« на головну 31.03.2025
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1270)
06
Березень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Профпанорама

СПІЛЬНО ДБАЄМО ПРО ПСИХІЧНЕ ЗДОРОВ’Я НАЦІЇ

СПІЛЬНО ДБАЄМО ПРО ПСИХІЧНЕ ЗДОРОВ’Я НАЦІЇ

ФПУ у Києві провела експертний форум «Психічне здоров’я нації та реабілітація військових і цивільних під час війни: спільна справа держави, бізнесу та грома­дянського суспільства».

Захід відбувся у пресцентрі Інформагентства «Укрінформ» за участі ПрАТ «Укрпрофоздоров­ниця», народних депута­тів України, представни­ків профільних міністерств, а також за спри­яння міжнародних парт­нерів ФПУ та волонтер­ських організацій.

Учасниками дискусії стали: Григорій Осовий – Голова ФПУ, Павло Кози­рєв – голова ГО «Асоціація малих міст України», Елла Лібанова – директор­ка Інституту демографії та соціальних досліджень, Сергій Бизов – голова Все­української профспілки захисників України, спортсменів та працівни­ків сфер, Руслан Іллічов – генеральний директор Фе­дерації роботодавців України, Святослав Ха­ненко – голова Всеукраїн­ського об'єднання органі­зацій роботодавців охоро­ни здоров'я, представники міністерств у справах ве­теранів, соцполітики, міс­цевої влади, представни­цтва МОП в Україні, Держслужби з питань пра­ці, ГО «Міжнародний альянс готовності люд­ського ресурсу», керівни­ки і фахівці профілактич­но-оздоровчих закладів, лікарі, реабілітологи, вій­ськові психологи.

Виступаючи перед учасниками, Голова ФПУ Григорій Осовий зосередився на тому, чому ФПУ зацікавлена у розв’язанні тих питань, які внесені на сьогоднішнє обговорення.

Війна негативно впли­нула на всіх. Як мінімум, соціально-психологічної підтримки потребує кож­ний, а реабілітації і від­новлювального лікування – сотні тисяч.

– Особливої уваги і під­тримки суспільства потре­буватимуть особи з інва­лідністю внаслідок війни, які мають різний ступінь працездатності, щодо об­лаштування відповідних робочих місць, та особли­вих умов праці і відпочин­ку, – наголосив профспіл­ковий лідер. – Крім того, ми очікуємо, що на ринок праці повернеться ще до 3 млн осіб, включаючи тих, хто є біженцями і перебу­вають закордоном та ВПО. Це потребуватиме запро­вадження урядом спеці­альних програм забезпе­чення житлом, створення нових робочих місць, мо­тивації зайнятості, психо­логічної реабілітації та адаптації в сім’ї та трудо­вих колективах.

Без активного залучен­ня до цієї масштабної ро­боти державних органів, власників підприємств, ро­ботодавців, профспілок та органів місцевого самовря­дування і громадської іні­ціативи неможливо досяг­ти бажаного результату.

Голова ФПУ присвятив увагу ініціативам ФПУ щодо соціально-трудової адаптації і реабілітації постраждалих під час війни цивільних та військо­вослужбовців за підтрим­ки соціальних партнерів.

Він нагадав, що віднов­ленням працівників після перенесених травм і ава­рій, професійних захворю­вань профспілки займа­ються давно. А з 2014 року до цього долучені і вій­ськові та члени їх сімей. Такими послугами сана­торного лікування скорис­талися майже 15 тис. вій­ськових та членів їх сімей. Окрім того, ФПУ надала прихисток в санаторіях більше, ніж 25 тис. ВПО.

– Для реабілітації та від­новлювального лікування у нас є відповідна матері­альна база в Укрпрофоздо­ровниці (17 санаторіїв), в яких розгорнуто більше 100 відділень профільної реабілітації. Сьогодні, у цьому заході, беруть участь фахівці, які безпо­середньо займаються цією справою і поділяться до­свідом, – наголосив проф­спілковий лідер. – В ціло­му, ми вважаємо, що має бути розроблена загально­державна програма і яко­мога скоріше створено Ко­ординаційний центр, який займався б долученням до цієї важливої справи всіх відомчих, приватних, му­ніципальних закладів, фі­нансуванням послуг, спри­янням соціально трудовій адаптації і працевлашту­ванню на інклюзивні робо­чі місця.

Врешті-решт йдеться про масштабний вплив на відновлення трудового по­тенціалу країни, який по­трібний для відбудови. Крім того, щоб фінансово підтримувати фронт, по­трібно, щоб було 8 працю­ючих на 1 військового.

Григорій Осовий поін­формував учасників фору­му про можливості проф­спілкової Академії ПСВТ, де для демобілізованих військових надається можливість за пільговою ціною отримати другу вищу освіту (юрист, еко­номіст, соціальний пра­цівник, менеджер турис­тичної діяльності) або пройти спеціальні тренін­ги і перепідготовку з про­фесійної діяльності та психосоціальної адапта­ції (такий профіль мають три кафедри академії). Окремо було згадано про можливості долучення до робітничого фізкультур­но-спортивного розвитку за сприяння профспілок і всеукраїнських спортив­них товариств «Україна», «Спартак», «Колос».

Під час обговорення йшлося про підтримку мен­тального здоров’я військо­вих і цивільних, пошук ефективних механізмів ре­абілітації, застосування міжнародного досвіду цієї роботи в Україні тощо.

Презентації щодо спро­можностей санаторіїв ПрАТ «Укрпрофоздоров­ниця» з проведення реабі­літації та відновлюваль­ного лікування провели Станіслав Пазій, медич­ний директор ДП Клініч­ний санаторій «Роща», Та­мара Андреєва, лікар фі­зичної та реабілітаційної медецини, санаторій «Перший», Лілія Мандри­ка, медичний директор ПрАТ «Миргородкурорт».

ПРЕСЦЕНТР ФПУ

 

З 1 БЕРЕЗНЯ ПРОІНДЕКСОВАНО ПЕНСІЇ ДЛЯ ПОНАД 10 МЛН УКРАЇНЦІВ

Відповідно до чинно­го законодавства, щороку 1 березня має відбуватися індексація пенсій.

Водночас в умовах воєнного стану уряд має право визначати параме­три індексації з урахуван­ням того, наскільки вели­кий вплив безпекова ситуація справляє на дер­жавний бюджет і публічні фінанси.

Попри це, в умовах війни уряд третій рік поспіль проводить індексацію пенсій, адже вона є одним із інструментів підтримки найменш захищених гро­мадян.

Щоб забезпечити прове­дення індексації раніше призначених пенсій і стра­хових виплат та покращи­ти матеріальне забезпе­чення найвразливіших верств населення, уряд ух­валив рішення про здійснення індексації пенсій у 2025 році.

Завдяки індексації для по­над 10 млн громадян з 1 бе­резня пенсії зросли на 11,5%.

Розмір індексації обчисле­но на базі офіційних показників розвитку економіки у 2024 році: зро­стання споживчих цін – 12%; зростання середньої заробітної плати за 2022-2024 рр. – 11%.

Відповідно до прийнятої постанови, з 1 березня проіндексовані пенсії для:

• 9,2 млн пенсіонерів, яким пенсію призначено на за­гальних підставах;

• 672 тис. пенсіонерів сило­вих відомств;

• 98 тис. осіб, які отриму­ють пенсію по інвалідності та в разі втра­ти годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи;

• 79,6 тис. пенсіонерів – осіб з інвалідністю внаслідок війни та учасників бойових дій, які отримують мінімальні пенсійні виплати;

• 23,4 тис. пенсіонерів – колишніх працівників органів місцевого само­врядування та державних службовців.

«Цим рішенням ми вже втретє виправляємо недосконалість пенсійного законодав­ства, через яку найнижчі пенсії під час індексації раніше майже не зроста­ли. Тому цього року знову буде проіндексовано найнижчі пенсії, які до 2023 року під індексацію не потрапляли. Середній прогнозний рівень зро­стання пенсій після індексації складе 556 грн, розмір середньої пенсії в Україні зросте з 5789 грн до 6345 грн», – зауважила Міністр соціальної політики Оксана Жолно­вич.

Крім того, з 1 березня проіндексовані щомісячні страхові виплати для 158 тис. потерпілих від нещас­ного випадку на виробництві та професійного захворюван­ня, які спричинили втрату працездатності, та осо­бам, які мають право на страхові виплати в разі смерті потерпілого.

Звертаємо увагу, що та­кож 1 квітня відбудеться автоматичний перераху­нок пенсій для 629 тис. працюючих пенсіонерів (з урахуванням їх оновлено­го страхового стажу).

Водночас діятимуть тимчасові обмеження на максимальний розмір індексації пенсій. Розмір підвищення за результа­тами індексації буде обме­жено до 1500 грн для всіх отримувачів пенсій і стра­хових виплат, незалежно від категорії. Це дозво­лить більш справедливо розподілити обмежений фінансовий ресурс на здійснення індексації та забезпечити підвищення пенсій для українців, які отримують найменші ви­плати.

Мінімальний розмір підвищення пенсій станови­тиме не менше, ніж 100 грн.

ВЛ. ІНФ.

25.03.2025



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

10.03.2025 20:47

25.02.2025 16:24

13.02.2025 18:40

13.02.2025 18:28

13.02.2025 18:27

29.12.2024 22:05

26.12.2024 18:21

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання