« на головну 16.07.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1253)
20
Червень
 
Інтерв’ю
 
СЕРГІЙ БИЗОВ: «МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЗРОСТАННЯМ АВТОРИТЕТУ ПРОФСПІЛОК У СУСПІЛЬСТВІ»

СЕРГІЙ БИЗОВ: «МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЗРОСТАННЯМ АВТОРИТЕТУ ПРОФСПІЛОК У СУСПІЛЬСТВІ»


РУБРИКИ


Передплата





Статті Профпанорама

Основні пріоритети визначено

Основні пріоритети визначено

Відбулося засідання Ради Федерації профспілок Кіро­воградської області, на якому розгляда­лося питання «Про хід реалізації поста­нови V Конференції ФПО «Про пріори­тетні завдання Фе­дерації профспілок області на 2009–2014 роки». У роботі Ради ФПО взяла участь керівник апарату ФПУ Зоя Васильова.

За словами голови ФПО Сергія Петрова, одним із пріоритетних напрямів діяльності профспілок є сприяння розвитку ві­тчизняного виробництва. Спільними зусиллями вдалося стабілізувати економічну ситуацію в області. Так, повернено ПДВ підприємствам сіль­госпмашинобудування, Кіровоградському УВП Українського товариства сліпих, виділено субвенції за перевезення пільгових категорій громадян ТОВ «Єлисаветградська тран­спортна компанія» та авто­перевізникам. Як резуль­тат – своєчасно виплачено зарплату працівникам, по­гашено понад 800 тис. грн заборгованості із зарпла­ти, збережено єдине в Кі­ровограді підприємство для працевлаштування інвалідів по зору.

На контролі

Складною залишається ситуація з ПАТ «Червона зірка», якому не відшко­довано майже 19 млн грн ПДВ. На своє звернення до Мінфіну України ФПО позитивної відповіді не отримала, тому питання перебуває на жорсткому контролі, оскільки існує ймовірність звільнення майже 600 працівників підприємства.

Вивчення головним правовим інспектором праці ФПО і фахівцями обкому профспілки освіти і науки правових підстав звільнення працівників Петрівського навчально­го центру № 49 виявило низку порушень вимог законодавства про працю. За направленим поданням накази про звільнення скасовано і працівників поновлено на займаних посадах. Завдяки втручан­ню в ситуацію фахівців ФПО і галузевих обкомів профспілок вдалося запо­бігти порушенням зако­нодавства в Кіровоград­ському КП «ЖЕК № 15», Світловодському терцен­трі обслуговування пенсі­онерів та непрацездатних осіб. Проте на ринку праці залишається чимало не­гативних тенденцій. Зо­крема, в минулому році перевиконано завдання зі створення нових робочих місць і водночас майже 75% їх ліквідовано, біль­ше 7 тис. осіб працювали в режимі неповного робочо­го дня. Складна ситуація із зайнятістю в сільській місцевості, де рівень пра­цевлаштування хоча й зріс, але навантаження на 1 робоче місце становить 88 осіб, а в окремих райо­нах – 200.

Гідна оплата праці

Важливе завдання для профспілок – досягти гід­ного рівня зарплати та своєчасної її виплати. З метою забезпечення зрос­тання середньої зарпла­ти, передбаченого Гене­ральною та регіональною угодами, профспілкові організації добивались включення в колдоговори норм щодо збільшення частки зарплати в опера­ційних витратах, здійсню­вали контроль за вико­нанням п. 2.2 Генеральної угоди щодо розміру зар-плати некваліфікованого працівника в небюджет­ній сфері. Відповідність оплати праці нормам чинного законодавства аналізувалась на підпри­ємствах і в організаціях м. Світловодська, Бобри­нецького, Гайворонсько­го, Компаніївського райо­нів. Про факти порушення конституційних прав пра­цівників на своєчасне отримання зарплати було поінформовано прокура­туру області.

Завдяки реалізації за­ходів соціальних партне­рів у 2011 році номінальна зарплата в області зросла майже на 17%, реальна – на 8%, що перевищує норми Генеральної і регі­ональної угод. Більш ніж на 20% знижено заборго­ваність із зарплати.

Велику увагу ФПО приділяла виконанню пріоритетного завдан­ня щодо вдосконалення колективно-договірної ро­боти, розвитку соціально­го діалогу.

Напрями роботи

Протягом 2011 року до ФПО звернулися понад 500 спілчан, яким надано право­ву допомогу. За останні два роки правовими інспектора­ми організацій профспілок складено 152 позовні заяви, більшість яких уже розгля­нуто на попередніх судових засіданнях. Основна частка звернень стосувалась несво­єчасної виплати зарплати й оплати за простій, нараху­вання відпускних, стягнен­ня боргів із зарплати.

На засіданні обговорю­валися шляхи поліпшення фізкультурно-оздоровчої роботи, збереження і від­новлення здоров’я спіл­чан та членів їх сімей.

Що сьогодні найбільше непокоїть членів Ради? Недостатнє фінансування дорожньої галузі, вкрай низька зарплата рядових державних службовців. Така ж проблема і в агра­ріїв, до того ж, її заго­стрює поширення сезон­них робіт в АПК.

Під час засідання ке­рівник апарату ФПУ Зоя Васильова зазначила, що здійснено реальні кро­ки в напрямі соціально­го діалогу між владою і профспілками. Свідчення цьому – останні зустрічі представників ФПУ, її членських організацій з Президентом і Прем’єр-міністром України, Гене­ральним прокурором.

Марія ІВАНОВА,м. Кіровоград

 

ОБГОВОРЕННЯ АКТУАЛЬНИХ ПИТАНЬ
На засіданні, яке відбулося в Кіровоградській облдержадміністрації за участю ФПО та членських організацій, обговорювалася тема со­ціальної справедливості, адже вона не вичерпується лише проведен­ням святкових заходів.
За словами голови ФПо Сергія Петрова, профспілкові організації найбільше хвилює про­блема забезпечення соціальної справедливості в сфері соціально-трудових відносин. Роз-дробленість ринку праці, реструктуризація, банкрутство, ліквідація підприємств, а відтепер ще й оптимізація мають єдиний наслідок – скорочення чисельності працівників.
Профспілки вважають, що питання зайнятості в області, особливо сільській місцевості, має бути одним із пріоритетних, а створення робочих місць, передбачене програмою «Цент­ральний регіон – 2015» не повинне супроводжуватись їх фактичною ліквідацією.
Велику стурбованість профспілкової сторони викликає й така гостра проблема, як зростан­ня нерівності в доходах населення. бідність серед працівників, неможливість задовольнити елементарні економічні та соціальні потреби розчаровує і принижує.
Учасники засідання були одностайними: до соціальної справедливості ще далеко, але праг­нути, привертати увагу до неї необхідно. Тож кожен учасник зобов’язався надати управлін­ню праці та соцзахисту конкретні пропозиції для підготовки спільних рекомендацій.

 


ПОЗИТИВНІ ЗМІНИ

24 лютого 2012 року відбувся 2-й пленум Чернівець­кої обласної ради профспілок, на якому було роз­глянуто низку актуальних питань.

Під час засідання голова обл­ради профспілок Володимир Шкварковський докладно проаналізував ситуацію і ро­боту, проведену облпрофра­дою та її членськими органі­заціями щодо забезпечення соціальних гарантій, вико­нання норм Генеральної, ре­гіональної та галузевих угод при укладанні колдоговорів на 2012 рік.

Також зазначалося, що за­вдяки активізації соціально­го діалогу, спільним діям со­ціальних партнерів в області покращилась соціально-еко­номічна ситуація. Виконання зобов’язань угод, колектив­них договорів у минулому році забезпечило зростання середньої зарплати в області на 12,2%, яка становить нині 1986 гривень, суттєво скоро­тило заборгованість із за­робітної плати тощо.

 


ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ

23 лютого 2012 року відбулося четверте засідання Ради профоб’єднання, в якому взяв участь заступ­ник Голови ФПУ Сергій Українець, а також пред­ставники обласної державної адміністрації, Ор­ганізації роботодавців області та ін.

Ключове питання засідання – «Про роботу соціальних партнерів у 2011 році щодо виконання регіональної уго­ди між Тернопільською обл­держадміністрацією, органі­зацією роботодавців області та обласною радою профспі­лок на 2010–2012 роки». у до­повіді завідувача відділу со­ціально-економічного захис­ту та правової роботи обл-профради Василя когута від­значено позитивні соціально-економічні зміни, що відбули­ся в області впродовж 2011 року, проаналізовано низку невиконаних завдань.

Сергій українець охарактери­зував найважливіші соціальні проблеми області, поінфор­мував присутніх про заходи ФПУщодо підвищення де­ржавних соціальних стандар­тів та життєвого рівня трудя­щих.

Тернопільська облпрофрада

 

 

СОЦІАЛЬНЕ ПАРТНЕРСТВО ЛЬВІВЩИНИ

23 лютого міський голова Львова Андрій Садовий, голова Об’єднання профспілок Львівщини Роман Дацько та голова Львівського обласного об’єднання організацій роботодавців Іван Ривак вперше підписали тристоронню угоду соціального партнерства.

Під час зустрічі Андрій Садо­вий наголосив, що цей доку­мент має дотримувати ба­ланс інтересів у міському со­ціумі та загалом працювати на загальне благо.

«Залишається сподіватися, що тристороння угода со­ціальних партнерів торк­неться всіх рівнів регіону – міста і районів. Тоді, за умо­ви довіри своїх членів, профспілки організують страйковий фонд, не будуть постійно щось просити, а го­воритимуть про якість і ефективність виконання угод між соціальними парт­нерами», – наголосив Роман Дацько.

Олена ХОДОРЧУК

 

04.03.2012



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

08.05.2024 21:25

08.05.2024 21:01

05.04.2024 21:44

22.03.2024 19:35

15.03.2024 18:49

15.03.2024 18:46

10.02.2024 18:02

10.02.2024 18:01

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання