« на головну 24.11.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1261)
24
Жовтень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Юридична сторінка

Надання та призупинення допомоги на дітей

Надання та призупинення допомоги на дітей

 Після смерті цивільної дружини мій брат один ви­ховує неповнолітнього сина. Які законодавчі акти визначають розмір допомоги на дитину одинокому батькові та за яких умов виплата цих коштів може припинитися?

Віра ГЕЛЕТЕЙ, м. Нова Каховка, Херсонська обл.

Згідно зі статтею 18-3 Закону України «Про державну під­тримку сім’ям з ді­тьми» допомога на дітей одиноким матерям, одиноким усиновлювачам, матері (батькові) у разі смерті одного з батьків, які мають дітей віком до 18 ро­ків (якщо діти навчаються за денною формою навчан­ня у загальноосвітніх, професійно-технічних, а також вищих навчальних закладах I–IV рівнів акре­дитації, до закінчення та­кими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 ро­ків), надається у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму для дитини від­повідного віку та середньо­місячним сукупним дохо­дом сім’ї у розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не мен­ше 30 відсотків прожитко­вого мінімуму для дитини відповідного віку.

Відповідно до статті 18-4 цього Закону виплата допомоги на дітей одино­ким матерям (батькам) припиняється у разі:

– позбавлення утриму­вача допомоги батьків­ських прав;

– позбавлення отриму­вача допомоги волі за ви­роком суду;

– скасування рішення про усиновлення дитини або визнання його недійсним;

– реєстрації дитиною шлюбу до досягнення 18-річного віку;

– надання неповноліт­ній особі повної цивільної дієздатності у випадках, передбачених законом;

– смерті дитини;

– смерті отримувача допомоги.

Виплата допомоги на дітей одиноким матерям (батькам) призупиняється у разі:

– тимчасового влашту­вання дитини на повне державне утримання;

– відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;

– тимчасового працев­лаштування дитини.

У разі припинення дії обставин, передбачених частиною другою цієї статті, виплата допомоги поновлюється за письмо­вою заявою отримувача допомоги до органу, який призначає допомогу, з мі­сяця, що настає за міся­цем, в якому припинилася дія зазначених обставин.

Припинення або при­зупинення виплати допо­моги здійснюється на під­ставі відомостей про об­ставини, зазначені у час­тинах першій та другій цієї статті, з місяця, що настає за місяцем, в яко­му було виявлено зазна­чені обставини, за рішен­ням органу, який призна­чив допомогу.

 

 

 Державна підтримка сімей із дітьми

 Моя донька невдовзі народить ди­тину. На які види державної допо­моги сім’ям із дітьми можна роз­раховувати?

Олег ЧУБАРУК, м. Тячів, Закарпатська обл.

Відповідно до статті 3 ЗУ «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» (зі змінами та доповненнями) призна­чаються такі види держав­ної допомоги:

1) допомога у зв’язку з ва­гітністю та пологами;

2) допомога при наро­дженні дитини;

2-1) допомога при усинов­ленні дитини;

3) допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;

4) допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;

5) допомога на дітей оди­ноким матерям.

Місцеві органи виконав­чої влади, органи місцево­го самоврядування, під­приємства, установи, ор­ганізації та об’єднання громадян за рахунок власних коштів можуть за­проваджувати додаткові види допомоги та вста­новлювати доплати до державної допомоги сім’ям із дітьми.

 

 

 Якщо доглядач – батько

 Чи може чоло­вік оформити на себе дер­жавну допо­могу при народжен­ні та по догляду за дитиною до трьох років?

Валентина КОШКАН, м. Донецьк

 На підставі статті 13 ЗУ «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», пунктів 10, 15, 17 По­станови Кабінету Міністрів України № 1751 «Про затвер­дження Порядку призначен­ня і виплати державної допо­моги сім’ям з дітьми» у ре­дакції від 03.02.2012 допомо­га надається одному з бать­ків дитини. Згідно із чинним законодавством право на до­помогу по догляду за дити­ною до досягнення нею три­річного віку має особа (один із батьків дитини, усиновлю­вач, опікун, баба, дід або ін­ший родич), яка фактично здійснює догляд за дитиною.

Якщо чоловік фактично здійснює догляд за дити­ною, отже, він має право оформити допомогу по до­гляду за дитиною на себе.

 

 

 Соцвиплати майбутній матері

 Я перебуваю на 32-му тижні вагіт­ності. Зареєстрована у центрі за­йнятості. Хто має мені нараховува­ти кошти у зв’язку з вагітністю та пологами? До кого звертатися?

Олеся БРЕНЬ, м. Львів

 Згідно зі статтями 8, 9 ЗУ «Про державну підтримку сім’ям з дітьми» підставою для призначення жінкам до­помоги у зв’язку з вагітністю та пологами є видана в уста­новленому порядку й вста­новленого зразка довідка лі­кувального закладу; довідка державної служби зайнятос­ті для жінок, зареєстрованих у ДСЗ як безробітні; довідка з місця проживання для не­працюючих жінок про те, що вони не працюють (не слу­жать, не навчаються).

Допомога у зв’язку з вагіт­ністю та пологами признача­ється, якщо за нею зверну­лися не пізніше шести міся­ців від дня закінчення від­пустки у зв’язку з вагітністю та пологами і виплачується жінкам за весь період від­пустки, тривалість якої ста­новить 70 календарних днів до пологів і 56 календарних днів (70-ти – у разі ускладне­них пологів або народження двох чи більше дітей) після пологів. Жінкам, що нале­жать до 1–4-ї категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастро­фи, допомога по вагітності та пологах виплачується за 180 к. д. зазначеної відпуст­ки (90 – до пологів та 90 – після пологів). Зазначена до­помога обчислюється су­марно та надається жінкам у повному обсязі незалежно від кількості днів відпустки, фактично використаних до пологів.

За період відпустки у зв’язку з вагітністю та поло­гами, що збігається з від­пусткою по догляду за дити­ною до досягнення нею трьох років, допомога по вагітності та пологах випла­чується незалежно від до­помоги по догляду за дити­ною до досягнення нею трьох років.

 ДО ВІДОМА

Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами надається у розмірі 100% середньомісячного доходу (стипендії, гро­шового забезпечення, допомоги по безробіттю тощо) жінки, але не менше 25% розміру встановленого зако­ном прожиткового мінімуму для працездатної особи з розрахунку на місяць.

 Сторінку підготувала Тетяна РУБАН, «ПВ»

18.09.2012



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

10.10.2024 22:03

08.09.2024 21:09

23.08.2024 22:29

23.08.2024 22:00

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання