« на головну 25.11.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1261)
24
Жовтень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Тема номера

Літні маршрути: від Криму до Рима

Літні маршрути: від  Криму до Рима

 До початку бажаної відпускної кампанії лишається все менше часу, і проблем, пов’язаних із літнім відпочин­ком, не меншає. Пересічні українці мріють про місця, де можна добре відпочити, а заодно й побачити світ за до­сить помірні гроші. Вони ладні пожертвувати комфор­том: обрати автобус чи поїзд замість літака, жити у двозірковому готелі замість три- або чотиризіркового, зекономити на екскурсіях, харчуванні. Головне зробити так, аби літній відпочинок залишив лише приємні враження.

 КОРЕКТИВИ ВНОСИТЬ ЄВРО–2012

Зазвичай активний ту­ристичний сезон припадає на липень і серпень. Однак цьогоріч він поширюється і на червень. Мешканці міст, котрі приймають фут­больний чемпіонат Євро­пи, саме в цей період волі­ють вивезти свої родини подалі. Хтось хоче вберег­ти нерви від автомобіль­них заторів, які неминучі у дні проведення матчів, ко­мусь не до смаку ажіотаж, пов’язаний із напливом за­рубіжних уболівальників. Так чи інакше, туристичні компанії уже говорять про тотальне збільшення кіль­кості охочих зосередитися на червневих відпустках. Кількість замовлень на перший місяць літа 2012 року значно перевищує ми­нулорічні показники.

Щодо можливостей для відпочинку в червні, то, за оцінками експертів, пере­важна більшість українців планує відпочивати в Укра­їні. І не лише в Криму. Ни­нішнього сезону обіцяють бути привабливими Мико­лаївська та Херсонська об­ласті. Туроператори пропо­нують чимало місць, де можна за помірні ціни від­почити всією родиною. Це Чернівці, Буковель, Івано-Франківськ, Ужгород, бага­те на привабливі пропози­ції і Закарпаття. Практич­но заброньовані всі місця в готелях і санаторіях Мор­шина, Миргорода, Трускав­ця. Українці зможуть оці­нити об’єкти відпочинку досить серйозного світово­го класу.

Докотилася конкурен­ція і до сфери сільського відпочинку. Наприклад, один день у гостинній са­дибі на Херсонщині для ді­тей коштує 50 гривень із повною культурною про­грамою. Херсонська об­ласть узагалі дуже серйоз­но працює над розширен­ням маршрутів медичного туризму. Після того, як в регіоні виявили поклади цілющої грязі, потік відпо­чивальників значно збіль­шився. Ідея народного бальнеологічного курорту на Херсонщині вже зна­йшла своїх шанувальни­ків, тож із початком літа туристичні агентства очі­кують на суттєве поповне­ння охочих і відпочити, і поліпшити своє здоров’я.

Якщо ж для більшості українців на чільному міс­ці – помірна ціна літнього оздоровлення, то містечко Нові Санжари, що на Пол­тавщині, стане приємним відкриттям. Тут діють са­наторій і два пансіонати, у яких відпочинок на рівні повного пансіону стано­вить близько 100 гривень на добу.

Україна за роки незалеж­ності багато чого навчила­ся. Тож сьогодні можна го­ворити, що вона має неаби­які можливості за помірні кошти надати своїм грома­дянам гідний відпочинок і позитивні враження від літ­ніх вакацій.

КРИМ ДЕШЕВИМ НЕ БУВАЄ

Сонце, море і пісок. Тра­диційно у більшості наших співвітчизників літній се­зон асоціюється з пляжним відпочинком. І тут, ясна річ, поза конкуренцією – південний берег Криму. Нинішнього літа Крим про­понує різноманітні форми якісного активного відпо­чинку. Тут активно працю­ють фахівці туристичного бізнесу, які впроваджують кращі зразки світового до­свіду в цій сфері.

Сподіватися, що Крим зважатиме на низьку пла­тоспроможність українців, звісно, не варто. Навпаки: експерти прогнозують по­дорожчання відпочинку на півострові на 10–12 відсотків. Хоча точну цифру зростання цін буде відсте­жено лише після закінчен­ня сезону. Наразі можна го­ворити про те, що цінову політику відпочинку на кримському узбережжі дик­тує зростаючий із року в рік наплив туристів із Росії. І проти цього нічого не вді­єш: ринок досить чутливий до попиту й пропозицій. Власники готелів і рестора­нів переконують приїж­джих, що пристойний від­починок дешево коштувати не може. Зростання цін на туристичні послуги в Кри­му фахівці пояснюють тим, що ціна практично, хоча й не абсолютно, відповідає якості. В усякому разі, зру­шення відчутні.

Тож Крим продовжує традиційно приваблювати туристів. За прогнозами за­ступника голови Держ­служби туризму та курор­тів України Дмитра Зару­би, Крим цього сезону може прийняти на 20% більше туристів, ніж торік. Експерти по-різному сприймають таку сміливу заяву. Хай там як, але Крим продовжує боротися за ту­ристів.

Висока конкуренція змушує власників готелів і санаторіїв у Криму більше уваги приділяти дозвіллю своїх гостей. У пансіонатах відмовляються від тради­ційних дискотек радян­ського часу, концертів ар­тистів. Власники туристич­них об’єктів серйозно за­мислилися над упрова­дженням проектів актив­ного сімейного відпочин­ку. Адже більшість приїжджих прагнуть насампе­ред оздоровити на чорно­морському узбережжі сво­їх дітей.

Поки що не розв’язано основну проблему Ялти й решти Південного берегу Криму – доступність пля­жів. Здавалося б, пляж без­платний, але доводиться  платити за лежаки чи інші додаткові послуги. В ре­зультаті виходить, що сім’я з чотирьох осіб, на­приклад, лише на користу­вання пляжем витрачає близько 100 грн на день.

Туроператори заклика­ють не зважати на такі ви­трати. Або заселятися у чо­тиризіркові готелі. Тоді, мовляв, до послуг відпочи­вальників і власний пляж готелю, і басейни на тери­торії з морською водою. Щоправда, коштує такий сервіс значно дорожче. Найдешевший номер на двох у ялтинському «Респект-холі» обійдеться в 1,5 тис. грн на добу.

Двомісний номер у готе­лі «Ореанда» коштуватиме ще дорожче – майже 2,5 тис. грн за добу. Набір послуг за ці гроші, ствер­джують кримські туропе­ратори, не гірший, аніж за кордоном. Щоправда, біль­шість туристів нарікають, що за такі гроші крим­ський сервіс міг би бути кращим…

І НЕ ВДОМА, Й НЕ НА ДАЧІ…

Орієнтовно відпочивати за кордоном їдуть близько 400 тис. українців. Саме така кількість населення може дозволити собі цю розкіш.

Пріоритетними країна­ми для відпочинку за кор­доном цього літа виявлять­ся Хорватія, традиційно Туреччина, Іспанія, Греція та Болгарія. Експерти вва­жають, що найпривабливі­ший варіант – Хорватія, яка сьогодні демонструє безвізову політику, що дуже зручно для пересічно­го українця. Плюс помірко­вані, або краще сказати, конкурентні ціни. Туреч­чина мала б залишатися традиційним хітом сезону, однак задеклароване під­вищення цін на туристичні послуги якщо й не відля­кує українців, то спонукає шукати інші напрямки. По­пулярними залишаться Іс­панія та Греція – це тради­ційні країни відпочинку. Фахівці відзначають осно­вну принаду цих країн: більш помірковане оформ­лення віз. Скажімо, аби по­їхати на відпочинок до Гре­ції, потенційний турист ви­тратить на оформлення візи не більш як чотири дні.

Очікується наплив укра­їнських туристів до Болга­рії. Ця країна пропонує пристойний туристичний продукт. Відпочивати там справді дуже комфортно. Тим більше, що це наша кліматична зона. За остан­ні роки там з’явилося бага­то об’єктів туристичного бізнесу високого європей­ського класу. Серед інших принад Болгарії не можна не брати до уваги гарне ставлення до українських туристів. Загалом Болгарія нині пропонує широкий спектр пропозицій – від ди­тячого та молодіжного ту­ризму до елітного.

Традиційно найкращи­ми для відпочинку молоді вважаються такі європей­ські курорти, як Кіпр, Ма­йорка, Ібіца, грецький о. Родос, Болгарія, Італія та Іспанія. Список країн, де можна відпочити влітку, різноманітний, і найчасті­ше наші співвітчизники обирають країни Середземномор’я – через недовгий переліт.

Експерти відзначають зростання інтересу україн­ців до відпочинку в оточен­ні цікавих природних пам’яток. І в цьому сенсі популярними напрямками залишаються Хорватія і Чорногорія. У Чорногорії більше зручних пляжів, де комфортно відпочивати з дитиною, тут у літній період відбувається безліч фестивалів, а от Хорватія перевершує всі країни за кількістю парків і природ­них заповідників, куди можна дістатися практич­но з будь-якого курорту країни.

З-поміж країн, де від­носно дешевий відпочинок у літній період, можна по­рекомендувати Туреччину, Болгарію, Туніс, Грецію, Єгипет.

А якщо ви вчасно не по­дбали про літнє місцепере­бування, то не забувайте, що існують так звані «гаря­чі» путівки. Найчастіше за ними можна відпочити у Туреччині, Єгипті, Тунісі, Хорватії, Чорногорії, Ма­рокко, Таїланді.

І не слід забувати: ми, українці, варті того, щоб мати і гарну роботу, і до­стойний відпочинок.

 

 УРА! КАНІКУЛИ!

Літо – неспокійна пора для працюю­чих батьків. Де оздоровити, а то й просто «прилаштувати» дітей у пері­од тривалих літніх канікул? В Україні впродовж літа діятиме близько 18 тис. закладів оздоровлення та відпочинку, серед яких понад 700 стаціонарних, близько 75 – санатор­ного спрямування, 5 дитячих цен­трів, понад 500 наметових таборів і містечок, більш як 16 тисяч таборів денного перебування. Уповноваже­ний із прав дитини Юрій Павленко наголосив, що нинішнього літа пе­редбачається відправити на відпо­чинок та оздоровити не менш як 50% загальної кількості дітей шкіль­ного віку, стовідсотково – дітей піль­гових категорій, а це діти-сироти, позбавлені батьківського піклуван­ня та постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС, а також не менш як 70% ді­тей із багатодітних і малозабезпече­них родин.

 

 ВИПРОБОВУЙМО ГАМАНЦІ НА ПРУЖНІСТЬ

 Здається, наші співвітчизники схильні сприйняти філософію, що відпочинок не має бути де­шевим. Однак, зважаючи на нашу ментальність, слід приці­нитися, перш ніж виїжджати до місць відпочинку. Отож на базах відпочинку в Карпатах відпустка коштуватиме від 100 грн на одну особу лише зі сніданком. У Криму, починаю­чи від Великої Алушти – від 240 грн із дворазовим харчу­ванням. На південному узбе­режжі – трохи дорожче – від 270 грн.

Слід розраховувати, що за лікувальні тури з триразовим харчуванням та оздоров­ленням у санаторіях Трускавця треба буде заплатити від 260 грн, Моршина – від 230 грн, Закарпаття – від 215 грн за добу. А от активний відпочинок у Карпатах чи сільський відпочинок орієнтовно становитимуть від 1000 грн за тиждень.

І ще про одну новацію нинішнього літа – так звані дитячі табори «нового поколін­ня». Ціни у них коливатимуться від 6250 до 10 900 грн за 17 днів із п’ятиразовим харчуванням. У вартості враховано доправлення дітей до табору, поліпшені умо­ви проживання, розважальна та навчальна програми.

29.05.2012


Раїса ЧИРВА, «ПВ»

ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

10.10.2024 22:03

08.09.2024 21:09

23.08.2024 22:29

23.08.2024 22:00

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання