« на головну 24.11.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1261)
24
Жовтень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Юридична сторінка

Умови продажу ліків для пільговиків

Умови продажу ліків для пільговиків

 Які категорії гро­мадян мають пра­во на пільгове або безоплатне при­дбання ліків?

Право на безоплатне придбання ліків мають:

1) учасники бойових дій та особи, прирівняні до них; інваліди війни та прирівняні до них особи; учасники війни; особи, які мають особливі заслу­ги перед Батьківщиною;

2) особи, які мають особливі трудові заслу­ги перед державою, зо­крема Герої Соціалістич­ної Праці, Герої України та повні кавалери орде­на Трудової Слави;

3) особи, які постраж­дали внаслідок Чорно­бильської катастрофи:

– віднесені до І катего­рії постраждалих від Чор­нобильської катастрофи;

– неповнолітні діти померлих громадян, від­несених до ІІ категорії, смерть яких пов’язана з Чорнобильською ката­строфою;

– учасники ліквідації наслідків аварії на Чор­нобильській АЕС, які на­лежать до ІІІ категорії постраждалих;

– неповнолітні діти по­мерлих громадян з числа учасників ліквідації на­слідків аварії на Чорно­бильській АЕС, віднесені до ІІІ категорії постраж­далих, смерть яких пов’язана з Чорнобиль­ською катастрофою;

– діти, які належать до потерпілих від Чорно­бильської катастрофи;

– діти, яким встанов­лено інвалідність, пов’язану з Чорнобиль­ською катастрофою;

4) пенсіонери з числа колгоспників, робітни­ків, службовців, які одер­жують пенсію за віком, у зв’язку з інвалідністю та в разі втрати годуваль­ника у мінімальних роз­мірах (за винятком осіб, які одержують пенсію на дітей у разі втрати году­вальника);

5) діти віком до 3 ро­ків;

6) діти-інваліди віком до 16 років;

7) діти віком до 18 ро­ків, які перенесли 1998 року хімічну інтоксика­ційну алопецію у м. Чер­нівцях.

Крім того, дівчата-підлітки та жінки з про­типоказаннями вагіт­ності, а також жінки, які постраждали внаслідок Чорнобильської ката­строфи, забезпечуються безоплатно засобами контрацепції.

До захворювань, у разі амбулаторного лікуван­ня яких лікарські засоби відпускаються безоплат­но, належать: онкологіч­ні та гематологічні хво­роби, діабет (цукровий і нецукровий), ревматизм, пухирчатка, туберку­льоз, дизентерія, дитя­чий церебральний пара­ліч, бронхіальна астма, системні, хронічні тяжкі захворювання шкіри, си­філіс, шизофренія та епі­лепсія, психічні захво­рювання (інвалідам І та ІІ груп, а також хворим, які працюють у лікувально-виробничих май­стернях, психоневроло­гічних і психіатричних закладах), стан після операції протезування клапанів серця, СНІД, ВІЛ-інфекція, післяопе­раційний гіпотиреоз, у тому числі з приводу раку щитовидної залози, та ін. Крім того, хворі на СНІД та ВІЛ-інфіковані мають право на безоплатний відпуск лікар­ських засобів за наявнос­ті у них будь-яких інших захворювань.

Лікарські засоби від­пускаються безоплатно лише в разі амбулатор­ного лікування основно­го захворювання, за яким надано пільги.

Законодавством та­кож передбачено пільго­вий (з оплатою 50% їхньої вартості) продаж лікар­ських засобів. Зокрема, при амбулаторному ліку­ванні на умовах пільго­вого продажу відпуска­ються лікарські засоби за рецептами лікарів:

1) інвалідам І та ІІ груп внаслідок трудово­го каліцтва, професійно­го або загального захво­рювання;

2) інвалідам з дитин­ства І та ІІ груп;

3) дітям віком від 3 до 6 років;

4) особам, які стали інвалідами внаслідок репресій або є пенсіоне­рами;

5) особам, нагородже­ним знаком «Почесний донор України» або «По­чесний донор СРСР».

Лікарські засоби вітчизняного та іноземного виробництва відпуска­ються хворим безоплатно або на пільгових умовах згідно з Переліком, за­твердженим постановою Кабінету Міністрів Украї­ни від 5 вересня 1996 року.

Дітям-інвалідам ві­ком до 18 років лікарські засоби відпускають за рецептами лікарів неза­лежно від місця прожи­вання цих дітей, але в межах Автономної Рес­публіки Крим, областей, міст Києва та Севастопо­ля. Витрати, пов’язані з оплатою вартості лікар­ських засобів, покладено на органи охорони здоров’я за місцем, де ці ліки відпускаються.

 

 

 Комунпослуги за новим місцем проживання

  Яким чином інва­ліду можна отри­мати пільги на житлово-комунальні послуги при змі­ні місця проживання?

Для отримання пільг до житлово-комунального під­приємства необхідно надати: документи, що підтверджу­ють право на пільги (оригіна­ли та їхні копії); ідентифіка­ційний номер (оригінал і ко­пію); довідку про встановлен­ня групи інвалідності (якщо така є); довідку про склад сім’ї; інші документи та їхні копії осіб, які мають право отримувати пільги як члени сім’ї пільговика (паспорт, ідентифікаційний номер, рі­шення про встановлення опі­ки чи піклування тощо).

Уразі зміни місця прожи­вання пільговик знімається з обліку в уповноваженому органі за місцем попере­днього проживання та стає на облік за новим місцем проживання. Якщо пільговик мешкає не за зареєстрова­ним місцем проживання, він має повідомити про це управління ЖКГ, стати на об­лік за фактичним місцем проживання, за яким надалі отримуватиме пільги згідно з рішенням комісії виконко­му районної у місті ради.

 

Дисциплінарна відповідальність судді

Які законні підстави для притяг­нення судді до дисциплінарної відповідальності?

Підстави дисциплінарної відпові­дальності судді визначені в п. 5 ч. 4 ст. 125 Конституції України, згідно з якою суддя звільняється з посади орга­ном, який його обрав (Верховна Рада України) або призначив (Президент України), в разі порушення ним прися­ги. Підстави дисциплінарної відпові­дальності суддів установлені ст. 83 ЗУ «Про судоустрій і статус суддів»:

– істотні порушення норм процесуаль­ного права при здійсненні правосуддя;

– невжиття суддею заходів щодо роз­гляду заяви, скарги чи справи протягом строку, встановленого законом;

– порушення вимог щодо неуперед­женого розгляду справи, зокрема щодо відводу чи самовідводу;

– систематичне або грубе одноразове порушення правил суддівської етики, що підриває авторитет правосуддя;

– розголошення таємниці, що охоро­няється законом, в тому числі таємниці нарадчої кімнати, яка стала відомою судді під час розгляду справи на закри­тому судовому засіданні;

– неподання або несвоєчасне подання для оприлюднення декларації про май­но, доходи, витрати і зобов’язання фі­нансового характеру за минулий рік за формою і в порядку, що встановлені ЗУ «Про засади запобігання і протидії ко­рупції», зазначення в ній свідомо не­правдивих відомостей.

Поведінка судді розглядається на службі в суді та поза ним. Щодо пове­дінки в суді, підставами для притягнен­ня до дисциплінарної відповідальності можуть бути:

– порушення обов’язків безсторон­ності;

– порушення обов’язків добропристой­ності в стосунках із сторонами, їхніми представниками, свідками, колегами;

– порушення закону в зв’язку з кричу­щою недбалістю або невисловлення сво­єї думки в письмовій формі, коли цього вимагає закон, або висловлення своєї думки без наведення фактів, які змуси­ли суддю ухвалити таке рішення;

– неодноразові або необґрунтовані за­тримки в ухваленні рішення або здій­снення інших дій, що стосуються вико­нання судових функцій, будь-яке інше нехтування своїми обов’язками;

– участь у діяльності, не сумісній з обов’язками судді, передоручення вико­нання своєї роботи іншій особі, позапро­цесуальне внесення змін і доповнень у судові рішення, будь-які інші дії, що компрометують безсторонність або до­бропристойність судової системи.

Скасування або зміна судового рішення не тягне за собою дис­циплінарної відповідальності судді, який брав участь в ухва­ленні цього рішення, якщо при цьому не було допущено нав­мисного порушення норм пра­ва чи несумлінного ставлення до службових обов’язків, що спричинило істотні наслідки.

01.02.2013



Коментарі

#1 17.06.2014 10:19 добавил: Марiя | додати коментар

ви робите добру справу, але знання в наш час -це додатковий головний бiль.

 
ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

10.10.2024 22:03

08.09.2024 21:09

23.08.2024 22:29

23.08.2024 22:00

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання