« на головну 25.11.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1261)
24
Жовтень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Тема номера

Захисти свої права разом із профспілками!

Захисти свої права разом із профспілками!

Нині, коли жодна з політичних сил не в змозі захистити ін­тереси громадян сво­єї країни, опозиція себе дискредитувала, а виконавча влада лише імітує дотри­мання курсу Прези­дента на покращен­ня життя українців, адже реформи, які проводить уряд, здій­снюються за рахунок трудящих і пенсіоне­рів, тільки профспіл­ки спроможні захис­тити твої права.

Генпрокуратура роз­почала рейдерський наступ на профспіл­ки. Під виглядом за­хисту прав україн­ців «силовики» здійсню­ють незаконні перевірки, чинять тиск на профспіл­кові організації, відкрива­ють надумані кримінальні справи. Ці дії спрямовані на послаблення ролі проф­спілок у суспільстві та на­ступне їх повне знищення. «Благородним» діям про­куратури існує просте по­яснення.

По-перше, профспілки – кістка в горлі псевдорефор­маторів, у яких слово розхо­диться з ділом. З одного боку, вони розповідають про повну підтримку курсу Президента, а з іншого – дискредитують його, прово­дячи реформи за рахунок трудящих і пенсіонерів. Ро­зуміючи, що такі подвійні стандарти не зійдуть їм із рук, урядові чиновники на­магаються закрити рота тим, хто їх критикує. Проф­спілки до останнього нама­галися не допустити прове­дення пенсійної реформи в її антинародній формі, але, на жаль, вдалося її лише відтермінувати. Проте ми не зупинились і будемо до­магатися внесення змін до закону. Ваша підтримка до­поможе нам це зробити. Більше того, на черзі низка реформ – трудова, земельна та ін., і якщо ви не підтри­маєте профспілки, ми не зможемо захистити ваші права під час їх прийняття.

По-друге, профспілки залишилися фактично єди­ною силою, яка є гарантом соціального захисту, гід­ної праці та зарплати. Профспілки виступили ка­тегорично проти скорочен­ня пільг багатьом катего­ріям громадян, у тому чис­лі чорнобильцям. Така по­зиція, погодьтеся, не подо­бається деяким представ­никам влади і не збігаєть­ся з їхнім бажанням мати «кишенькові» профспілки. ФПУ не підтримує антисо­ціальний урядовий проект Держбюджету–2012, при­йняття якого мінімум як на рік заморозить бідність в Україні.

По-третє, Федерація профспілок України воло­діє унікальним санаторно-курортним комплексом, який є «ласим шматком» для олігархічних кланів. Тож, виконуючи їхнє за­мовленнях, Генпрокурату­ра розпочала свою рейдер­ську атаку на ФПУ. Проку­ратура безцеремонно стверджує, що профспілко­ве майно насправді є дер­жавним, і його треба відда­ти державі. Що буде потім – очевидно: те саме, що ста­лося з іншою державною власністю, яка потрапила в руки олігархічних струк­тур. Ситуація напружена, адже сьогодні заберуть майно у профспілок, а за­втра прокурорам знадо­биться твоя квартира.

Слід наголосити, що за роки незалежності оздо­ровлено 11 млн трудящих, із них 1 мільйон, пройшов­ши реабілітацію після тяжких хвороб, інсультів, інфарктів, травм, поверну­лися до повноцінного жит­тя та праці. Безцеремонні намагання олігархічних угруповань за сприяння силових структур відірва­ти собі «ласий шматок» профспілкового санаторно-курортного комплексу призведуть до того, що трудівники повністю втра­тять гарантоване Консти­туцією України право на відпочинок і лікування.

Федерація профспілок України

 

 

УКРАЇНСЬКЕ ЗАКОНОДАВСТВО АДАПТУЮТЬ ДО ЄВРОПЕЙСЬКОГО

Україна адаптуватиме законодавство з пи­тань охорони праці до Рамкової директиви ЄС «Про вжиття заходів для заохочення вдо­сконалень у сфері безпеки і охорони здоров’я працівників під час роботи».

Охорона праці є однією з пріоритетних сфер адап­тації українського законо­давства до європейсько­го. Про це заявили пред­ставники Держгірпромна­гляду під час міжнародно­го семінару «Рамкова ди­ректива ЄС з охорони праці та її впровадження».

На сьогодні українські за­кони та підзаконні акти містять майже всі поло­ження, передбачені Рам­ковою директивою. Украї­на ратифікувала Європей­ську соціальну хартію. Цього року було ратифіко­вано дві важливі Конвенції МОП, на розгляді у Верхо­вної Ради України перебу­ває проект Закону «Про ратифікацію Конвенції МОП про безпеку й гігієну праці та виробниче середовище». Рамкова ж ди­ректива встановлює міні­мальні вимоги щодо охо­рони праці. Наразі своє за­конодавство до неї адап­тували вже більшість країн ЄС. Зважаючи на м’який характер директиви, кож­на країна на власний роз­суд може запроваджувати в себе більш жорсткі вимо­ги. Нормативно-правовий акт містить положення про зобов’язання робото­давців та працівників, охо­плює і публічний, і приват­ний сектори. Не застосову­ються положення дирек­тиви тільки в сфері цивіль­ної оборони, військової та поліцейської служб.

Тетяна ГОРЮН,

головний спеціаліст – технічний інспектор праці департаменту охорони праці ФПУ

 

 

БЮДЖЕТ 2012 – БЮДЖЕТ ВТРАЧЕНИХ НАДІЙ ТА РОЗЧАРУВАНЬ

Кабінет Міністрів вніс до Верховної Ради проект Державного бюджету Укра­їни на 2012 рік, в якому не забезпечено реалізацію конституційних прав гро­мадян на гідне життя – гідні зарплату, пенсію, соціальну допомогу, безоплатну осві­ту, медицину, житло.

Через штучно занижений прожитковий мінімум, що на 25% менший за фактич­ну вартість товарів та по­слуг, уряд обкрадає меди­ків, освітян, працівників культури, пенсіонерів, інва­лідів, малозабезпечені сім’ї та сім’ї з дітьми, не допла­чуючи їм при видачі заро­бітної плати, пенсії, допо­моги, субсидії.

Зарплата освітян, медиків, бібліотекарів, соціальних працівників заморожуєть­ся і залишається на чверть нижчою, ніж в інших кате­горій (за рівнем середньої зарплати в Україні).

Яким буде результат та­кого бюджету?

• Чверть населення країни так і залишиться серед бід­няків.

• Більшість працівників че­рез низькі трудові доходи будуть отримувати мізерну державну субсидію і допо­могу малозабезпеченим.

• Прірва між багатими та бідними поглиблювати­меться (за останній рік кіль­кість офіційних мільйонерів зросла з 6155 до 7311, а кількість бідних збільшила­ся на понад 1 млн осіб).

Офіційно заявляємо:

Профспілки не погоджува­ли такий антинародний бю­джет!

Профспілки наполягають:

• Прожитковий мінімум має бути обрахований ви­ходячи з реальних потреб людини.

• Заробітна плата має бути достатньою не тільки для за­доволення фізичних потреб, а й забезпечувати можли­вість утримання непрацездатних членів сім’ї, оздо­ровлення самого працівни­ка і його дітей, оплату кому­нальних послуг та достатнє накопичення для придбання власного житла, духовні та культурні потреби тощо.

• Пенсії та соціальні до­помоги мають становити не менше реального про­житкового мінімуму.

Федерація профспілок України

 

 

ФПУ ВИМАГАЄ:

ЗУПИНИТИ ЕКОНОМІЧНО НЕОБҐРУНТОВАНЕ ЗРОСТАННЯ ЦІН НА ПРОДОВОЛЬЧІ ТОВАРИ, ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ, А ТАКОЖ ПОСЛУГИ ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ’ЯЗКУ

А ТАКОЖ:

• Запровадити на період до стабілізації фінансово-економічної ситуації мора­торій на підвищення цін і та­рифів на товари та послуги суб’єктів природних моно­полій, а також підприємств, що посідають монопольне становище на ринку.

• Підвищити ефективність контролю за додержанням державної дисципліни цін шляхом безумовного до­тримання визначених нор­мативними актами й доку­ментами вимог щодо фор­мування, встановлення та використання цін і тарифів на соціально значущі това­ри і послуги.

• Забезпечити стабілізацію цін на споживчому ринку, що передбачає в першо­черговому порядку надан­ня реальної підтримки сіль­ському господарству, хар­човій та іншим галузям об­робної промисловості і ко­мунального господарства для зниження витрат ви­робництва і цін на продо­вольчі та інші товари і по­слуги першої необхідності.

• Застосовувати політику низьких цін на товари пер­шої необхідності через від­повідну політику оподатку­вання, дотування виробни­ків товарів масового вжитку.

Безвідповідальні дії влади довели українських праців­ників до бідності та зубо­жіння! Сьогодні майже 30% працюючого населення опинилося за межею бід­ності.

Федерація профспілок України

09.10.2011



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

10.10.2024 22:03

08.09.2024 21:09

23.08.2024 22:29

23.08.2024 22:00

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання