« на головну 21.01.2025
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1265)
19
Грудень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Профпанорама

ЗАРПЛАТИ, БРОНЮВАННЯ, ЗАСОБИ ЗАХИСТУ – ОСНОВНІ ВИКЛИКИ ПРОФСПІЛКИ ВУГІЛЬНИКІВ

ЗАРПЛАТИ, БРОНЮВАННЯ, ЗАСОБИ ЗАХИСТУ – ОСНОВНІ ВИКЛИКИ ПРОФСПІЛКИ ВУГІЛЬНИКІВ

У Києві днями відбувся пленум Профспілки працівників вугільної промисловості України, у роботі яко­го взяв участь Голова ФПУ Григорій Осовий.

У ході обговорення учасники засідання наго­лосили, що внаслідок оку­пації низки територій України та вимушеним призупиненням роботи окремих вугільних підпри­ємств, які знаходяться в зоні бойових дій, 65 перви­нок фактично не можуть проводити свою діяль­ність.

Станом на середину листопада поточного року в цілому заборгованість державних підприємств перед шахтарями складає понад 509,6 млн грн, а вра­ховуючи заборгованість з 2015 року, – понад 2,1 млрд грн. Найбільшу заборгова­ність в цьому році мають державні підприємства «Львіввугілля», «ВК «Крас­нолиманська», «Мирно­градвугілля». Заборгова­ність мають всі державні вугледобувні підприєм­ства і це набуло системно­го характеру. Середньомі­сячна заробітна плата в ве­ресні склала 25669 грн, з по­чатку року – 22670 грн. Та­кий рівень заробітної пла­ти та несвоєчасна і неспра­ведлива її виплата при по­стійному рості інфляції та підвищенні цін не забезпе­чує нормальних потреб життєдіяльності сімей шахтарів і ставлять їх пе­ред вибором звільнення.

Крім того, борги з випла­ти заробітної плати, неза­рахування страхового ста­жу для своєчасного одер­жання права на пенсію, не­повна оплата листків не­працездатності через борги роботодавців з ЄСВ, скасу­вання права на пенсію на пільгових умовах для окре­мих категорій працівників, зайнятих на підземних ро­ботах, не сприяють збере­женню фахівців і спеціаліс­тів галузі.

Станом на 1 листопада 2024 року чисельність пра­цівників державних вугле­добувних підприємств від­носно минулого року змен­шилася на 25,5%.

Учасники пленуму ви­словили стурбованість си­туацією із визначенням підприємств критично важливими, тобто продо­вженням термінів броню­вання. Це стосується всіх підприємств і організацій вугільної промисловості, як державної так і приват­ної власності. На деяких вугільних шахтах укомп­лектованість за окремими професіями складає всього лише 20–30%.

На жаль, до цього часу не оприлюднена програма розвитку державних вуг­ледобувних підприємств на 2025 рік і не визначені питання щодо переміщен­ня фахівців усіх рівнів на безпечні місця проживан­ня та працевлаштування на інші вугільні підприєм­ства. Крім того, на всіх під­приємствах східного регіо­ну є певні проблеми зі збе­реженням та отриманням відповідних документів з архівів, отже відсутня можливість отримати до­відки про підтвердження стажу роботи для своєчас­ного оформлення пенсій та інших соціальних виплат. Це питання потребує не­відкладного вирішення.

Одним з негативних чинників, які впливають на охорону праці у вугіль­ній галузі є відсутність у бюджеті Комплексної про­грами поліпшення стану охорони праці, яка перед­бачає закупівлю засобів ін­дивідуального захисту, ор­ганізаційні заходи та про­ведення профілактичної роботи, особливо при не­стачі оборотних коштів.

У результаті пленум по­становив звернутися до Прем’єр-міністра стосовно вирішення проблемних питань вугледобувних під­приємств та забезпечення соціально-економічних і трудових прав працівни­ків галузі.

Також профспілка звер­неться до Міненерго сто­совно зарплатних боргів, оплати вимушених про­стоїв, підвищення рівня зарплат, усунення про­блем з бронюванням та за­безпечення засобами інди­відуального та колектив­ного захисту.

Відповідні звернення направлять і до інших установ та організацій.

ПРЕСЦЕНТР ФПУ

 

ЗУСТРІЧІ ДЕЛЕГАЦІЇ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ КУЛЬТУРИ У ПРОФСПІЛКОВИХ ОСЕРЕДКАХ НА ВОЛИНІ

Нещодавно відбувся робочий візит на Во­линь делегації Профспілки працівників культури України на чолі з голо­вою профспілки Гали­ною Гайдук.

У перший день у Луцьку Галина Гайдук разом із головою облорганізації профспілки Костянтином Лоцманом зустрілися із керівництвом Волинсько­го академічного обласно­го українського музично- драматичного театру ім. Тараса Шевченка. Обгово­рено кілька тем можливої спільної роботи з ЦК і об­лорганізацією. Зокрема, щодо проведення благо­дійних мистецьких захо­дів із арттерапії військовослужбовців, які отримали важкі травми на фронті.

Вразила гостей модерні­зація в театрі, облашту­вання укриття, техніч­них приміщень. Дирек­тор театру Сергій Скули­нець розповів про тісну співпрацю з первинною профспілковою організа­цією установи. До речі, він теж активний спілча­нин і цікавиться життям професійних спілок.

Також голова профспіл­ки зустрілася із головою Федерації профспілок об­ласті Іванною Дубинкою- Філозоф. На зустрічі йшлося про теперішню ситуацію з професійними спілками в обласі і допо­могу ЗСУ, про мотивацю вступу волинян до проф­спілки, питання оздоров­лення спілчан.

Далі Г. Гайдук і К. Лоц­ман відвідали Луцьку му­зичну школу №1 ім. Фри­дерика Шопена. Дирек­торка закладу Ольга Чу­ріна розповіла про його роботу і співпрацю із пер­винною профспілковою організацією. Під час зу­стрічі порушувалися пи­тання можливості органі­зації мистецької реабілі­тації для ветеранів війни. Галина Гайдук у формі ді­алогу поспілкувалася з активом. Зокрема, її ціка­вила думка голів первин­них організацій щодо за­лучення до профспілки нових членів.

Цього дня голови та скарбники первинних ор­ганізацій взяли участь у семінарі з питань колдо­говірної роботи та змін до податкового законо­давства. Навчання прове­ла головний бухгалтер ЦК профспілки Валенти­на Гурневич.

Перед початком семінару зі звітом про роботу у 2024 році виступив голова об­ласної організації проф­спілки Костянтин Лоц­ман. Він зазначив, що основну увагу зосередже­но на інформаційно-про­світницькій роботі. Зокре­ма, створено сторінку у соцмережах, яка є плат­формою для висвітлення діяльності професійної спілки. Також було ви­світлено питання допомо­ги ЗСУ та оздоровлення на курорті «Моршин».

ПРЕСЦЕНТР ФПУ

 

КАТЕГОРИЧНЕ «НІ!» – ЗАКОНОПРОЄКТУ ПРО СОЦПІДТРИМКУ ОСІБ З ОБМЕЖЕНОЮ ПРАЦЕЗДАТНІСТЮ

Профспілка працівників вугільної промисловості України виступає проти прий­няття проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законо­давчих актів України щодо формування комплексної та справедливої соціальної підтримки (виплат та послуг) для осіб, у яких об­межена працездатність, зо­крема осіб з інвалідністю», реєстр. №12209 від 14.11.2024 р.).

Нещодавно парламент прийняв за основу зазначений законопроєкт попри позицію СПО об’єднань профспілок, ви­словлену у листі до Комітету ВРУ. Проф­спілки вважають, що запропо­нований законопроєкт містить багато пропозицій, які звужу­ють обсяг існуючих прав за­страхованих осіб.

Наразі триває підготовка до другого читання.

Фахівці ФПУ за участі член­ських організацій готують про­позиції до законопроєкту для подання їх через народних депутатів Укра­їни для врахування під час підготовки за­конопроєкту до розгляду у другому читан­ні.

ПРЕСЦЕНТР ФП

15.01.2025



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

26.12.2024 18:21

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання