« на головну 09.05.2025
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1273)
17
Квітень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Профпанорама

ЗВЕРНЕННЯ ПРЕЗИДІЇ ФПУ

ЗВЕРНЕННЯ ПРЕЗИДІЇ ФПУ

Український народ вже понад три роки героїчно протистоїть повномасштабній окупаційно- терористичній війні росії, захищаючи не лише свою свободу, незалежність і територіальну цілісність, а й демократичні цінності всього цивілізованого світу – право на життя, право на працю, право на мир.

Щодня гинуть люди, зростає кількість поране­них, руйнуються міста й села. Те, що відбувається, – це безумство, яке треба рішуче зупинити.

Однак війна не лише ви­пробовує стійкість україн­ського народу, а й посилює економічні труднощі, соці­альні проблеми та загро­жує життю кожного укра­їнця. Ракетні обстріли і бомбардування усіх регіо­нів країни змусили до ма­сової міграції українців, за межі країни вибуло від 6,5 до 8 млн громадян та по­над 3 млн насильно депор­товані до росії, у тому чис­лі діти з окупованих тери­торій. За час війни вбито десятки тисяч громадян України, близько 400 тис. зазнали поранень та калі­цтва, стали інвалідами, по­над 65 тис. пропали безві­сти, декілька тисяч грома­дян знаходяться в росій­ському полоні. Економічні втрати від війни станов­лять близько 524 млрд до­ларів США. Руйнування промисловості, інфра­структури, об’єктів гумані­тарної і соціальної сфери призвели до втрати понад 5 млн робочих місць. Як наслідок, зростають рівень безробіття, трудова мігра­ція та соціальна нерів­ність. Заклики окремих по­літиків щодо скорочення міжнародної фінансової допомоги Україні, припи­нення співробітництва у військовій сфері до досяг­нення миру викликають у громадян і членів профспі­лок негативну реакцію, бо це загрожує не лише збіль­шенню людських жертв, а й занепаду економіки, ма­совому знищенню підпри­ємств та критичних галу­зей економіки. Це також призводить до згортання державних програм соці­ального захисту та немож­ливості повноцінної відбу­дови інфраструктури, без якої нормальне життя українців буде неможли­вим.

Президент України Во­лодимир Зеленський зая­вив, що війна може завер­шитися у 2025 році, якщо буде посилено міжнарод­ний тиск на росію та нада­но дієві гарантії безпеки Україні. Міжнародне спів­товариство має усвідоми­ти, що від швидкості його дій залежить не лише пе­ремога України, а й ста­більність усього європей­ського регіону. Усі в Євро­пі і світі це добре розумі­ють, але недостатньо ді­ють.

Нам не потрібні гаран­тії від росії. Ми їм не віри­мо. Гарантії безпеки ма­ють виходити виключно від партнерів. Ми заклика­ємо міжнародну профспіл­кову спільноту посилити тиск на уряди своїх країн, аби забезпечити системну та безперервну підтримку України, щоб ми не зали­шилися наодинці.

Зокрема, ми закликає­мо:

• Посилити міжнарод­ну ізоляцію росії, керую­чись резолюцією Гене­ральної Асамблеї ООН «Просування всеохоплюю­чого, справедливого та ста­лого миру в Україні», що стала черговим твердим сигналом міжнародного співтовариства на під­тримку суверенітету, неза­лежності, єдності та тери­торіальної цілісності України в межах її міжна­родно визнаних кордонів», ухваленою 24 лютого 2025 року, та рішеннями ЄС і Великої сімки щодо збіль­шення санкційного тиску на росію.

• Посилити економіч­ний тиск на агресора, на­кладаючи санкції на ком­панії, що продовжують працювати на війну. Осо­бливо це стосується поста­чальників комплектуючих для російського ВПК, фі­нансових установ, що до­помагають обходити санк­ції, та державних підпри­ємств рф.

• Використати заморо­жені активи центробанку рф для фінансової допомо­ги Україні, а також спря­мувати їх на виплати ком­пенсацій жертвам війни, відновлення житла, ме­дичних установ, шкіл і ро­бочих місць.

• Забезпечити фінансу­вання соціальних програм та інфраструктурних про­єктів для українських пра­цівників і профспілок. Створити спеціальний міжнародний фонд під­тримки українських тру­дових мігрантів та сприян­ня їхньому поверненню на Батьківщину.

• Активізувати роль профспілок у міжнародно­му миротворчому процесі, зокрема в боротьбі за ско­рочення та ліквідацію ядерного озброєння. Та­кож необхідно підсилити роль профспілок у контр­олі за виконанням гумані­тарних ініціатив, спрямо­ваних на допомогу праців­никам та їхнім сім’ям, які постраждали від війни.

• Ініціювати міжна­родні переговори щодо по­вернення всіх українських військовополонених та не­законно утримуваних ци­вільних осіб країною-агре­сором. Міжнародні органі­зації мають посилити мо­ніторинг порушень прав людини на тимчасово оку­пованих територіях.

Сьогодні, як ніколи, міжнародна профспілкова солідарність повинна ста­ти рушійною силою бо­ротьби за мир, соціальну справедливість та сталий розвиток України та всьо­го демократичного світу. Лише спільними зусилля­ми можна захистити права трудящих, домогтися гід­ної оплати праці, соціаль­ного захисту та рівних можливостей для всіх пра­цівників незалежно від країни їхнього проживан­ня.

Разом ми сильніші!

ПРЕЗИДІЯ ФЕДЕРАЦІЇ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ

23 березня 2025 р.

 

 

ПЕРШОЧЕРГОВЕ НАШЕ ЗАВДАННЯ – ДОПОМОГТИ ПРОСТИМ ЛЮДЯМ

Днями на засіданні Президії ФПУ розгля­нуто низку важливих питань профспілкової діяльності.

На початку засідання Пре­зидія ФПУ займалась орга­нізаційними питаннями: підтвердила повноваження постійних заступників чле­нів Президії ФПУ і прийня­ла рішення про скликання засідання Ради ФПУ в м. Ки­єві 30 квітня 2025 року.

Учасники засідання піді­йшли неформально до за­твердження статистичних даних членських організа­цій ФПУ за 2024 рік та окрес­лили дії щодо стабілізації профспілкового членства. Презентація і розгорнута після неї дискусія проде­монстрували значний ін­терес до зробленого аналізу стану справ у профспілко­вому русі. Були прийняті рі­шення про посилення моти­вації профспілкового член­ства, захисту трудових прав, активізації дій, спря­мованих на розв’язання со­ціально-економічних про­блем у трудових колекти­вах, збереження робочих місць, використання цифро­вих технологій для комуні­кації з членами профспілок. Учасники також обговори­ли існуючі можливості за­провадження ресурсних центрів в регіонах.

Президія наголосила на не­обхідності ФПУ, її член­ським організаціям вико­ристати звітно-виборну кампанію 2025-2026 рр. як ін­струмент для зміцнення і консолідації профспілково­го руху, підвищення ефек­тивності діяльності, зокре­ма формування нових стра­тегій, використання сучас­них технологій, підвищен­ня прозорості і публічності звітів, залучення нових лі­дерів до профспілкових ор­ганізацій.

Учасники засідання розгля­нули пропозиції ФПУ про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» щодо підвищення розміру мінімальної зарплати та ви­значення її розміру на 2026 рік із 1 січня не нижче 50% від прогнозованої середньо­місячної зарплати праців­ників на кінець 2024 року, фактичного розміру про­житкового мінімуму для працездатних осіб з ураху­ванням прогнозованого ін­дексу споживчих цін. Пре­зидія доручила керівни­цтву ФПУ звернутися до уряду щодо підвищення розміру мінімалки за під­сумками виконання Держ­бюджету України у І півріч­чі 2025 року.

Члени Президії також ухва­лили Звернення ФПУ до міжнародних та національ­них профспілкових об’єднань на підтримку України та розглянули пи­тання про запровадження профспілкової відзнаки «За мужність, звитягу і захист України!» членам профспі­лок, які перебувають у ла­вах ЗСУ і Силах ТрО, а та­кож за особистий вагомий внесок під час виконання трудових обов’язків в умо­вах війни, про створення «Книги пам’яті» членів профспілок, загиблих через російську окупаційно-теро­ристичну війну проти Укра­їни, низку організаційних питань діяльності ФПУ.

Президія ФПУ прийняла рі­шення фінансово підтрима­ти прифронтові територі­альні профоб’єднання Доне­цької, Запорізькій та Хер­сонської областей.

ПРЕСЦЕНТР ФПУ

08.05.2025



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

08.05.2025 21:13

08.05.2025 20:12

08.05.2025 20:12

10.03.2025 20:47

25.02.2025 16:24

13.02.2025 18:40

13.02.2025 18:28

13.02.2025 18:27

29.12.2024 22:05

26.12.2024 18:21

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання