« на головну 21.11.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1261)
24
Жовтень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Профпанорама

ПРОФСПІЛКА КУЛЬТУРИ АКТИВІЗУЄ ДІЯЛЬНІСТЬ

ПРОФСПІЛКА КУЛЬТУРИ АКТИВІЗУЄ ДІЯЛЬНІСТЬ

Актуальні питання діяльності Профспілки працівників культури України в умовах воєнного стану роз­глянуто на засіданні президії профспілки, що відбулось у Закарпатській обл.

Темі соціально-еконо­мічного захисту працівни­ків культури Закарпаття були присвячені виступи Євгена Тищука, директо­ра Департаменту культу­ри Закарпатської ОВА, а також Наталії Товтин, го­лови Закарпатської облор­ганізації профспілки.

У постанові президії з цього питання головам об­ласних організацій проф­спілки рекомендовано взяти до уваги досвід За­карпатської облорганіза­ції та активізувати соці­альний діалог на регіо­нальному рівні задля за­безпечення соціально-еко­номічного захисту праців­ників культури, збережен­ня профспілкового член­ства та посилення комуні­кації з керівниками тери­торіальних громад.

З питання про роботу та подальші дії профспіл­ки, її організацій щодо виконання статутних за­вдань в умовах воєнного стану виступили голова профспілки Галина Гай­дук, голови територіаль­них організацій. Йшлося про те, що після VIII з’їзду профспілки від де­легатів з’їзду до Кабінету Міністрів, Верховної Ради, Міністерства куль­тури та інформаційної по­літики України та інших профільних державних інституцій направлено Звернення стосовно акту­альних соціально спрямо­ваних питань та захисту працівників.

У рамках соціального діалогу спільно з МКІП профспілка долучилася до розроблення Стратегії розвитку культури, про­ведено робочі наради для головних бухгалтерів те­риторіальних організацій та членів Ревізійної комі­сії, профспілка бере участь у бюджетному процесі на 2025 рік як на національному, так і на регіональному рівнях, триває співпраця з міжна­родними профоб’єднаннями у сфері культури. Також було зазначено про активізацію інформацій­ної роботи, спрямованої на створення веб-сторінок профспілки у соцмержах, сайту, а також впрова­дження мобільного засто­сунку «Профспілка циф­рова».

У центрі уваги діяль­ності організацій залиша­ється фінансова підтрим­ка спілчан, постраждалих від збройної російської агресії, донати на потреби ЗСУ, волонтерство, по­сильна допомога ВПО тощо.

Президія постановила активізувати роз’яснювальну роботу, спрямова­ну на мотивацію проф­спілкового членства, осо­бливо серед молодих пра­цівників закладів культу­ри, спортивних організа­цій та медіа. Територіаль­ним організаціям Проф­спілки рекомендовано приєднатися до мобільно­го застосунку «Профспіл­ка цифрова», що запрова­джує ФПУ. Також перед­бачена організація на­вчальних заходів для профспілкового активу із залученням міжнародних партнерів. Профспілка розробила попередній план з формування на­вчальних програм та се­мінарів за участі як Між­народної федерації акто­рів та Європейського регі­онального відділення ЮНІ-Європа, так і вітчиз­няних експертів і науков­ців.

У 2025 році Профспілка планує започаткувати проведення семінарів-зу­стрічей з профактивом первинок кількох облас­тей в онлайн режимі один раз на квартал та прове­дення навчальних семіна­рів та тренінгів.

ПРЕСЦЕНТР ФПУ

 

ПРОПОЗИЦІЇ ОСВІТЯН: ОСНОВНІ АКЦЕНТИ

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України по­дав пропозиції до проєкту Держбюд­жету – 2025, які спрямовані на поліпшення фінансування освітньої сфери.

Профспілка пропонує встановити видатки на освіту в обсягах, що законодавчо визначені ст. 78 Закону України «Про освіту», а саме не менше 7% ВВП. Відповідно до постанови КМУ від 28.06.2024 №780 обсяги ВВП на 2025 рік прогнозуються на рівні 8466,3 млрд грн, т.ч. видатки на освіту мають становити не менше 592,6 млрд грн.

Натомість, як засвідчують розрахунки до проєкту, видатки зве­деного державного та місцевих бюджетів на галузь освіти закла­дено на рівні 373,3 млрд грн, що становить лише 4,4% від ВВП, та є нижчим навіть проти 2024 року.

Обсяги освітньої субвенції, що необхідні на виплату заробіт­ної плати педагогічним працівникам закладів загальної серед­ньої освіти на 2025 рік, враховано в обсязі 103,3 млрд грн, тобто на рівні 2024 року без урахування забезпечення законодавчих гарантій щодо рівня посадових окладів педагогічних працівни­ків, гарантованого ст. 61 Закону України «Про осві­ту».

На сьогодні найнижчий посадовий оклад педаго­гічного працівника стано­вить лише 6080 грн проти гарантованих 24 000 грн. Тож сьогоднішній розмір посадового окладу педа­гогічного працівника, що встановлюється на рівні 9 тарифного розряду, на 17920 грн або у 3,9 рази менший від законодавчо гарантованого.

Тому при доопрацюванні законопроєкту мають бути закладені видатки освітньої субвенції у обсязі не менше 322,0 млрд грн, що забезпечить встановлення найнижчого посадового окладу пе­дагогічного працівника на рівні трьох розмірів мінімальної заро­бітної плати з відповідною їх диференціацією залежно від кваліфі­каційної категорії не менше, ніж на 10%.

З огляду на гарантії стосовно мінімального розміру посадово­го окладу науково-педагогічного працівника, а саме – на 25% вище від мінімального, встановленого для педагогічних праців­ників, що має становити 30 000 грн проти чинних 9150 грн, мають бути збільшені видатки на оплату праці науково-педагогічних працівників щонайменше у 2 рази.

ПОН

 

ОСВІТА ДЛЯ ДОРОСЛИХ ЗАДЛЯ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ У СФЕРІ КРИТИЧНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ

На комунальному підприємстві Миколаївської міськради «Миколаївелектротранс» відбулось урочисте відкриття сучасного навчального класу для підготовки майбутніх водіїв тролейбусів та трамваїв.

У заході взяли участь Миколаївській міський голова Олександр Сенкє­вич, директор обласного центру зайнятості Д. Обо­ронько, керівник Офісу Посольства Королівства Данія в Миколаєві Якоб Хансен, голова Миколаїв­ської облорганізації профспілки ЖКГ Світла­на Начинова.

Директор підприємства міського електротран­спорту Юрій Сметана, відкриваючи захід, зазна­чив, що створення ново­го сучасного класу стало можливим завдяки фі­нансовій підтримці від чисельних спонсорів в рамках проєкту «Освіта для дорослих задля пра­цевлаштування у сфері критичної інфраструкту­ри». Він також проінфор­мував присутніх, що сьо­годні 30 осіб розпочина­ють 14-тижневий курс на­вчання. Відповідно до лі­цензії МОН – це макси­мально можлива кіль­кість людей, яку може навчати підприємство одночасно. Керівник під­приємства подякував ко­манді громадської орга­нізації «Молодь України» та Благодійній організа­ції «Українська освітня платформа», які допомо­гли забезпечити сучасні умови навчання для воді­їв, включаючи індивіду­альні планшети та муль­тимедійне обладнання.

Крім цього, співпраця з Благодійним фондом «Щедрик» дала змогу ви­плачувати студентам найвищу стипендію в Україні під час навчаль­ної програми водіїв – 12 тис. грн щомісячно. Ще частину вартості навчан­ня покриватимуть ко­штом ваучерів Миколаїв­ського облцентру зайня­тості, який надає постій­ну підтримку по вище­зазначеній програмі.

Миколаївський міський голова Олександр Сенкє­вич підкреслив, що на­вчання водіїв має велике значення у забезпеченні сталої роботи муніци­пального електротран­спорту, екологічно чисто­го та зручного для що­денного користування мешканцями та гостями міста. Мер подякував працівникам за злаго­джену роботу та відзна­чив тих, хто доклав зу­силь, свою майстерність і зробив ремонт у навчаль­ному класі.

Голова Миколаївської об­ласної галузевої профор­ганізації Світлана Начи­нова зазначила, що реалі­зація проєкту відбуваєть­ся завдяки саме первин­ній профспілковій орга­нізації підприємства. В конкурсі з залученням грантових коштів від Благодійної організації «Українська освітня платформа» брали участь майже 300 органі­зацій, а перемогу здобув проєкт, підготовлений командою, яку очолив го­лова первинної профспіл­кової організації Микола Копійка. Тому за особис­тий внесок в реалізацію проєкту «Освіта для до­рослих задля працевла­штування у сфері кри­тичної інфраструктури» учасник команди проєк­ту, начальник відділу ко­мунікацій та пасажир­ських перевезень Катери­на Висоцька була нагоро­джена почесною грамо­тою Миколаївської об­лорганізації профспілки. Почесною ж грамотою профспілка відзначила і керівника підприємства Юрія Сметану.

МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ЖКГ

25.10.2024



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

10.10.2024 22:03

08.09.2024 21:09

23.08.2024 22:29

23.08.2024 22:00

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання