« на головну 22.11.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1261)
24
Жовтень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Профпанорама

Пропозиції профспілок щодо створення інституту гарантування зарплат враховано

Пропозиції профспілок щодо створення інституту гарантування зарплат враховано

«Народні депутати під­тримали пропозиції профспілок щодо ство­рення інституту гаран­тування виплат заро­бітної плати у випадку неплатоспроможнос­ті роботодавця», – про це повідомив Голова Федерації профспілок України Григорій Осо­вий на персональній сторінці у соціальній мережі Facebook.

«П орушуючи га­рантії і нор­ми Конститу­ції та законів України, між­народного й національного за­конодавства, протягом багатьох років в Україні не вирішується питання забезпечення своєчас­ної виплати заробітної плати та ліквідації зарплатних боргів. При цьому найбільш незахище­ними залишаються працівники збанкрутілих і ліквідованих підприємств у разі недостатнос­ті ліквідаційного майна.

Ратифікувавши частину ІІ Конвенції МОП № 173 про за­хист вимог працівників у ви­падку неплатоспроможності ро­ботодавця, держава гарантува­ла працівникам захист за допо­могою привілею, а саме першо­черговості виплати зарплати перед усіма іншими платежа­ми, які здійснює роботодавець. Проте, практичний досвід за­свідчує недосконалість цього механізму, оскільки в разі недо­статності обігових коштів недо­бросовісні роботодавці ігнору­ють законні права працівників, а при банкрутстві підприємства внаслідок недостатності лікві­даційного майна ліквідатор не має чим погасити заборговану заробітну плату. Більш того, відповідно до законодавства ви­моги, не задоволені за недостат­ністю майна, вважаються пога­шеними! Як у тому прислів’ї: «Що з воза впало, то пропало», – йдеться у повідомленні.

Григорій Осовий зазначив, що, як наслідок, за останні 4 роки заборгованість із заробіт­ної плати на підприємствах- банкрутах зросла більш ніж утричі (з 198 млн грн на 1 січня 2016 року до 638,7 млн грн на 1 березня 2020 року).

Федерація профспілок Укра­їни вважає, що в такий спосіб відбувається грубе порушення прав людини на гідне життя, а також висунула вимоги до Уря­ду та вступила в колективний трудовий спір на національно­му рівні. Окрім цього, було на­діслано скаргу до Міжнародної організації праці щодо пору­шення в Україні Конвенції № 95 «Про захист заробітної плати». На десятках підприємств проф­спілки провели акції протесту і страйки.

Профспілковий лідер поін­формував, що нарешті всі ці дії принесли свої результати. Для вирішення питання захисту права працівників збанкруті­лих і ліквідованих підприємств на отримання заробленого сто­рони Генеральної угоди дійшли згоди щодо створення гарантій­ної установи та ратифікації час­тини ІІІ Конвенції МОП № 173 про захист вимог працівників у випадку неплатоспроможності роботодавця. Власне, зробити так, як у країнах Євросоюзу.

«Комітет Верховної Ради України з питань соціальної по­літики та захисту прав ветера­нів 11 березня 2020 року провів слухання на тему «Стан пога­шення заборгованості з випла­ти заробітної плати» і підтри­мав проєкти законів «Про вне­сення змін до деяких законодав­чих актів України щодо поси­лення гарантій працівників на своєчасну та в повному обсязі виплату заробітної плати» (ре­єстр. № 3264-1 від 14.04.2020) та «Про внесення змін до Закону України «Про ратифікацію Кон­венції Міжнародної організації праці № 173 1992 року про захист вимог працівників у випадку неплатоспроможності робото­давця» (реєстр. № 3332 від 13.04.2020). Однак постає питан­ня, коли їх схвалить парамент, який в умовах карантину збира­ється на засідання час від часу.

Разом з тим, прийняття за­значених законопроєктів є до­цільним саме зараз, в умовах за­провадження суворих обмежу­ючих карантинних заходів та призупинення роботи сотень ти­сяч підприємств, коли наростає загроза порушення роботодав­цями прав працівників на своє­часну виплату заробітної плати і накопичених боргів. Тому по­трібні активні дії, і насамперед саме тих, кого це стосується», – зазначив Григорій Осовий.

 

Засідання Виконкому Молодіжної ради ФПУ

24 квітня, у Міжнародний день солідарності моло­ді, відбулося онлайн засідання Виконавчого комітету Молодіжної ради Федерації профспілок України.

Я к повідомив голова Моло­діжної ради ФПУ Володи­мир Ворох, на засіданні, згідно з порядком денним, було розглянуто питання про хід виконання Резолюції, прийня­тої на І Всеукраїнському молодіжному форумі; про залучення грантових ко­штів на проведення молодіжних захо­дів та участь у флешмобі до Дня праці – 1 Травня.

У засіданні взяли участь заступник Голови ФПУ Євген Драп’ятий та керів­ник департаменту профспілкового руху та зв’язків з громадськими органі­заціями апарату ФПУ Лариса Ровчак.

 

Карантин: час нових можливостей та форм роботи

У зв’язку з карантинними заходами, запровадженими Урядом, виборні органи Херсонської обласної органі­зації Профспілки працівників державних установ Укра­їни працюють не так, як раніше. Сьогодні для успіху ро­боти в профспілці як ніколи потрібні інновації.

Д ля нас базовою одиницею продуктивності в проф­спілковому середовищі є команда, яка об’єднує та­лановитих людей у їх спільній діяльності. Але в світі, де членів команди все рідше зустрінеш в одній кімнаті, а темпи роботи по­стійно зростають, навіть ідеальної ко­мандної хімії недостатньо.

Сьогодні командам потрібні ін­струменти для спільної роботи, які допоможуть їм цю хімію реалізувати. Їм потрібні технології, що здатні, до­лаючи простір і час, створити відчут­тя, що всі працюють поруч, навіть коли вони далеко один від одного.

Саме для успішної спільної роботи членів Херсонської облпрофорганіза­ції, за ініціативою її голови Людмили Татаринової, протягом квітня спілку­вання членів президії, комітету та працівників виконавчого апарату ор­ганізації відбувається в режимі онлайн конференції на сервісі Zoom.

Так, 14 квітня під час онлайн зу­стрічі члени президії профспілки роз­глянули низку питань, а 15 квітня члени обкому профспілки та голови її територіальних організацій обговори­ли низку проєктів постанов.

За результатами онлайн конферен­цій члени виборного органу виріши­ли прийняти постанови президії та комітету обкому профспілки шляхом опитувального голосування, а також письмово надіслати свою позицію «за», «проти» чи «утримався» щодо за­пропонованих проєктів документів на електронну пошту виконавчого апарату облпрофорганізації.

ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ДЕРЖАВНИХ УСТАНОВ УКРАЇНИ

03.05.2020



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

10.10.2024 22:03

08.09.2024 21:09

23.08.2024 22:29

23.08.2024 22:00

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання