« на головну 22.11.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1261)
24
Жовтень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Профпанорама

Круглий стіл у рамках місії солідарності інтернаціоналу будівельників і деревообробників

Круглий стіл у рамках місії солідарності інтернаціоналу будівельників і деревообробників

21 серпня у готе­лі «Експрес» відбув­ся круглий стіл Проф­спілки працівників будівництва і про­мисловості будівель­них матеріалів Укра­їни в рамках Місії солідарності Інтерна­ціоналу будівельни­ків і деревообробни­ків (BWI), до складу якого входить україн­ська профспілка.

Як повідомляє Професій­на спілка працівників будівництва і промис­ловості будівельних матеріалів України, по­чесними гостями засідання ста­ли президент Інтернаціоналу буді­вельників і деревообробників Пер-Олоф Шьо, генеральний секретар BWI Амбет Юсон, а також Анна Ан­дреєва – політичний співробітник із ведення кампаній BWI. Міжнародні гості висловили слова солідарності та підтримки від імені 12 мільйо­нів членів профспілок будівельни­ків і деревообробників усього сві­ту нашій країні, профспілкам, усім українцям і представили картину глобальних стратегій робітничого руху, які можуть допомогти органі­зації та її членам у цей складний і трагічний для країни час. У своєму підсумковому виступі Амбет Юсон зазначив: «Складний військовий і постреволюційний період – час для укладення нового соціального дого­вору між державою і працівниками. За відмову від активних дій із за­хисту своїх економічних інтересів робітники мають почути, що дер­жава дбає про робочі місця, що всі отримають заробітну плату, що не­працездатних підтримають гідни­ми мінімальними гарантіями і сус­пільний продукт, навіть такий ма­лий, буде справедливо перерозподі­лений. Якщо суспільство і влада не домовляються, якщо хтось помирає від голоду, а інші збільшують стат­ки – це прямий шлях до виникнення неконтрольованих бунтів, особливо небезпечних у воєнні часи та у си­туації економічного колапсу».

Перед учасниками пленарного засідання Місії солідарності висту­пив голова профспілки будівництва і промисловості будівельних мате­ріалів Василь Андреєв, який напе­редодні разом із міжнародною деле­гацією відвідував Санкт-Петербург для участі у саміті з обговорення питань діяльності російської проф­спілки та української Кримської ре­гіональної організації.

Також у круглому столі взяли участь голови обласних і первин­них організацій профспілки праців­ників будівництва і промисловості будівельних матеріалів. Представ­ники профспілки через міжнарод­них гостей донесли до колег з усьо­го світу інформацію про ситуацію, яка склалася в країні, економіці, у трудових колективах і профспілко­вих організаціях унаслідок кризи, розповіли про те, що відбувається із робітниками під час військових дій, як країна переживає післярево­люційний період.

Незважаючи на скрутні часи, профспілка будівельників пишаєть­ся й маленькими перемогами. На за­сіданні Альберт Юсон із гордістю оголосив про перемогу молодіжної організації профспілки будівельни­ків Харківської області в конкурсі на кращий флешмоб-відео на тему: «Червона картка для FIFA», який відбувся у рамках міжнародної кам­панії Інтернаціоналу будівельників та деревообробників у боротьбі за права робітників, що задіяні на бу­дівництві й підготовці стадіонів та інфраструктурних об’єктів до чемпі­онатів світу з футболу в 2018 (Росія) та 2022 (Катар) роках. Організація отримає грошовий приз від Інтерна­ціоналу на розвиток молодіжної ро­боти профспілки.

Від імені Голови ФПУ Григорія Осового учасників форуму приві­тав керівник департаменту між­народної роботи Василь Шилов, який розповів про результати робо­ти ФПУ над законопроектом № 2983 «Про державну реєстрацію юридич­них осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» як на місцевому, так і міжнародному рів­нях, про подані зміни та доповне­ння. Особливу увагу в його виступі було приділено питанням розвитку колективно-трудового спору.

Напередодні засідання міжна­родна делегація разом із україн­ськими колегами відвідала Буди­нок профспілок, що відновлюється на Майдані Незалежності, а також будівельний майданчик Домобу­дівельного комбінату № 4, що роз­ташований у м. Вишгород. Голова ППО Станіслав Кричкевич разом із працівниками-членами профспілки власним прикладом показують, що відповідальний будівельний бізнес навіть у такі скрутні часи може зво­дити якісне та доступне житло, пі­клуватися про робочі місця й зарплату працівників, допомагати ви­рішувати їхні проблеми.

 

ПОЛІТИКА ЖОРСТКОЇ ЕКОНОМІЇ: ЩО МАЮТЬ РОБИТИ ПРОФСПІЛКИ?

Якою має бути відповідь профспілок на су­часні виклики, чому так необхідна консо­лідація зусиль профспілкових об’єднань, громадських організацій для підвищення ефективності соціально-економічного захис­ту працівників, що можна у цій сфері пози­чити з позитивного досвіду незалежних дер­жав – колишніх радянських республік? Ці та інші актуальні питання обговорюють учас­ники дводенної Міжнародної конференції «Виклики для профспілок в умовах політики жорсткої економії: відповідь профспілок».

Як повідомляєпрес-центр ФПУ, модерато­ром заходу виступив член Виконкому PSI, го­лова Профспілки працівників житлово-комунального госпо­дарства, місцевої промисло­вості та побутового обслугову­вання населення України Олексій Романюк.

Відкриваючи конференцію, генеральний секретар Євро­пейської федерації профспі­лок громадського обслугову­вання (ЕPSU) Ян Вілем Гаудрі­аан зазначив, що він та його організація висловлюють со­лідарність із боротьбою Укра­їни за незалежність та рефор­мування всіх сфер соціально­го та економічного життя. Тому й було вирішено прово­дити такий захід саме в Украї­ні. Безумовно, не тільки в проведенні реформ, а й у за­хисті законних прав та інтересів працівників велику роль мають відігравати профспіл­ки. Головні пріоритетні теми для обговорення – дії проф­спілок в умовах жорсткої еко­номії, шляхи зростання чи­сельності членів профспілок, привабливість профспілково­го членства для молоді.

Про реформи у громадському секторі України розповіли голова Профспілки працівни­ків охорони здоров’я України Вікторія Коваль, голова Проф­спілки працівників держав­них установ України Тетяна Нікітіна та голова Профспілки працівників ЖКГ Олексій Романюк.

Про дії Спільного представ­ницького органу об’єднань профспілок, ФПУ та її член­ських організацій щодо соціально-економічного за­хисту прав та інтересів пра­цівників проінформував пер­ший заступник Голови СПОоб’єднань профспілок, за­ступник Голови ФПУ Сергій Кондрюк. Зокрема, він розпо­вів про організаторську та ін­формаційну роботу, яку про­вели профспілки для налаго­дження соціального діалогу з владою, вирішення на зако­нодавчому рівні актуальних проблем підвищення зарплат і пенсій, гідної оплати праці, заборгованості із заробітної плати та безпеки праці, соці­ального страхування. Як при­клад непрозорості у соціаль­ному діалозі з боку Уряду профспілковий керівник навів питання реформування ринку зайнятості й системи соціаль­ного страхування на випадок безробіття. «Реформування потрібне, – наголосив він, – але воно потребує ретельно­го обговорення із соціальни­ми партнерами для вироблення чіткої та ефективної системи, яка відповідала б ін­тересам і держави, і робото­давця, і працівника».

Представники Грузії, Латвії, Естонії, Литви, Білорусі, Вірменії, Молдови розповіли про досвід вирішення у їхніх країнах проблем соціально-економічного захисту праців­ників в умовах жорсткої економії.

12.09.2015



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

10.10.2024 22:03

08.09.2024 21:09

23.08.2024 22:29

23.08.2024 22:00

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання