« на головну 22.12.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1263)
21
Листопад
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Профпанорама

ПЛЕНУМ ЦК РОЗГЛЯНУВ ПОДАЛЬШІ ДІЇ ПРОФСПІЛКИ ВУГІЛЬНОЇ ГАЛУЗІ

ПЛЕНУМ ЦК РОЗГЛЯНУВ ПОДАЛЬШІ ДІЇ ПРОФСПІЛКИ ВУГІЛЬНОЇ ГАЛУЗІ

Відбувся черговий IV Пленум Профспілки працівників вугільної промисловості Украї­ни. На порядку ден­ному було розглянуто наявну ситуацію , що склалася у вугільній галузі.


В роботі форуму взяли участь заступник Міністра енергетики України Олек­сандр Хейло, менеджер компанії ДТЕК Олександр Туров, голова Федерації ро­ботодавців ПЕК Анатолій Татаринов, нардепи Вікто­рія Гриб та Михайло Бон­дар та ін.

У вступному слові голо­ва профспілки Андрій Зи­мін зазначив, що попри складну економічну ситуа­цію та військову агресію ПЕК успішно пройшов осінньо-зимовий опалю­вальний період. Шахтарі героїчною працею забезпе­чили твердим паливом ге­нерацію і теплові станції.

В цілому ситуація на ву­гільних підприємствах має деякі позитивні тенденції, але питання забезпечення основних соціально-трудо­вих прав і гарантій стоїть надто гостро.

Профспілка вугільни­ків вдячна депутатам, які підтримали законопроєкт №10086, яким продовжено термін дії мораторію на примусове стягнення бор­гів та банкрутство окремих підприємств у сфері енер­гетики.

Проте, законопроєкт №6530-1 щодо оподаткуван­ня ПДВ операцій з поста­чання вугілля, залишаєть­ся тільки на папері. Його прийняття значно покра­щило би фінансовий стан державних підприємств. Особливо це стосується ДП «Львіввугілля».

Також дуже повільно розглядається законопро­єкт №10415 про врегулюван­ня питань заборгованості зі сплати ЄСВ державних під­приємств, що належать до сфери управління Міненер­го. З приводу даного питан­ня було направлено спіль­не звернення ППВПУ та НПГУ голові Комітету ВРУ Галині Третьяковій з про­ханням розглянути зазна­чений законопроєкт на найближчому засіданні ко­мітету.

Голова профспілки наго­олосив, що найбільшою проблемою галузі є наяв­ність заборгованості з ви­плати зарплати, а також питання погашення такої заборгованості за минулі роки.

На державних вугледо­бувних підприємствах фак­тична заборгованість існує з 2015 року і набула хроніч­ного характеру, за опера­тивними даними вона складає понад 1,3 млрд грн. У поточному році заборго­ваність складає 150,5 млн грн. Найбільша заборгова­ність – на ДП ВК «Красно­лиманське» – 117,4 млн грн.

В цілому, заборгова­ність перед працівниками вугільної галузі складає 77,7% від заборгованості всіх підприємств держав­ної форми власності.

Актуальною залишаєть­ся проблема погашення за­боргованості державних підприємств вугільної га­лузі зі сплати єдиного вне­ску соцстраху та зі сплати штрафних санкцій.

З метою її вирішення, за ініціативи ЦК профспілки, СПО об’єднань профспілок проведено нараду за участі представників Мінсоцполі­тики, Мінекономіки, Мін­фіну, Міненерго. За підсум­ками наради запропонова­но Міненерго створити Ро­бочу групу з цього питан­ня.

Укрвуглепрофспілка направила кілька звер­нень до Міненерго, втім, до цього часу питання сто­совно створення відповід­ної Робочої групи залиша­ється відкритим. Шахтарі продовжують отримувати мізерну допомогу по тим­часовій непрацездатності, розмір якої нараховується з розміру мінімальної за­робітної плати без враху­вання її фактичного роз­міру.

Ще одна проблема – по­вернення права на пенсію на пільгових умовах для працівників шахт серед­ньої ланки та обслуговую­чого персоналу, зайня­тість яких в підземних умовах становить 50 і біль­ше відсотків в обліковому періоді, що утискає наявні права значної кількості шахтарів, що працюють в складних і небезпечних умовах.

ЦК профспілки за наяв­ної консолідованої позиції з Міненерго та роботодав­цями галузі, а також під­тримки з боку фахівців з охорони здоров’я ініціює повторний розгляд урядом цього важливого питання.

ПРОФСПІЛКА ПРАЦІВНИКІВ ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

 

ЗУСТРІЧ КЕРІВНИЦТВА ПРМТУ У ПАРЛАМЕНТІ НОРВЕГІЇ

Олег Григорюк, голова Профспілки робітників морсь­кого транспорту України (ПРМТУ), зустрівся з Іне Марі Еріксен Сьорейде – Головою Комітету міжнародних зв'язків у Парламенті Норвегії.

Під час зустрічі Олег Григорюк розповів про сьогоднішні реалії, з якими стикають­ся українські моряки. Війна призвела до того, що частина моряків втратила мож­ливість виїжджати за межі країни для ро­боти на іноземних судах. Це створює до­даткові фінансові труднощі для моряків та їхніх сімей.

«Попри виклики та всі труднощі, які нам приготував час, профспілка продовжує по­стійно працювати на благо наших спілчан, – зазначив Олег Григорюк. – На самому по­чатку війни, коли всі були в розгубленості та без впевненості у майбутньому, ПРМТУ за підтримки ITF Seafarers ' Trust організувала 21 безкоштовний рейс до Румунії та 545 лю­дей змогли виїхати у безпечне місце. За ці два роки війни ПРМТУ надала матеріальну допомогу близько 6 000 морякам.

Ми передали 4500 наборів для моряків з продуктами, засобами гігієни, канцелярією для дітей, 1600 продуктових та гігієнічних наборів для працівників берего­вих організацій ПРМТУ. Зараз у нас проходить ще одна акція з нашої ініціа­тиви: за сприянням ITF - ETF Solidarity Fund допо­мога у вигляді 1500 про­дуктових наборів буде видана транспортникам, членам ПРМТУ».

Під час зустрічі Іне Марі Еріксен Сьорей­де висловила щиру підтримку у нашій бо­ротьбі та підкреслила важливість роботи ПРМТУ у такий важкий для країни час.

ПРОФСПІЛКА РОБІТНИКІВ МОРСЬКОГО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ

 

ПОЗОВ ПРО СТЯГНЕННЯ ЗАРПЛАТИ – БЕЗСТРОКОВИЙ!

У парламенті зареє­стровано законопро­єкт про внесення змін до статті 233 КЗпП щодо забезпе­чення права застосу­вання необмеженого строку звернення працівника до суду з позовом про стяг­нення належної йому заробітної плати.

Проєктом закону пропо­нується внести зміни до статті 233 КЗпП, якими передбачається встано­вити, що у разі порушен­ня роботодавцем законо­давства про оплату праці звернення працівника до суду з позовом про стяг­нення заробітної плати, яка йому належить, тоб­то усіх виплат, на які працівник має право згід­но з умовами трудового договору і відповідно до державних гарантій, установлених законодав­ством, без обмеження будь-яким строком, неза­лежно від того, чи були такі суми нараховані ро­ботодавцем.

Автором законопроєкту виступає народний депу­тат Володимир Мороз. Він, зокрема, посилаєть­ся на Рішення КСУ від 15 жовтня 2013 року №8-рп/2013, яке, на його думку, дає підстави для висновку, що у разі пору­шення роботодавцем за­конодавства про оплату праці, працівник не об­межується будь-яким строком звернення до суду з позовом про стяг­нення належної йому за­робітної плати.

Також відповідну пози­цію, на думку депутата, висловив Верховний Суд у постанові від 4 квітня 2023 року по справі №640/8348/21, який вка­зав, що поняття «оплата праці» і «заробітна пла­та», які використовують­ся у законодавстві, що ре­гулює трудові правовід­носини, є рівнозначними. «Тому спір в частині ви­мог ненарахування та не­виплати позивачу грошо­вої компенсації за всі не­використані дні щоріч­ної основної та додатко­вої відпустки… (є належ­ною працівнику заробіт­ною платою)…» та охо­плюється застосованим у частині другій ст. 233 КЗпП визначенням «за­конодавство про оплату праці», у зв'язку з чим не обмежується будь-яким строком звернення до суду з позовом про її на­рахування та стягнення.

 

БІЗНЕС ВІДЧУВАЄ ПОТРЕБУ В ПРАЦІВНИКАХ

Ситуація на ринку праці поступово стабілізувалася і бізнес відчуває потре­бу в працівниках. Про це повідомила дирек­торка Державного центру зайнятості Юлія Жовтяк.

«Нині кількість актуаль­них вакансій ресурсу Служби щоденно стано­вить майже 50 тис. оди­ниць, що майже вдвічі більше, ніж торік», – за­значила директорка.

За її словами, така сама тенденція прослідковується і на Єдиному порталі вакансій. «Якщо наприкінці минулого року там було 200 тис. пропозицій роботи, то на сьогодні це майже 230 тис. вакансій», – додала вона.

Багато представлено вакансій для представників таких професій: про­давець, водій, бухгалтер, кухар, вантажник, лікар, швачка, вчитель, елек­трик, вихователь, фарма­цевт, автослюсар, токар, психолог.

Найбільше вакансій у ве­ликих областях: Дніпропетровській, Київській, Харківській, Льв?

22.04.2024



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання