« на головну 28.12.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1264)
05
Грудень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Юридична сторінка

Офіційна легалізація профспілок та їх об’єднань

Офіційна легалізація профспілок та їх об’єднань

 Як здійснюється процедура прове­дення легалізації профспілок та їх об’єднань? Які доку­менти потрібно подати до легалізуючих орга­нів?

Відповідно до статті 16 Закону України «Про профспілки, їх права та гарантії діяльності» (далі – Закону) профспіл­ки, їх об’єднання легалі­зуються шляхом повідо­млення на відповідність заявленому статусу.

Легалізація всеукраїн­ських профспілок, їх об’єднань здійснюється Міністерством юстиції України, інших профспі­лок та їх об’єднань – від­повідно Головним управ­лінням юстиції Мініс­терства юстиції України в Автономній Республіці Крим, обласними, Київ­ським та Севастополь­ським міськими, район­ними, районними у міс­тах, міськими (міст об­ласного значення) управ­ліннями юстиції.

Для проведення проце­дури легалізації засно­вники або керівники ви­борних органів профспі­лок подають заяви. До заяви додаються статут (положення), протокол з’їзду, конференції, уста­новчих чи загальних збо­рів членів профспілки з рішенням про його за­твердження, відомості про виборні органи, на­явність організацій профспілки у відповід­них територіально-адміністративних оди­ницях, про засновників об’єднань.

На підставі поданих профспілкою докумен­тів легалізуючий орган у місячний термін під­тверджує заявлений ста­тус за ознаками, визна­ченими ст. 11 Закону, включає профспілку, об’єднання профспілок до реєстру об’єднань гро­мадян і видає свідоцтво про легалізацію із зазна­ченням відповідного ста­тусу. Легалізуючий ор­ган не може відмовити в легалізації профспілки чи об’єднання профспі­лок.

У разі невідповідності поданих документів за­значеному статусу лега­лізуючий орган пропо­нує профспілці, об’єднанню профспілок надати додаткову доку­ментацію, необхідну для підтвердження статусу.

Статус організацій всеукраїнської чи профспіл­ки іншого рівня визнача­ється статутом цієї проф­спілки. Організації, які діють на підставі стату­ту профспілки, надсила­ють легалізуючому орга­ну за місцем свого знахо­дження повідомлення про належність до пев­ної профспілки з поси­ланням на свідоцтво про її легалізацію, на підста­ві якого вони включа­ються до реєстру об’єднань громадян. Пер­винні профспілкові орга­нізації також письмово повідомляють про це ро­ботодавця.

Профспілка підприєм­ства, установи, організа­ції, яка діє на підставі власного статуту, легалі­зується у порядку, визна­ченому цією статтею.

Профспілка, об’єднання профспілок набувають права юридичної особи з моменту затвердження статуту (положення). Статусу юридичної осо­би набувають також ор­ганізації профспілки, які діють на підставі її статуту.

Профспілка, її організа­ції, об’єднання профспі­лок здійснюють свої по­вноваження, набувають цивільних прав і беруть на себе цивільні обов’язки через свої ви­борні органи, які діють у межах прав, наданих їм за законом та статутом (положенням).

За подання на легаліза­цію недостовірних відо­мостей особи, які їх під­писали, несуть відпові­дальність згідно із зако­ном.

 

 

 Статут профспілки та її діяльність

  Хто має затвер­джувати статут профспілки? Які основні положен­ня повинен містити цей документ?

Відповідно до статті 14 ЗУ «Про профспілки, їх права та гарантії діяль­ності» статути (положен­ня) профспілок прийма­ються з’їздами, конфе­ренціями, установчими або загальними зборами членів профспілки відпо­відного рівня і не пови­нні суперечити чинному законодавству України.

Статут (положення) проф­спілки повинен містити:

1) Статус та повну назву профспілки, її скорочену назву (за наявності), міс­цезнаходження її вибор­них органів (юридичну адресу).

2) Мету та завдання профспілки.

3) Умови і порядок при­йняття в члени проф­спілки та вибуття з неї.

4) Права, обов’язки чле­нів профспілки, умови, порядок та підстави ви­ключення з членів проф­спілки.

5) Територіальну, галузе­ву або фахову сферу ді­яльності.

6) Організаційну струк­туру профспілки, повно­важення її організацій, виборних органів, поря­док формування їх скла­ду.

7) Умови, терміни, поря­док скликання з’їздів, конференцій чи загаль­них зборів членів проф­спілки та порядок при­йняття ними рішень.

8) Порядок і терміни звіт­ності виборних органів профспілки перед члена­ми профспілки, порядок здійснення контролю за діяльністю виборних ор­ганів профспілки.

9) Джерела надходження (формування) коштів профспілки та напрями їх використання.

10) Порядок здійснення господарської діяльності профспілки і вирішення майнових питань.

У статуті профспілки мо­жуть бути передбачені й інші положення, що сто­суються особливостей створення та функціону­вання певної організації, якщо це не суперечить чинному законодавству.

У межах повноважень, передбачених статутом, вищі за статусом профор­гани можуть затверджу­вати положення про ор­ганізації профспілки.

 

 

 Допомога постраждалим від пожежі

Пожежею знищено будинок і все майно моїх батьків-пенсіонерів. Че­рез відсутність коштів нове житло вони купити собі не можуть. Куди звернутися, щоб вирішити це питання?

Відповідно до статті 34 Закону України «Про місцеве само­врядування в Украї­ні» до повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад нале­жить надання одноразової допомоги гро­мадянам, які постраждали внаслідок сти­хійного лиха, зокрема пожежі. Одноразова матеріальна допомога громадянам, які по­страждали від пожежі або стихійного лиха, надається за письмовою заявою одержува­ча до міськвиконкому, за наявності довід­ки, що підтверджує факт пожежі, актів об­стеження на предмет збитків та матеріально-побутових умов проживання.

Вищезазначена допомога надається за рі­шенням виконкому міськради за рахунок коштів резервного фонду міського бюдже­ту. Якщо з якихось причин місцева влада відмовляє у її наданні, слід звернутися до депутатів як місцевого, так і вищого рівня.


За трудовим договором чи угодою?

 Керівник підприємства пропонує працівникові перейти на роботу за трудовою угодою, обіцяючи, що тру­довий стаж буде зараховано. Чи збе­режуться в такому випадку соціальні пільги та гарантії, і які записи буде внесе­но до трудової книжки?

Трудова угода за своєю суттю є цивільно-правовим договором, тобто договором під­ряду чи про надання послуг, і регулюєть­ся Цивільним кодексом України (ЦКУ). За договором підряду, відповідно до статті 837 ЦКУ, одна сторона (підрядник) зобов’язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов’язується прийняти й оплатити виконану роботу.

Таким чином, укладення, виконання та припинення (розірвання) трудової угоди регулюється цивільно-правовим законо­давством, на відміну від звичайного тру­дового договору, який регулюється зако­нодавством про працю.

Особа, яка виконує роботу за трудовим до­говором, набуває статусу «працівника» і на неї поширюються гарантії, пільги та компенсації, визначені законодавством про працю. За трудовою угодою (догово­ром підряду) особа набуває статусу «під­рядника» або «виконавця» з правами, ви­значеними цивільним законодавством та договором. Отже, працюючий за трудовою угодою не має права на щорічну чи додат­кову відпустки, виплату премій, допомо­ги на оздоровлення. Також такий праців­ник не буде отримувати оплати за лікар­няним, звичайно якщо він сам добровіль­но не сплачуватиме страхові внески до фондів соціального страхування.

При виконанні роботи за трудовою угодою (договором підряду) запис до трудової книжки не вноситься, а період виконання зараховується до стажу роботи, що дає право на трудову пенсію лише за умови сплати підприємством страхових внесків.

25.05.2013



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

26.12.2024 18:21

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання