт, від негайного ви­конання яких залежить у по­дальшому нормальна робо­та підприємства, установи, організації в цілому або їх окремих підрозділів;

4) для виконання невідклад­них вантажно-розвантажу­вальних робіт із метою за­побігання або усунення про­стою рухомого складу чи скупчення вантажів у пунк­тах відправлення і призна­чення.

Залучення працівників до роботи у вихідні дні прова­диться за письмовим нака­зом (розпорядженням) влас­ника або уповноваженого ним органу.

Якщо Ви не згодні із наказом про роботу у вихідний день, звертайтеся до Відділу освіти.

 

Перераховуємо пенсію

Чи може непрацюючий пенсіонер вимагати перерахунку пенсії, і в яких випадках?

Марія САГАЙДАК, м. Кременчук

Частиною 1 пп. 3 п. 11 по­станови КМУ № 530 від 28.05.2008 року «Деякі пи­тання соціального захисту окремих категорій грома­дян» передбачено, що в разі, коли застрахована особа після призначення пенсії, відповідно до Зако­ну, продовжувала працюва­ти, проводиться перераху­нок пенсії з урахуванням не менш як 24 місяців страх­стажу після призначення (попереднього перерахун­ку) пенсії, незалежно від пе­рерв у роботі.

Перерахунок пенсії прово­диться із зарплати (доходу), з якої була обчислена пен­сія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії прово­диться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в ч. 1 ст. 40 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страху­вання», із застосуванням по­казника середньої зарплати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислен­ня пенсії, за календарний рік, що передує року пере­рахунку пенсії. При цьому з періоду, за який враховуєть­ся заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії, пе­ріод, що настає після при­значення пенсії, не підлягає виключенню згідно з абза­цем 3 ч. 1 ст. 40 Закону. Вка­зана постанова КМУ не ви­знавалась неконституцій­ною в даній частині.

 

 

Спецавтомобіль для неінваліда

Мій батько – інвалід і має авто для інваліда з ручним керуван­ням. На даний момент через стан здоров’я він не їздить. Чи можу я, неінвалід, їздити на цьому авто?

Семен МАРТИНЕНКО, м. Токмак

Про порядок переоформ­лення або переобладнання автомобіля, отриманого ін­валідом або законним пред­ставником недієздатного ін­валіда, дитини-інваліда, йдеться у п. 32 постанови № 999 Кабміну «Про затвердження Порядку забезпечення інва­лідів автомобілями». У разі коли під час експлуатації ав­томобіля у інваліда, члена сім’ї, якому передано право користування автомобілем, або законного представни­ка недієздатного інваліда, дитини-інваліда виявляють­ся протипоказання до керу­вання ним, він або член сім’ї переїхав на інше місце по­стійного проживання або в разі смерті члена сім’ї, якому передано право користу­вання автомобілем, чи його відмови користуватися ним, питання про передачу пра­ва на це члену сім’ї, який проживає і зареєстрований за місцем постійного прожи­вання та реєстрації інваліда або в одному населеному пункті з ним, вирішується в кожному конкретному ви­падку для інвалідів за рішен­ням головного управління соцзахисту згідно з клопо­танням районного управлін­ня соцзахисту, а для інвалі­дів унаслідок трудового ка­ліцтва – за рішенням управ­ління виконавчої дирекції Фонду соцстраху з тимчасо­вої втрати працездатності.

Протипоказання до керу­вання автомобілем підтвер­джуються довідкою, що ви­дається медичною комісією за місцем постійного про­живання інваліда, члена сім’ї, законного представ­ника недієздатного інвалі­да, дитини-інваліда, якому передається право корис­тування автомобілем.

Сторінку підготувала Тетяна РУБАН, «ПВ»

28.04.2011



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

10.10.2024 22:03

08.09.2024 21:09

23.08.2024 22:29

23.08.2024 22:00

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання