« на головну 22.01.2025
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1265)
19
Грудень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Профпанорама

СТРАТЕГІЧНЕ ПЛАНУВАННЯ РОЗВИТКУ ПРОФСПІЛКОВОГО РУХУ

СТРАТЕГІЧНЕ ПЛАНУВАННЯ РОЗВИТКУ ПРОФСПІЛКОВОГО РУХУ

У готельно-навчаль­ному комплексі «Геть­ман» Об’єднання профспілок Львівщини відбулась Сесія зі стратегічного планування ФПУ в рамках співпраці з Union to Union (Швеція).

У заході взяли участь ке­рівники ФПУ, всеукраїн­ських профспілок та тери­торіальних профоб’єднань, члени комісій Ради Федера­ції. Міжнародні профспіл­кові партнери – Марія Ню­берг, Генеральна секретар­ка Union to Union , Лана Віллебранд, менеджерка зі стратегічного розвитку, ди­ректорка програм розвитку Union to Union , під’єдналися до роботи у режимі відеоконференції.

Сесію відкрив Голова ФПУ Григорій Осовий, який звернувся до присутніх із вступним словом щодо ви­значення цілей, завдань та очікуваних результатів. Під час сесії він провів пре­зентацією на тему «Страте­гія і пріоритети діяльності ФПУ в умовах війни», в якій актуалізував завдання Стратегії діяльності ФПУ та пріоритети в роботі профцентру, потреби ФПУ, її членських організацій щодо зміцнення профспіл­кових організацій на 2025-2026 роки (розширення профспілкового членства, актуалізація профспілко­вих послуг, нові шляхи мо­тивації членства в проф­спілках, економічний, соці­альний та правовий захист, охорона праці в умовах во­єнного стану, питання піс­лявоєнного відновлення країни тощо).

Із результатами опиту­вання членських організа­цій щодо актуалізації функцій профспілок та опи­тування щодо ставлення до профспілок у суспільстві «Шляхи зміцнення автори­тету профспілок: бачення та очікування суспільства» ознайомив присутніх Воло­димир Харченко, заввідді­лом Депаратаменту ФПУ.

Тему «Стан профспілко­вого руху в умовах війни: виклики, загрози та можли­вості профспілок» розкрив у своєму виступі Євген Драп’ятий, заступник Голо­ви ФПУ.

Далі учасники пере­йшли до дискусії на тему «Проблеми профспілкового руху і шляхи зміцнення по­тенціалу профспілок», яка пройшла цікаво, в кон­структивному руслі.

У ході Сесії були розгля­нуті важливі питання профспілкової діяльності.

Досвідом та практикою роботи профспілок Швеції з організації соціального діалогу, використовуючи конкретні приклади роботи шведських профспілок, а також щодо структурної побудови, джерел фінансу­вання, мотивації профспіл­кового членства профспі­лок Швеції, поділилася Оксана Гузь-Бланк, коорди­наторка програми Union to Union по Україні, мене­джерка по роботі з проєкта­ми Профспілки державних службовців Швеції.

На другий день роботи було проведено презента­цію проєктів з реалізації за­ходів, які сприятимуть зміцненню потенціалу ФПУ та її членських органі­зацій:

• центр органайзингу ФПУ (Центр розвитку проф­спілок);

• цифровізація профспі­лок;

• медіа хаб ФПУ;

• система професійного навчання профспілкових кадрів;

• ментальне здоров’я та психологічний клімат у трудових колективах.

Учасники в форматі дис­кусії обговорили запропо­новані проєкти, обмінялись думками щодо їх актуаль­ності і можливостей реалі­зації.

Сесія завершилась під­сумковою дискусією щодо майбутнього профспілко­вого руху України, його перспектив та шляхів зміц­нення.

ПРЕСЦЕНТР ФПУ

 

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ І СОЦІАЛЬНИЙ КОМІТЕТ: РОЗШИРЕННЯ ЄС НЕМИНУЧЕ

Питання, як провести про­цес розширення ЄС пра­вильно, було в центрі уваги Форуму високого рівня з пи­тань розширення, організо­ваного Європейським еко­номічним і соціальним ко­мітетом (ЄЕСК), в якому взяли участь Президент ЄЕСК Олівер Рьопке, Євро­пейський комісар з питань зайнятості та соціальних прав Ніколас Шміт, а також міністри країн-членів ЄС та країн-кандидатів на розши­рення.

Понад 140 представників громадянського суспіль­ства з країн-кандидатів на розширення зібралися ра­зом вперше. Основна думка учасників була чіткою: гро­мадянському суспільству та соціальним партнерам, яких часто ігнорують у про­цесі вступу до ЄС, має бути відведена центральна роль у процесі розширення ЄС.

Ініціатива «Члени-кандида­ти на розширення» (ECMs ), яка дозволяє громадянсько­му суспільству країн-кан­дидатів зробити свій внесок у роботу ЄЕСК, демонструє, як активне залучення гро­мадянського суспільства з країн-кандидатів зміцнює процес розширення. На сьо­годнішній день ECMs зро­били свій внесок у підготов­ку 12 висновків ЄЕСК з пи­тань, пов'язаних з розши­ренням, таких як політика згуртування ЄС, єдиний ри­нок, стійкість агропродо­вольчого сектору та дефі­цит кваліфікованих кадрів.

Пан Рьопке підкреслив: «Йдеться не лише про роз­ширення ЄС, а й про підго­товку майбутніх держав-членів до активної участі у формуванні Союзу, які ма­ють бути готовими до май­бутніх викликів».

Іншим ключовим месе­джем дебатів була важли­вість поступової, передба­чуваної та заснованої на за­слугах, інтеграції, коли про­грес визнається і винагоро­джується реальними пер­спективами вступу.

Пан Шміт підкреслив клю­чову роль громадянського суспільства: «Добре функці­онуючий двосторонній і тристоронній соціальний діалог та залучення соці­альних партнерів є вирі­шальними елементами в контексті вступу до ЄС, оскільки вони є частиною нашої соціальної ринкової економіки».

Державний секретар Німеч­чини Рольф Шмахтенберг сказав: «Трудові та соціаль­ні аспекти є ключовими для успішного вступу до ЄС. Тим, хто хоче покращити життя всіх громадян, ство­рювати можливості та боро­тися з соціальною нерівніс­тю, потрібна ефективна по­літика зайнятості, хороші умови праці та функціону­ючі системи соціального за­безпечення, а також сильні соціальні партнери».

Форум високого рівня з пи­тань розширення складався з трьох сесій. Першу, під на­звою «Активне громадян­ське суспільство як переду­мова успішного розширен­ня», модерував Шеймус Бо­ланд, президент Групи орга­нізацій громадянського сус­пільства ЄЕСК. Другу сесію «Соціальний діалог: обмін передовим досвідом та отриманими уроками – шлях вперед» модерувала Люсі Студнічна, президент Групи працівників ЄЕСК; а третю, «Роль соціальних партнерів у сприянні конку­рентоспроможному зелено­му та цифровому перехо­ду», – Стефано Малліа, пре­зидент Групи роботодавців ЄЕСК.

У роботі Форуму високого рівня з питань розширення взяла участь представниць­ка делегація від україн­ської сторони Форуму гро­мадянського суспільства Україна – ЄС. На початку 2024 року до складу ініціати­ви від України було обрано 22 представника організа­цій громадянського сус­пільства, які взяли участь у пілотному проєкті Європей­ського економічного і соці­ального комітету.

ДЕПАРТАМЕНТ МІЖНАРОДНИХ ЗВ'ЯЗКІВ ФПУ

 

ПРОФСПІЛКИ ЗУСТРІЛИСЯ З МІНІСТРОМ МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

Відбулася зустріч голови Профспілки працівників культу­ри України Галини Гайдук та голови Всеукраїнської профспілки захисників України, спортсменів та працівників сфер Сергія Бизова з Міністром молоді та спорту України Матвієм Бідним.

Галина Гайдук проінформувала Міністра про роботу проф­спілки щодо захисту працівників спорту – членів профспілки, а також розповіла про участь у нормативно-правовій роботі. Окрема увага була приділена фізкультурно-оздоровчій і спор­тивно-масовій роботі серед працюючих, їх участі у проведенні всеукраїнських спартакіад, інших спортивних змаганнях та оздоровчих заходах.

Міністр молоді та спорту акцентував увагу на розробці та запровадженні реформи, ключовим аспектом якої є децентра­лізація та надання біль­шої автономії спортив­ним федераціям. Такий підхід, за словами очіль­ника міністерства, має збільшити кількість лю­дей, які регулярно за­ймаються фізичною ак­тивністю та спортом.

Під час зустрічі обго­ворювалися питання продовження соціально­го партнерства як важ­ливого механізму об’єднання зусиль задля узгодження інтересів найманих пра­цівників та роботодавців, а також були визначені шляхи по­дальшої співпраці.

З цією метою прийнято рішення створити Спільний пред­ставницький орган сторони профспілок (Профспілка працівни­ків культури України та Всеукраїнська профспілка захисників України, спортсменів та працівників сфер) та опрацювати єди­ний проєкт Галузевої угоди, який буде передбачати реалії сьо­годення в галузі спорту та трудового законодавства.

ПРОФСПІЛКА ПРАЦІВНИКІВ КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

 

 

25.11.2024



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

26.12.2024 18:21

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання