« на головну 25.11.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1261)
24
Жовтень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Тема номера

У гонитві нажитися на Євро–2012 Україна втрачає імідж

У гонитві нажитися на   Євро–2012 Україна втрачає імідж

 Менш як сто днів лишається до головної футбольної по­дії Європи. Що ближче до старту чемпіонату, то чіткі­ше вимальовуються наші внутрішні проблеми, то мен­ше віриться, що все пройде на найвищому рівні, як запев­няють чиновники, відповідальні за підготовку до Євро–2012. Із 16 команд-учасниць турніру – тільки дві зголоси­лися розмістити футболістів в Україні. Це збірні Шве­ції та Франції. Та й то, за словами наставників ко­манд, тільки «з поваги до країни». Українська гостин­ність стосовно футболістів явно не спрацювала. А як щодо уболівальників?

 Блиск зірок потьмарив розум

За підрахунками екс­пертів, економ-варіант на весь час чемпіонату одній особі за 23 ночі в тризірко­вому готелі Києва обі­йдеться майже у 285 тисяч гривень. Порівняли з ана­логічним у Варшаві: у по­ляків у 12 разів дешевше! Рівень сервісу, щоправда, не оприлюднювали. Про всяк випадок нагадали, що стандартний набір турис­та: таксі, келих мартіні, сирна піца і ніч у готелі в Україні коштуватиме 339 євро. За найскромнішими підрахунками. Бо Україна, схоже, має намір побити всі рекорди готельного ці­ноутворення. А Київ, імо­вірно, прагне догнати й пе­регнати американські ціни. До речі, середня вар­тість проживання в готе­лях Нью-Йорка – найвища у світі і становить 208 євро. А як щодо Європи? За дани­ми дослідження, що його проводить міжнародний сайт hotel.info, середня вар­тість київських номерів – 136 євро. Щодо цього Київ у п’ятірці лідерів. Поступа­ється тільки Москві (185 євро), Осло (170 євро), Лон­дону (159 євро) і Стокголь­му (144 євро).

Йдеться про середню вартість готельного номе­ра у «звичному режимі». Напруга футбольного чем­піонату, безперечно, внесе свої корективи. Попит зрос­татиме, а ціни, які готельні працівники правитимуть за «спальне місце», стриб­нуть угору. У тризіркових готелях вони сягнуть 350 євро, а в чотиризіркових усі 750 євро. Причому не тільки в Києві. У цьому наші міста, котрим випала честь приймати чемпіонат, змагаються одне з одним. В усякому разі, таке вра­ження складається після аналізу «цінової політики готелів та апартаментів». Скажімо, харківські готелі мріють заробити багато й одразу: апартаменти для чотирьох у Downtown Apartments пропонуються «усього за 12 600 гривень на добу». Цікаво, що сьогодні цей варіант становить «усього 400 гривень». Не­важко підрахувати, що по­слуга подорожчала навіть не у 30 разів, а у 31,5 раза.

Скажімо, вартість про­живання у готелі «Лук’янівський» дорожче за звичай­ний тариф у вісім разів, у V.S. APART – у десять разів, міні-готелі «Сьоме небо» – в одинадцять разів. Якщо голландські чи шведські вболівальники захочуть підтримати свої команди по «повній програмі», за дев’ять діб їм доведеться викласти близько 80 тисяч гривень. Плюс – квитки на матчі. Плюс – харчування. І в результаті гість опиня­ється у великому мінусі.

Менеджери готелів, на­магаючись виправдати свої кроки, пояснюють, що нічого поганого у цьому насправді немає: «Бізнес є бізнес. Покажіть готель, котрий зголоситься знизи­ти тарифи у червні 2012-го. Хіба що якийсь навіжений. Це ж звичайна практика у всьому світі. І на чемпіона­ті світу в Німеччині так було».

Віце-прем’єр-міністр інфраструктури України Бо­рис Колесников змушений констатувати: «Якщо готе­лі не знизять ціни до Євро–2012, то вболівальникам ви­гідніше літати на матчі авіарейсами, аніж прожи­вати в Україні».

Для тих, хто не схоче жити у готелі за цінами «Сьомого неба», залиша­ється іще одна можливість побувати на матчах за участі своїх команд. Ідеть­ся про оренду квартир. Екс­перти прогнозують, що вартість орендованих по­мешкань зросте на 30–50 відсотків. Ясна річ, до вар­тості готельних номерів вона не підніметься хоча б тому, що відсутні ті послу­ги, які надають готелі. І якщо зараз орендувати од­нокімнатну квартиру в Ки­єві недалеко від метро з усім необхідним можна за 400–500 грн на добу, то під час футбольного чемпіона­ту її ціна підскочить до 800–1000 грн. Але це тільки  попередні прогнози. Апе­тит, як відомо, приходить під час їжі, себто під час Євро–2012.

Європейський сервіс по-українськи

Схоже, що на стрімке подорожчання готельних послуг вплинув не тільки футбольний чемпіонат Єв­ропи. А ще й Олімпіада, яка відбуватиметься цього­річ у Лондоні. Переважна більшість адміністраторів готелів посилається на до­свід англійців. Мовляв, там теж підняли у три-п’ять разів вартість за про­живання, однак їх ніхто не картає. Якби ж то все було так просто! Цінові контрас­ти для західних мегаполі­сів із добре розвинутою го­тельною інфраструктурою, що має багатий історичний досвід, – явище абсолютно нормальне. Туманний Аль­біон має у своєму розпоря­дженні півтори тисячі го­телів, тоді як у Києві їх усього 150. Через це Лондон сьогодні пропонує понад сто тисяч вільних номерів, а в Україні всі місця у готе­лях трьох, чотирьох і п’яти зірок уже зарезервовані. Тож посилання на лондон­ський досвід трохи недо­речне. До того ж жоден із півтори тисячі готелів Лон­дона не ризикнув би підня­ти ціну на проживання у тридцять разів, як роблять деякі наші менеджери. За умов жорсткої конкуренції такого ненаситного просто б викинули з ринку.

Якщо говорити про бри­танський досвід, не зайве згадати чемпіонат у Порту­галії, коли у деяких містах ціни були настільки висо­кі, що вболівальники ночу­вали в Іспанії і приїжджа­ли лише на матч. Те саме чекає й Україну. Один із голландських фанів, перш ніж їхати до Харкова, про­вів розвідку. І був не те що вражений, а приголомше­ний. Перебування на час матчів своєї команди у хар­ківському Yellow Unlimited Hotel обійшлося б йому у 150 тисяч гривень. «За такі великі гроші я куплю собі пристойну машину й ночу­ватиму у ній. Так еконо­мічно виправдаю свою лю­бов до футболу. Заразом згадуватиму про сервіс по-українськи», – сказав роз­чарований голландець.

Резюме голландського уболівальника спонукає до невтішної думки. Якими економічними категорія­ми керуються менеджери готельного бізнесу? Керую­чись здоровим глуздом, астрономічні ціни мають забезпечувати не те що від­мінний, а неймовірно від­мінний сервіс. Однак і тут в Україні не складається. Попри косметичні ремон­ти, у готелях – ліжка ще з радянських часів, стара сантехніка, ліфти, що не бачили ремонту останні 20 чи 30 років. «На сніданок, – попереджають уболіваль­ників ті, хто бував в Украї­ні раніше, – вам подадуть варені яйця із синім жовт­ком і жахливу каву».

Один із харківських го­телів, рекламуючи свої пе­реваги, пропонує гостям чемпіонату сніданок за 1400 гривень. Як пожарту­вав хтось із експертів, на­певне харків’яни внесли до вартості частування не­ктар із яблук прямісінько з райського саду.

Кажуть, сніданки у нас традиційно не передбачені. І разом з тим говорять про європейський рівень серві­су. Тож порівняймо вар­тість стандартного номера без сніданку в київському чотиризірковому готелі і, скажімо, чеському. Вар­тість українського номера – 266 євро, чеського – 159 євро. Майже удвічі дешев­ше. Крім того, у празькому варіанті у вартість прожи­вання входить безплатний Wi-Fi, чай, кава і парасоль­ка на випадок дощу.

Тож підвищення цін економічно виправдати не вдається. Топ-менеджери готельного бізнесу зізна­ються, що ціни можна під­вищувати, зважаючи на ве­ликий попит, не більш ніж у чотири рази. А все, що вище 10 чи 15 – елементар­не здирництво, яке псує і до того не зовсім привабли­вий імідж країни. Експер­ти в європейський сервіс по-українськи не вірять. Завищені ціни в жодному з міст, які приймають Євро, не відповідають якості.

Гроші – все. Імідж – ніщо?

Більшість експертів ці­нову політику українського готельного комплексу на­зивають згубною в цілому для України. На їхню дум­ку, власники номерів та апартаментів спрямували свої зусилля не в той бік. Сприймають проведення європейського чемпіонату як можливість заробити. Однак проігнорували іншу можливість, значно цінні­шу – промоцію свого готе­лю, свого міста, своєї краї­ни. Як кажуть фахівці від УЄФА, не всі прорахували історичну перспективу, не збагнули, як сповна скорис­татися шансом, який випав на долю України.

Справді, співпраця з УЄФА, яка висунула вимо­ги щодо європейських стандартів – і якості доріг, і медицини, і підготовки персоналу, мала б позначи­тися і надалі позначатися на поліпшенні стандартів для українців загалом. Та ми чомусь забули, що жа­дібність – не зовсім харак­терно для українця. Ми за­вжди були гостинними й привітними. А віднині по­чинаємо справляти не зо­всім приємне враження на європейців.

Борис Колесников був здивований, чому тренер збірної Англії вирішив об­рати для базування своєї команди Краків. Адже два матчі його збірна має про­вести у Донецьку та Києві. Віце-прем’єр-міністр досі не може збагнути, чим До­нецьк з «однією з найкра­щих тренувальних баз у Єв­ропі» гірший за туристич­ний центр Польщі. А й справді, чому? З яких при­чин члени збірних команд європейських країн надали перевагу Польщі? Оцінки й дослідження цього яви­ща іще попереду. Добре, якщо вони будуть об’єктивними й повчальними.

А поки що маємо те, що маємо. Багато вболіваль­ників волітимуть відвіду­вати українські матчі за вимушеним сценарієм: аеропорт – стадіон – аеро­порт. Незважаючи на укра­їнську гостинність, яку пропагують промо-ролики.

Футбольний чемпіонат літа–2012 – це шанс позна­йомити закордонних гос­тей із нашою країною, при­йняти їх як справді доро­гих гостей – і в прямому, і у переносному значенні. Адже від того, що гостей уже сьогодні відлякують ціни на проживання, очіку­ваних прибутків не отри­має не тільки готельний ринок, а й увесь україн­ський бізнес, задіяний у сфері обслуговування. А це – транспортники, рестора­тори, індустрія розваг, про­давці сувенірів. Загалом – уся країна.

 КОМЕНТАРІ

 Мартін Кален, операційний директор УЕФА:

 – Я хочу просити власників го­телів знизити ціни на прожи­вання. Якщо ціни залишаться на такому ж високому рівні, то гостей узагалі не буде.

 Дмитро Заруба,  президент Асоціації малих готелів та апартаментів України:

 – Доходить до абсурду: одне місце у київському хостелі на час Євро–2012 пропонують за 60–80 євро. Дивно не це, а те, що його таки купують.

 Маркіян Лубківський, директор Євро–2012 в Україні:

 – Люди відмовлятимуться мешкати в номерах, які ні за рівнем сервісу, ні за цінами не відповідають жодним очіку­ванням.

  ДОСВІД

У 2010 році Південно-Африканська Республіка мало не провалила чемпіонат світу з футболу. Бо теж вирішила за­робити багато й одразу. Ціни на проживання зросли у десят­ки разів, відтак мільйони за­кордонних гостей відмовилися від поїздки до Африки. Влада опам’яталася в останній мо­мент і встановила ціновий ру­біж – у 2,5 раза вище за звич­ний. Та ще й контролювали, аби ніхто з готельних менедже­рів не проігнорував заборону. Нам зважати на африканські порядки якось не хочеться. Тож поки що футбольні функці­онери – і в Україні, і за її межа­ми – намагаються достукатися до совісті та здорового глузду українців.

 тільки цифри

 У рамках підготовки до Євро–2012 у 2011 році в Україні відкрито дев’ять сучасних готелів на 1044 номери. Серед них чотири п’ятизіркових готелі на 425 номерів, три готелі рівня «чотири зірки» на 382 номери та два готелі рівня «три зірки» за­галом на 237 номерів.

Ніч перебування в польських 4- і 5-зіркових готе­лях коштує в середньому 200–250 євро, у готелях класу «три зірки» – від 50 до 80 євро.

Львів. Ліжко в загальному номері на 32 ліжка – 43,52 дол. Ліжко в загальному номері на три ліж­ка зі зручностями в коридорі – 373,05 дол. (зараз – 12,44 дол.). Номер «люкс» у п’ятизірковому готе­лі – 777,23 дол. (зараз – 120 дол.).

Харків. Намет у кемпінгу – 96,98 дол. Апартамен­ти в готелі на чотири особи – 2362,36 дол. (зараз – 43,52 дол.).

20.03.2012


Раїса ЧИРВА, «ПВ»

ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

10.10.2024 22:03

08.09.2024 21:09

23.08.2024 22:29

23.08.2024 22:00

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання