« на головну 28.12.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1264)
05
Грудень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Юридична сторінка

Трудовий кодекс: досягнуто баланс у інтересів сторін

Трудовий кодекс: досягнуто баланс у інтересів сторін

Досі ще не при­йнято новий Тру­довий кодекс. Но­вому депутат­ському корпусу потрі­бен певний час для ор­ганізації структурної роботи. Які перспекти­ви прийняття кодексу і який внесок у його під­готовку зробила Феде­рація профспілок Укра­їни?

Як повідомляє департа­мент правового захисту апарату ФПУ, проект Трудового кодексу при­йнято за основу Верхо­вною Радою України ще в травні 2008 року. Але підготовлений профіль­ним парламентським ко­мітетом до другого чи­тання документ трива­лий час не виноситься на розгляд Верховної Ради. Слід зазначити, що до участі в підготовці про­екту Трудового кодексу залучалися провідні фа­хівці та науковці, пред­ставники сторін соціаль­ного діалогу. Крім того, створювалися робочі групи, проводилися чис­ленні заходи з узгоджен­ня позицій учасників цього процесу.

У проекті відтворені практично всі основні норми Кодексу законів про працю України, які забезпечують реаліза­цію конституційного права на працю, відпочи­нок, соціальний захист, а також систематизовані норми інших законів та нормативно-правових актів, які регулюють трудові відносини, усу­нуті існуючі прогалини в трудовому законодав­стві. Збережені важливі гарантії соціального за­хисту працівників, які відповідають міжнарод­ним стандартам праці, і водночас враховані осо­бливості регулювання трудових відносин у рин­кових умовах, досвід ре­формування трудового законодавства в країнах СНД, серед яких лише в Україні продовжує діяти Кодекс законів про пра­цю, прийнятий понад 40 років тому.

На сьогодні в проекті Трудового кодексу до­сягнуто балансу прав та інтересів сторін соціаль­ного діалогу, а окремі позиції, щодо яких є пев­ні застереження, не мо­жуть перекреслити оче­видні переваги цього до­кумента.

Незалежно від того, який законопроект буде оста­точно внесено на розгляд нового парламенту, Феде­рація профспілок Украї­ни вживатиме всіх мож­ливих заходів для обсто­ювання принципових за­сад реформи трудового законодавства, а саме:

– недопущення знижен­ня рівня забезпечення і захисту трудових прав;

– збереження представ­ництва профспілкових організацій у захисних механізмах;

– повна легалізація всіх фактичних трудових від­носин, ефективний дер­жавний нагляд за дотри­манням трудового зако­нодавства.

 

 

 Оплату праці – під контроль профспілок

 Які конкретні заходи здійснює Федерація профспілок України щодо усунення про­блеми з виплатами зарплати в конвертах?

Як повідомляє департамент розвитку профспілкового руху апарату ФПУ, прово­диться цілеспрямована ро­бота з метою привернення уваги політиків, керівників держави, ЗМІ до цієї та ін­ших нагальних проблем у сфері оплати праці. Зокре­ма, за ініціативою ФПУ вперше заплановано роз­гляд питань оплати праці та соцзабезпечення на засі­данні РНБО України, очо­люваної Президентом України.

Наразі ведеться активна підготовка профспілкових пропозицій щодо реальних механізмів і джерел ради­кального підвищення зарплати, погашення заборго­ваності з її виплати та виве­дення з тіні. Вирішення цих проблем дозволить вивести працюючу людину із зони бідності та створити умови для розвитку високоінте­лектуального трудового по­тенціалу, а також забезпе­чить внутрішній платоспро­можний попит населення, наповнення Пенсійного фонду та держбюджету України.

 

 

 Нова посада нова угода

 Як перевести співробітника, який працює за контрактом, на нове підприємство? Ічи зберіга­ється в такому випадку термін дії його контракту?

 Ні, не зберігається. Як повідомляє депар­тамент правового захисту апарату Феде­рації профспілок України, у випадку пе­реведення працівника на нове підприєм­ство з ним укладається новий трудовий договір або контракт. При цьому, згідно із ст. 32 Кодексу законів про працю Укра­їни, переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації, а також переведення на роботу на інше підприємство, в установу, організацію або в іншу місцевість, хоча б разом із підприємством, установою, організаці­єю, допускається тільки за згодою пра­цівника.

 

 

 Як дітям війни отримати допомогу?

 Із проблемами отримання дер­жавної соцдопомоги дітям війни вже зіткнулися чимало грома­дян. Буває й таке, коли рішення про виплату вже прийнято, але Пен­сійний фонд грошові кошти надавати не поспішає. Як же в такому разі отримати допомогу дітям війни?

 Хоч як прикро, але на сьогодні пенсіонери змушені оббивати по­роги Пенсійного фон­ду, судів, щоб отрима­ти належні їм кошти. Декому вже вдалося отримати рішення су­дів на свою користь, які вступили в закон­ну силу. Здається, справедливість від­новлено. Однак, звер­нувшись із таким рі­шенням у ПФ, можна почути у відповідь: держава не має коштів, щоб виплатити заборгованість.

Як тут бути? Адже рішення суду є, а гро­шей немає. Насамперед пам’ятати: отри­мання рішення суду апеляційної інстан­ції свідчить про те, що рішення районно­го суду вступило в законну силу і підля­гає виконанню. Але це лише початок стадії виконання судового рішення. Не­обхідно звернутися до суду, в який рані­ше було подано позовну заяву про стяг­нення невиплачених сум, щоб отримати рішення судів першої та апеляційних ін­станцій, а також виконавчий лист. Для отримання виконавчого листа слід напи­сати і подати до суду відповідну заяву.

Отримавши виконавчий лист, згідно із ст. 20 ЗУ «Про виконавче провадження» пенсіонер повинен написати і надати в орган Державної виконавчої служби за місцезнаходженням боржника (тобто Пенсійного фонду) відповідну заяву про примусове виконання рішення, додавши до неї оригінал виданого судом виконав­чого листа. Таку заяву краще написати в двох екземплярах (один залишається у виконавчій службі, а на іншому попро­сіть поставити відмітку про прийняття і зберігайте його як доказ подання доку­ментів).

Протягом трьох днів з моменту отриман­ня відділом Державної виконавчої служ­би заяви про примусове виконання рі­шення з прикладеним до неї виконавчим листом держвиконавець виносить поста­нову про відкриття виконавчого прова­дження, копію якого має направити вам як заявнику.

Таким чином, як тільки рішення суду набирає законної сили, звертайтеся в Державну виконавчу службу. Тільки за вашою ініціативою держвиконавці від­криють провадження і будуть вживати заходів для забезпечення його виконан­ня. У такому випадку ви отримаєте га­рантію своєчасного виконання управлін­ням ПФУ судового рішення та виплати належних вам коштів, оскільки за пере­шкоджання виконанню або взагалі неви­конання рішення суду посадовим осо­бам, винним у цьому, загрожує кримі­нальна відповідальність.

 

 Якщо вам потрібна юридична консультація, звертайтесь безкоштовно до фахівців проекту «Ти і право» за тел.:

0 800 21-22-23

(працює цілодобово)

22.11.2012



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

26.12.2024 18:21

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання