« на головну 21.12.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1263)
21
Листопад
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Профпанорама

ВАСИЛЬ АНДРЕЄВ: «МИ МАЄМО РОБИТИ ВСЕ МОЖЛИВЕ, ЩОБ ДОСЯГТИ В УКРАЇНІ ЄВРОПЕЙСЬКОГО РІВНЯ ЖИТТЯ»

ВАСИЛЬ АНДРЕЄВ: «МИ МАЄМО РОБИТИ ВСЕ МОЖЛИВЕ, ЩОБ ДОСЯГТИ В УКРАЇНІ ЄВРОПЕЙСЬКОГО РІВНЯ ЖИТТЯ»

У Женеві проходила 352 сесія Адміністративної ради Міжнародної організації праці. Вперше в її роботі взяв участь пред­ставник працівників від України Василь Андреєв у якості за­ступника члена Адміністративної ради з постійною уча­стю в усіх засіданнях усіх органів Ради.

Коментуючи роботу се­сії, він, зокрема, зазначив: «Ми разом з представника­ми більш, ніж 170 країн від урядів, профспілок і робото­давців розглянули більше 60 питань порядку денного протягом 2 тижнів. Перш за все, це стратегічний план на 2026–2029 роки, програма і бюджет на наступні два роки, а також звіт за 2023– 2024 рр. з відповідним ауди­торським висновком робо­ти всієї системи МОП.

Окрему увагу приверну­ла тема підготовки до дру­гого Всесвітнього саміту соціального розвитку, а та­кож обговорення питань Глобальної коаліції за со­ціальну справедливість. Як відомо, ФПУ працює над розробкою свого Соці­ального пакту (детальні­ше читайте у №21/2024 «ПВ», – прим. редакції), який може стати опорним документом разом з Гене­ральною угодою, що укла­дається між профспілка­ми, роботодавцями і КМУ протягом останніх 30 ро­ків.

Ми взяли участь також у обговоренні висновків Комітету зі свободи Асоці­ації, у обговоренні питань для Комітету експертів у рамках підготовки до на­ступної Конференції пра­ці, яка відбувається раз на рік у червні в Женеві.

Разом із Постійним представництвом України у міжнародних організаці­ях у Женеві, з послом та його заступником, пер­шим секретарем нашого представництва, взяли участь у обговоренні звіту Міжнародного бюро праці щодо резолюції 2022 року про агресію росії в Україні. Була відверта, палка дис­кусія навколо цього питан­ня у групі трудящих, які підтримали звіт керівника групи на засіданні сесії і Адмінради. Було також внесено на розгляд вели­кий документ щодо про­блем примусової праці українських працівників на окупованих територіях, зокрема прав працівників Запорізької атомної стан­ції. Її 10 працівників (за ін­формацією Атомпрофспіл­ки) досі перебувають у за­ручниках російської армії та компанії «росатом», яка управляє атомними стан­ціями, і фактично з ними вже понад два роки немає зв’язку. А також про де­структивні дії т.з. федера­ції незалежних профспі­лок росії на окупованих те­риторіях, яка приходить разом з окупаційною армі­єю, та нав’язує усім україн­ським працівникам член­ство в їх так званих проф­спілках.

Важливим питанням для обговорення стали: до­тримання прав профспі­лок у Білорусі, проблеми із насильством та знищен­ням громадянського сус­пільства та профспілок у М’янмі, в якій хунта є фак­тичним союзником росії, отримує від них зброю, па­ливо для літаків, які бомб­лять райони, де повстанці захищають людей від вій­ськової хунти, проблеми дотримання профспілко­вих та трудових прав у Ні­карагуа і Венесуелі та низ­ці інших країн.

Окрема увага була зосе­реджена на дипломатич­ній роботі. Ми вдячні на­шому Постійному пред­ставництву у Женеві, кон­тактам з представниками уряду Великобританії, уряду Литви, а також дея­ких країн ЄС, США з яки­ми ми також обговорили позицію щодо резолюцій по Україні та низку інших питань дотримання прав і свобод працівників. Вба­чаю, що позиціонування українських профспілок і працівників в Адмінраді займе тривалий час, щоб про нас більше дізналися у світі, з нами рахувались та радились, і для цього, зви­чайно, вся система ФПУ і КВПУ разом з роботодав­цями і урядом буде напра­цьовувати свої пропозиції для винесення на розгляд Адмінради.

Ми вже маємо плани на наступну сесію, яка відбу­деться у березні 2025 року, а також на чергову Конфе­ренцію праці в червні. За­раз готується розгорнутий звіт щодо участі україн­ського представника в 352 сесії Адмінради МОП. Він буде розісланий і узгодже­ний як з КВПУ, так і з уря­дом, Міністерством закор­донних справ, Мінсоцполі­тики, Мінекономіки, які долучені до всіх питань навколо праці, соціально­го захисту працівників і прав профспілок.

2025, 2026, аж до 2029 року – це період реформу­вання всієї системи ООН під загальним гаслом де­мократизації структури її діяльності. Мабуть, не див­но, що і Міжнародна кон­федерація профспілок має кампанію за демократію, в яку в т.ч. вкладаються і профспілки у складі ФПУ внеском у покриття витрат на глобальних юристів, які зараз у міжнародному суді ООН відстоюють право на страйк як основоположне право працівників у рам­ках міжнародних трудо­вих прав і гарантій.

Ми також бачимо, що резолюція по Україні буде розглядатися і на березне­вій сесії Адмінради, куди я збираюся наступного разу. І тут ми маємо обіцянку від представників уряду Великобританії, від нашо­го представництва, від країн ЄС стосовно того, що заява-звіт та можливо змі­ни до резолюції будуть більш гострі, ніж були у листопаді.

ПРЕСЦЕНТР ФПУ

 

ДОСЛІДЖЕННЯ ЩОДО ПОВОЄННОЇ ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

У Києві у Будинку профспілок відбулась презентація дослідженя на тему «Промислова політика для вижи­вання України», про­веденого за сприян­ня Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні.

Як зазначив Голова ФПУ Григорій Осовий: «Все те, що сьогодні напрацьову­ється у контексти повоєн­ної відбудови України, має бути доступним для громадськості, тому сама ідея сьогоднішньої пре­зентації – це практичні кроки на даному шляху».

У заході взяли участь за­ступники Голови ФПУ Олександр Шубін, Євген Драп’ятий, Василь Ан­дреєв, голова Об'єднання організацій роботодавців України (ООРУ) Анато­лій Кінах, директор пред­ставництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні Фелікс Гетт. Онлайн до участі у заході підключились представ­ники Мінекономіки, Мін­молоді, Держслужби за­йнятості, організацій ро­ботодавців.

За висновками учасників заходу, відбудова країни потребує активної участі кваліфікованих праців­ників, і створення гідних умов праці. Вони мають стати стимулом для залу­чення трудового капіта­лу та його утримання в усіх галузях.

Існуюча в Україні еконо­міка спроможна забезпе­чити лише частину необ­хідної зброї та податко­вих надходжень, необхід­них для фінансування оборони країни. Це поста­вило Україну в небезпеч­не становище залежності від зовнішньої підтрим­ки західних демократій та накопичення зовніш­нього боргу, який буде важко обслуговувати в довгостроковій перспек­тиві.

Однак, як і в багатьох ін­ших сферах, Україна зди­вувала світ своєю наполе­гливою рішучістю. Вона запустила виробництво надзвичайного різнома­ніття нової зброї. Україн­ські заводи є взірцями витривалості: деяким із них довелося перенести виробництво вже вдруге після вторгнення росії на Донбас у 2014 році, і при цьому їм вдається вихо­дити на нові західні рин­ки.

На сьогодні Україні по­трібна реіндустріаліза­ція, для цього необхідно відкинути неоліберальну догму, яка протягом май­же двох десятиліть ви­ключала промислову по­літику з економічного ін­струментарію. Влада по­винна визнати, що дер­жава мусить відігравати активну роль у подолан­ні збоїв ринкової систе­ми, до яких призвела війна.

На шляху до євроінтегра­ції Україна має відпові­дати європейським стан­дартам праці, що вклю­чають забезпечення прав працівників, безпечні умови та соціальну від­повідальність. Це сприя­тиме економічній ста­більності та інтеграції в європейську спільноту.

ПРЕСЦЕНТР ФПУ

17.12.2024



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання