« на головну 23.12.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1263)
21
Листопад
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Профпанорама

Столичний профспілковий урок: традиція, мотивація, інновація

Столичний профспілковий урок: традиція, мотивація, інновація

 Проведення профспілкового уроку в школах Києва стало гарною традицією для сто­личних учителів. Уже шостий рік поспіль Київсь­ка міська організація Профспілки працівників ос­віти і науки України про­довжує та всіляко підтри­мує власну ініціативу. Від­так протягом квітня у старших класах загально­освітніх навчальних закла­дах відбулося понад 600 профспілкових уроків.

 Столична ініціати­ва вже дістала по­зитивні відгуки ФПУ та ЦК проф­спілки. За роки проведення профуроку змі­нювалися теми, форми по­дання матеріалу, та незмін­ною залишалася мета: фор­мування в учнів уявлення про місце і роль профспі­лок у сучасному суспіль­стві, роз’яснення їх осно­вних завдань щодо соціаль­ного захисту людини праці, підготовка молоді до до­рослого трудового життя.

Профспілковий урок–2012

Тема уроку цьогоріч: «Київська міська організа­ція Профспілки працівни­ків освіти і науки України: захист, турбота, довіра», адже за багато років діяль­ності організація набула вагомого досвіду, досягла гідних результатів у спра­ві захисту освітян і має про що розповісти.

На одному із профспіл­кових уроків побувала за­ступник голови профспіл­ки Любов Гарбаренко. Цього разу не у звичайно­му навчальному закладі, а у вечірній школі № 20 Солом’янського району столиці. Серед гостей був також і голова Солом’ян-ської районної організації профспілки Василь Ма­рочко.

Відмінностіу навчальному процесі

Вечірня школа принци­пово відрізняється від ден­ної, насамперед організа­цією навчального процесу. Такі відмінності виклика­ні необхідністю швидкої адаптації до сучасних умов життя молоді, яка уже заробляє собі на жит­тя і часто не має можли­вості багато часу приділя­ти навчанню.

За словами директора вечірньої школи Олексан­дра Гонтаря, школа навчає юнаків і дівчат віком від 17 до 42 років. Це дорослі мо­лоді люди. «Спілкуючись із кожним учнем, ми нама­гаємося розвивати його на­самперед як особистість», – наголошує Олександр Та­расович. – Сучасні діти до­рослішають значно швид­ше, і здебільшого їхнє ба­жання вчитися й рішення прийти до вечірньої школи є усвідомленими й умоти­вованими».

Урок у 12 «А» класі

Профспілковий урок у вечірній школі проводила молодий педагог Оксана Придан. І вже з перших слайдів презентації учитель захопила увагу непосидю­чих «старшокласників».

Хлопці й дівчата стави­ли гострі запитання, ціка­вилися історією міської організації профспілки освітян й профспілкового руху в Україні загалом.

Завершився урок діало­гом учнів і заступника го­лови профспілки Любові Гарбаренко, яка із задово­ленням поспілкувалася з молоддю.

Наостанок вона наголо­сила: «Зовсім скоро багато хто з вас стане студента­ми. І в швидкому бутті, зі своїми правилами, лише вам вибирати – помірно пливти за течією чи актив­но вливатися у суспільне життя. Проте пам’ятайте одне: у кожного з вас є пра­ва, їх потрібно зуміти ви­користати. І у цьому вам завжди допоможе проф­спілка. Я бажаю вам до­брих знань і практичних умінь для вдалої побудови кар’єри та всього профе­сійного життя».

Замість післямови

«Учні вечірньої школи – не просто підлітки зі сво­їми «хмаринками» і праг­неннями. Це дорослі діти, багато у чому «навчені життям», – розповіла після уроку вчитель Оксана При­дан. – Дехто з них потребує щирої розмови, хтось, на­впаки, не буде й слухати такі бесіди, але, навчаю­чись в атмосфері уваги до кожного, багато хто змі­нює свої погляди на речі і, власне, на саме життя. Я сподіваюся, що знання, які я намагалася передати їм на уроці, підкажуть, де знайти підтримку, пораду і допоможуть зорієнтува­тися у різних життєвих ситуаціях».

Інна Журавель, прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

 

 

 Знання відкривають шлях до мудрості

 На базі Академії праці та соціальних відносин Федерації профспілок України з 17 по 20 квітня 2012 року відбулося навчання голів (заступни­ків) первинних організацій Профспілки авіа­будівників України.

Викладачі факультету підви­щення кваліфікації профспіл­кових працівників разом із працівниками виконавчого апарату ЦК профспілки завчас­но розробили чотириденну програму навчання, підібрали викладацький склад із фахів­ців апарату ФПУ, викладачів АПСВ, інших установ.

Семінар відкрив голова профспілки Ярема Жугаєвич, який окреслив основні за­вдання профспілки щодо за­хисту прав та інтересів спіл­чан і ознайомив слухачів із рі­шеннями VI з’їзду ПАУ.

Учасники семінару взяли ак­тивну участь в обговоренні лекцій, поставили багато за­питань і отримали на них від­повіді.

Ярема Жугаєвич, в. о. ректора АПСВ ФПУ Вікторія Буяшенко та декан факультету підвищен­ня кваліфікації профспілкових працівників АПСВ Тетяна Ве­риковська вручили учасни-кам семінару академічні сер­тифікати про проходження навчання.

Підбиваючи підсумки, голова ПАУ зазначив, що навчання сьогодні є рушійною силою прогресу. Той, хто не володіє знаннями, не зможе ефектив­но розв’язувати проблеми.

Голова ПАУ також наголосив, що первинкам слід готувати голів постійних комісій проф-комів до наступних навчань. Адже навчити лише голів і за­ступників голів первинок не­достатньо. В роботі їм постій­но допомагають голови ко­місій профкомів, кваліфікація яких має бути підтверджена сертифікатом.

Олександр ПАЛІЙ, м. Київ

 

 

 Діти без догляду. Хто винен?

 Чергове засідання профкому первинної організації проф-спілки працівників Новомир­городської РДА виявилося не­звичним, до того ж екстреним. Річ у тому, що прокуратура району надіслала голові рай­держадміністрації подання про усунення порушень вимог законодавства щодо запобі­гання правопорушенням се­ред дітей, у якому вимагала не лише невідкладно розглянути документ, а й притягнути до дисциплінарної відповідаль­ності провідного спеціаліста служби у справах дітей рай­держадміністрації Олену Лу­ценко та начальника служби Людмилу Вдовиченко. Оскіль­ки Олена Луценко є членом профспілки, то притягнення її до відповідальності має пого­дити профком. Його члени уважно вивчили ситуацію й дали згоду лише на застосу­вання заходів дисциплінарно­го впливу, бо у її роботі все-та­ки більше плюсів, ніж мінусів. Обком профспілки працівни­ків держустанов не дав згоду на притягнення до відпові­дальності Людмили Вдовичен­ко: крім основної роботи, вона очолює районну організацію профспілки.

У чому ж провинилися праців­ники служби у справах дітей? Їхня провина докладно викла­дена у поданні прокуратури, де йдеться про вчинення не­повнолітніми злочинів, пов’язаних із незаконним зберіганням і розповсюджен­ням наркотичних речовин. Так, у першокурсника профтехлі­цею в гуртожитку виявили наркотики, тож його притягну­то до кримінальної відпові­дальності за їх зберігання з метою збуту. Іще один учень «відзначився» вживанням наркотиків. Звісно, факти при­крі, але чому «крайньою» вия­вилася служба у справах ді­тей? У тому, що хлопці без дог­ляду, можна звинуватити чи­мало людей, починаючи з батьків...

Райдержадміністрація розгля­нула протест прокуратури і повідомила про заходи, яких вживає районна влада, зокре­ма служба у справах дітей, щодо запобігання правопору­шенням серед дітей, захисту їх прав, свобод та інтересів тощо. Відпрацьовано кожен зазначе­ний факт.

Однак прокуратура на від­повідь райдержадміністрації подала лист-зауваження, в якому йдеться про те, що до­кумент прокурорського реагу­вання розглянуто неналежно, а головне, відсутнє відповідне реагування з боку РДА, бо пра­цівники служби у справах ді­тей уникли дисциплінарної відповідальності. Тепер своє слово сказали і обком проф-спілки, і профком первинки РДА, які вважають свою пози­цію правильною. Адже щоб визначити обсяг вини, треба знати, які саме норми закону порушили працівники служби, а саме це не зазначається.

За словами керівника апарату РДА Володимира Барвінка, працівники, про яких йдеться у поданні, добросовісно й ста­ранно виконують свої обов’язки. Робота важка, на­вантаження велике (замість п’яти осіб працює троє), але вони справляються, тому ма­ють позитивні результати. Як зазначила голова профкому Світлана Давиденко, взяти участь у засіданні профкому виявили бажання представни­ки прокуратури. Такого ще в історії профспілок не було! Бе­ручи до уваги, що діяльність профспілок ґрунтується на принципах законності та глас­ності, з метою повного з’ясування обставин справи та всебічного і об’єктивного роз­гляду підстав притягнення до дисциплінарної відповідаль­ності працівника на засідання профкому неодноразово за­прошували працівників проку­ратури району. На жаль, із не­відомих причин на згадане за­сідання профкому вони не з’явилися.

Віктор Федотов, Максим Баланенко, Марія Іванова, м. Кіровоград

 

 

 

22.05.2012



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання