« на головну 19.05.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1249)
18
Квітень
 
Інтерв’ю
 
СЕРГІЙ БИЗОВ: «МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЗРОСТАННЯМ АВТОРИТЕТУ ПРОФСПІЛОК У СУСПІЛЬСТВІ»

СЕРГІЙ БИЗОВ: «МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЗРОСТАННЯМ АВТОРИТЕТУ ПРОФСПІЛОК У СУСПІЛЬСТВІ»


РУБРИКИ


Передплата





Статті Юридична сторінка

Хто має право на пільгові ліки?

Хто має право на пільгові ліки?

Які категорії насе­лення мають пільги на отри­мання лікарських засобів під час амбула­торного лікування? Якими нормативними документами це право передбачено?

Основним нормативним документом, який регу­лює це питання, є Поста­нова Кабінету Міністрів України від 17.08.1998 № 1303 «Про впорядку­вання безоплатного та пільгового відпуску лі­карських засобів за ре­цептами лікарів у разі амбулаторного лікуван­ня окремих груп населен­ня та за певними катего­ріями захворювань».

Згідно з цією постановою безоплатне або пільгове забезпечення лікарськи­ми засобами за рецепта­ми у разі амбулаторного лікування особи зале­жить від того, до якої групи населення нале­жить хворий, а також від категорії захворювання.

Безоплатно і на пільго­вих умовах відпускають­ся лікарські засоби, за­значені у переліку лікар­ських засобів вітчизня­ного та іноземного ви­робництва.

Відпуск лікарських засо­бів безоплатно і на піль­гових умовах у разі амбу­латорного лікування осіб аптеки провадять за ре­цептами, що їх випису­ють лікарі лікувально-профілактичних закла­дів за місцем проживан­ня осіб.

Особи, які обслуговують­ся у відомчих лікувально-профілактичних за­кладах і мають право на безоплатний або пільго­вий відпуск лікарських засобів, отримують їх у аптеках, закріплених за цими закладами.

Витрати, пов’язані з від­пуском лікарських засо­бів безоплатно і на піль­гових умовах, провадять­ся за рахунок загальних асигнувань, що передба­чаються відповідними бюджетами на охорону здоров’я, а також коштів Фонду для здійснення за­ходів щодо ліквідації на­слідків Чорнобильської катастрофи та соціально­го захисту населення

У разі амбулаторного ліку­вання лікарські засоби за рецептами лікарів відпус­каються безоплатно таким категоріям громадян:

– особам, яким передба­чено безоплатний від­пуск лікарських засобів, згідно із Законом Украї­ни «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соці­ального захисту»;

– особам, які мають особливі трудові заслуги пе­ред Батьківщиною, від­повідно до Закону Украї­ни «Про основні засади соціального захисту ве­теранів праці та інших громадян похилого віку в Україні»;

– особам, яким передба­чено безоплатний від­пуск лікарських засобів, згідно із Законом Украї­ни «Про статус і соціаль­ний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської ката­строфи»;

– пенсіонерам із числа колгоспників, робітни­ків, службовців, які одер­жують пенсію за віком, по інвалідності та у разі втрати годувальника в мінімальних розмірах (за винятком осіб, які одержують пенсію на ді­тей у разі втрати году­вальника);

– дітям віком до трьох ро­ків;

– дітям-інвалідам віком до 16 років;

– дітям віком до 18 років, які перенесли у 1988 році хімічну інтоксикаційну алопецію у м. Чернівці;

– дівчата-підлітки і жін­ки із протипоказаннями вагітності, а також жін­ки, які постраждали вна­слідок Чорнобильської катастрофи, забезпечу­ються безоплатно засоба­ми контрацепції.

При амбулаторному лі­куванні лікарські засоби за рецептами лікарів від­пускаються з оплатою 50% вартості для таких категорій громадян:

– інвалідів I і II груп унаслідок трудового ка­ліцтва, професійного або загального захворювання;

– інвалідів із дитинства I і II груп;

– дітей віком від трьох до шести років;

– осіб, що їх реабілітова­но відповідно до Закону України «Про реабіліта­цію жертв політичних репресій на Україні», які стали інвалідами внаслі­док репресії або є пенсіо­нерами;

– осіб, нагороджених зна­ком «Почесний донор України» та «Почесний донор СРСР».

 

Що лікуватимемо?

При яких захворюваннях хворі забезпечуються без­оплатними ліками?

У разі амбулаторного лікування лі­карські засоби відпускаються безо­платно при захворюваннях, до яких належать: онкологічні та гематоло­гічні захворювання; діабет (цукро­вий і нецукровий); ревматизм; рев­матоїдний артрит; пухирчатка; сис­темний гострий вовчак; системні, хронічні, тяжкі захворювання шкі­ри; сифіліс; лепра; туберкульоз; ад­дісонова хвороба; гепатоцеребраль­на дистрофія; фенілкетонурія; ши­зофренія та епілепсія; психічні за­хворювання (інвалідам I та II груп, а також хворим, які працюють у лікувально-виробничих майстер­нях психоневрологічних і психіа­тричних закладів); стан після опе­рації протезування клапанів серця; гостра переміжна порфірія; муко­вісцидоз; тяжкі форми бруцельозу; дизентерія; гіпофізарний нанізм; стан після пересадки органів і тка­нин; бронхіальна астма; хвороба Бехтєрєва; міастенія; міопатія; мо­зочкова атаксія Марі; хвороба Пар­кінсона; інфаркт міокарда (перші шість місяців); дитячий церебраль­ний параліч; СНІД, ВІЛ-інфекція; післяопераційний гіпотиреоз, у тому числі, з приводу раку щитовид­ної залози; гіпопаратиреоз; вродже­на дисфункція кори наднирників.

Безоплатний відпуск лікарських за­собів за переліченими категоріями захворювань проводиться лише у разі амбулаторного лікування осно­вного захворювання, за яким хво­рим надано пільги. Хворі на СНІД та ВІЛ-інфіковані, незалежно від основного захворювання, мають право на безоплатний відпуск лі­карських засобів за наявності в них будь-яких інших захворювань.

 

Право на житлову субсидію

Кому призначається субсидія за житлово-комунальні послуги?

Право на призначення субсидії мають сім’ї, у яких розмір плати за житлово-комунальні послуги перевищує обсяг ви­значеного урядом обов’язкового відсотка платежу: 10% чи 15% середньомісяч­ного сукупного доходу сім’ї.

Субсидія призначається уповноважено­му власникові (співвласникові) житла, наймачеві державного та громадського житлового фонду, членові житлово-будівельного (житлового) кооперативу, власникові (співвласникові) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації.

У разі смерті особи, на яку відкрито осо­бовий рахунок, надання субсидії не при­пиняється за умови, що у житловому приміщенні зареєстровані інші особи, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги.

Якщо особа, що перебуває у шлюбі, про­живає окремо від чоловіка (дружини) сама або з неповнолітніми дітьми, на яких не отримує аліментів, і є уповнова­женим власником, співвласником або наймачем житла, на якого (яку) відкри­то особовий рахунок, субсидія признача­ється лише на норму володіння чи ко­ристування житловою площею без ура­хування додаткових 10,5 кв. метра на сім’ю.

У разі коли у житлових приміщеннях заре­єстровані неповнолітні діти, які залиши­лися без батьківської опіки, субсидія при­значається за заявою опікуна і розрахову­ється відповідно до розміру пенсії у зв’язку із втратою годувальника та інших соціальних виплат, які отримує опікун на дітей.

Субсидія не призначається, якщо неповно­літні діти, маючи батьків, зареєстровані в житловому приміщенні самі.

 

…Непрацюючому безробітному не надається

Чи має право розраховувати на житлову субсидію працездатна жінка, котра не має роботи та не перебуває на обліку у службі за­йнятості?

Субсидія не призначається у разі, якщо серед зареєстрованих у житловому при­міщенні осіб є працездатна особа, котра не працює і не навчається, при цьому не шукає роботу через службу зайнятості протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за субсидією.

29.03.2014



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

08.05.2024 21:25

08.05.2024 21:01

05.04.2024 21:44

22.03.2024 19:35

15.03.2024 18:49

15.03.2024 18:46

10.02.2024 18:02

10.02.2024 18:01

10.02.2024 17:58

10.02.2024 17:48

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання