« на головну 22.01.2025
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1265)
19
Грудень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Профпанорама

Педагогам – гідні пенсії

Педагогам – гідні пенсії

 22 березня в Будин­ку профспілок від­булася фахова дис­кусія з метою ви­роблення позиції щодо існуючих спе­ціальних пенсій­них систем, вста­новлення підвище­ного рівня пенсій­ного забезпечення (80% заробітку) для окремих пра­цівників, зокрема педагогічних.

 У засіданні, яке проводив за­ступник Голови Федерації проф­спілок України Сергій Кондрюк, взяли участь провідні фахівці соціально-економічного департаменту ФПУ, пред­ставники Всеукраїнських профспілок і територіаль­них профоб’єднань, що входять до ФПУ.

Під час обговорення промовці наголошували на тому, що в країні пен­сійне забезпечення регу­люється Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страху­вання». «Разом із тим, для окремих категорій праців­ників, за наявності певних умов, пенсійне забезпечен­ня регулюється окремими законодавчими актами, згідно з якими їм призна­чаються так звані «спеці­альні пенсії». Зокрема такі пенсії можуть признача­тися: науковим і науково-педагогічним працівни­кам, журналістам держав­них і комунальних ЗМІ, народним депутатам Укра­їни, суддям, прокурор­ським працівникам, пра­цівникам митної служби, дипломатичним працівни­кам, науковим і науково-педагогічним працівни­кам, державним службов­цям, посадовим особам місцевого самоврядуван­ня тощо», – зазначив Сер­гій Кондрюк.

Профспілки вважають, що пенсія вчителя не може бути меншою, ніж середньостатистична, яка нараховується для інших пенсіонерів. Національна доктрина розвитку освіти, схвалена Указом Прези­дента України від 17.04.2002, передбачає, що «держава створює умови для встановлення педаго­гічним працівникам пен­сійного забезпечення на рівні 80–90% їхньої заро­бітної плати». У зв’язку з цим Профспілка праців­ників освіти і науки Укра­їни неодноразово порушу­вала питання про вико­нання зазначеної доктри­ни в частині призначення пенсій педагогічним пра­цівникам у розмірі 80–90% середнього заробітку.

Останніми роками на­родні депутати вносили на розгляд Верховної Ради України законопро­екти про призначення пенсій педагогічним пра­цівникам (а також праців­никам охорони здоров’я) в розмірі 80–90% їхнього за­робітку. Проте, вони були відхилені через брак коштів.

Федерація профспілок України неодноразово по­рушувала питання про не­обхідність усунення існу­ючого значного розриву між розмірами спеціаль­них пенсій та пенсій на за­гальних підставах і при­йняття нового пенсійного законодавчого акта з ме­тою призначення та об­числення пенсій за єдини­ми базовими принципами.

Такі вимоги містились, зокрема, в резолюціях з’їзду, рішеннях Ради та Президії ФПУ, в звернен­нях до вищих державних органів. Так, Постановою Президії ФПУ (червень 2002 р.) «Про хід виконан­ня Резолюції ІІІ з’їзду ФПУ щодо пенсійного за­безпечення трудящих» було визначено необхід­ність активізувати дії ФПУ зі встановлення спра­ведливості при визначен­ні розміру пенсій для різ­них категорій працівни­ків. У Зверненні Ради ФПУ від 21.04.2004 до Президен­та України щодо прове­дення пенсійної реформи та питань загальнообов’язкового державного со­ціального страхування було зазначено, що в ході пенсійної реформи не реа­лізовано головного кон­ституційного принципу щодо рівності прав грома­дян на пенсійне забезпе­чення, а тому пенсійна ре­форма потребує відповід­них коректив.

У Зверненні V з’їзду ФПУ «Про систему соці­ального страхування та посилення соціального за­хисту громадян» (квітень 2006 р.) увагу вищих дер­жавних органів звернено на необхідність забезпе­чення на принципах спра­ведливості та соціальної рівності визначення роз­міру пенсій залежно від заробітної плати та стра­хового стажу.

Програмою дій ФПУ, затвердженою постано­вою V з’їзду від 05.04.2006 № 5з-3, було передбачено, що профспілки домагати­муться запровадження єдиної пенсійної системи для всіх працівників.

Постановою Президії ФПУ від 23.12.2011 «Про по­дальші дії ФПУ, спрямо­вані на забезпечення пен­сійних прав громадян» дано доручення керівни­цтву ФПУ в роботі з Верхо­вною Радою, Кабінетом Міністрів, Міністерством соціальної політики, Пен­сійним фондом України, об’єднаннями роботодав­ців домагатися поступо­вого переходу до призна­чення пенсій для всіх ка­тегорій працівників за єдиними нормами пенсій­ного забезпечення.

Учасники засідання ухвалили рішення підго­тувати офіційний лист до Кабінету Міністрів Украї­ни, в якому викласти по­зицію профспілок щодо вирішення такого важли­вого питання, як гідне пенсійне забезпечення.

Тетяна РУБАН, «ПВ»

Фото Анатолія ЛИСЕНКА

Ситуація з оплатою праці трудящих бюджетної сфери, зокрема освітян, медичних працівників та ін., характеризуєть­ся тим, що зазначені категорії не отримують зарплату в обсязі, який встановлено чинним законодав­ством і нібито гарантовано. Через таку ганебну практику бюджетники отримують невелику зарплату, що тягне за собою щорічне недоотримання десятків тисяч гривень, а згодом стає причиною нараху­вання їм маленької, по­рівняно з іншими ка­тегоріями грома­дян, пенсії.

Сергій КОНДРЮК, заступник Голови ФПУ

 

 

 АТОМНИКИ ЗАВЖДИ ТРИМАЮТЬ МАРКУ

29 березня відбувся V з’їзд Профспілки працівни­ків атомної енергетики та промисловості України. Ця подія припала на ювілейний для Атомпрофспілки рік – нещодавно виповнилося 20 років від дня її заснування.

 Упродовж цього не­простого періоду боротьби, спрямо­ваної на захист людини праці, в складних умовах станов­лення та розбудови неза­лежної держави Атомпрофспілка заклала надій­ний фундамент для по­дальшого зміцнення своїх позицій, заявила про себе як конструктивний регуля­тор соціально-трудових відносин в ядерно-енергетичному комплексі та су­міжних сферах діяльності, принциповий соціальний партнер.

У роботі форуму взяли участь понад 170 делегатів від первинних і об’єднаних профорганізацій, які вхо­дять до Атомпрофспілки, заступник Голови Федера­ції профспілок України Сергій Кондрюк, представ­ники вітчизняних і міжна­родних профцентрів, влад­них структур, керівники міністерств і відомств, під­приємств та організацій, ветерани галузі, які були ініціаторами створення та розбудови профспілки.

З’їзд заслухав звіт Цен­трального комітету проф­спілки про роботу в 2007– 2012 роках, з яким висту­пив її голова Валерій Ма­тов. Доповідач зупинився на чотирьох напрямах: за­безпечення робочими міс­цями працівників галузі, гідна заробітна плата, без­печні умови праці й оздо­ровлення та відпочинок трудящих, членів їхніх сі­мей. У звітному періоді, наголосив Валерій Матов, робота профспілки була спрямована на зміцнення конституційного права членів профспілки, підви­щення продуктивної за­йнятості та реального рів­ня доходів, забезпечення сталого функціонування атомно-промислового комплексу та дієвого соціаль­ного захисту спілчан.

Учасники з’їзду акцен­тували увагу на питаннях, які сьогодні найбільше хвилюють трудові колек­тиви, зокрема щодо рівня заробітної плати працівни­ків галузі, а також нагаль­них проблемах АЕС, медико-санітарних частин, шахт, міст, де розташовані підприємства.

Заслухавши й обгово­ривши звітну доповідь, де­легати з’їзду визнали робо­ту ЦК Атомпрофспілки за­довільною, розглянули стратегію розвитку органі­зації на період до 2017 року, затвердили зміни та допо­внення до статуту Атомпрофспілки, ухвалили низ­ку документів щодо соціально-економічного захисту спілчан і розвитку внутріш­ньоспілкової діяльності.

Делегати з’їзду обрали голову Атомпрофспілки. Шляхом відкритого голосу­вання Валерія Матова од­ноголосно було переобрано на наступний термін. Та­кож обрано новий склад ке­рівних органів профспілки, яким доведеться реалізову­вати прийняті з’їздом пріо­ритетні рішення. З огляду на складну економічну си­туацію в державі, роботи в майбутньому буде багато. Тому Атомпрофспілці слід бути готовою до активної боротьби за соціально-економічні права спілчан.

Тетяна РУБАН, «ПВ»

Фото Кирила ЛАТИШЕВА

 

09.04.2012



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

26.12.2024 18:21

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання