« на головну 23.12.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1263)
21
Листопад
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Профпанорама

Профспілки змусили уряд звернути увагу на проблему заборгованості із зарплат

Профспілки змусили уряд звернути увагу на проблему заборгованості із зарплат

На одному з найближчих засідань Кабі­нету Міністрів розглядатиметься питан­ня заборгованості з виплати заробіт­ної плати. Про це повідомив заступник міністра соціальної політики Віктор Іванкевич, відкриваючи 28 травня за­сідання Комісії з питань погашення за­боргованості із заробітної плати.

Як повідомляє де­партамент ви­робничої політи­ки та колективно-договірного регу­лювання апарату ФПУ, у засіданні Комісії від СПО об’єднань профспілок взя­ли участь голова Проф­спілки працівників судно­будування України Мико­ла Бутенко, консультант з питань економічного за­хисту і трудових відносин Укрелектропрофспілки Галина Єнік та заступник керівника департаменту виробничої політики та колективно-договірного регулювання апарату ФПУ Світлана Макогонюк.

Про причини виник­нення та можливі шляхи погашення зарплатної за­боргованості доповідали керівники ДП «Завод по­рошкової металургії», КП «Шосткінський казенний завод «Зірка», ДП «Регіо­нальні електричні мере­жі», ДП «Суднобудівний завод ім. 61 комунара», КП «Харківводоканал» та МКП «Основаніє», а також представники відповідних облдержадміністрацій.

Наприкінці засідання Світлана Макогонюк нага­дала членам Комісії про рі­шення Комітету ВРУ з пи­тань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення від 11 люто­го 2015 року щодо необхід­ності щомісячного прове­дення засідань Комісій, а також поінформувала про реєстрацію колективно-трудових спорів (конфлік­тів) СПО об’єднань проф­спілок з КМУ та СПО сто­рони роботодавців.

 

ПОТРІБЕН УЛЬТИМАТУМ «ЛУКОЙЛУ»

31 травня на державному рівні відзначався День працівни­ка хімічної галузі, яка є однією з провідних галузей еконо­міки Прикарпаття. На жаль, хімікам, зустрічаючи професій­не свято, сьогодні нічим тішитися. Для наших підприємств, організацій була і залишається нагальна і кричуща пробле­ма продуктивної зайнятості. Зокрема, це стосується трудів­ників промислового Калуша.

Василь ОЛЕКСИН

голова Івано-Франківської обласної організації профспілки працівників хімнафтохімпрому

Найбільше підприємство області ТОВ «Карпатнафтохім» із грудня 2013 року практично припинило виробничу діяльність і наразі перебуває в режимі простою, що ви­кликає у калушан велике занепокоєння.

Об’єднана профспілкова організація «Лукор-Карпатнафтохім» докладає мак­симум зусиль, аби послабити негативні наслідки такого становища. Завдяки зу­силлям профкому підприємства досяг­нуто домовленості із власником – російською нафтовою компанією «ЛУКОЙЛ» про те, що під час простою виробничникам частково виплачувати­меться заробітна плата, будуть збере­жені соціальні виплати та гарантії, пе­редбачені колективними договорами.

Однак в умовах зупинки виробництва тривають масові скорочення працівни­ків, їхнє матеріальне становище погір­шується, незадовільно наповнюється бюджет Калуша. Про це наголошується в листі об’єднаного профкому «Лукор-Карпатнафтохім» до Президента Украї­ни Петра Порошенка. Так, у листі зазна­чається, що ситуація у ТОВ «Карпатнаф­тохім» перебуває поза увагою Кабінету Міністрів України. З цього приводу профспілки всіх рівнів постійно б’ють тривогу. Проте їх досі не почули.

На нашу думку, Уряд України має вису­нути ультиматум власникові нафтової компанії «ЛУКОЙЛ»: працюватиме хі­мічний комплекс у Калуші чи ні? В ін­шому разі, слід негайно шукати нового ефективного власника, який розпочне відновлювати виробництво.

Безперечно, в умовах війни та складно­го економічного становища вирішувати цю проблему доволі складно. Але без кардинальних змін уже не обійтися.

 

ШКОЛА ПРОФСПІЛКОВИХ ПЕРЕГОВІРНИКІВ

У рамках домовленостей Федерації проф­спілок України з Фондом ім. Фрідріха Ебер­та, Регіонального представництва в Україні та Білорусі 27–28 травня розпочала ро­боту Школа профспілкових переговірни­ків заключним модулем навчання групи профспілкових активістів, повідомляє депар­тамент виробничої політики та колективно-договірного регулювання апарату ФПУ.

Старовинне місто Львів, хоч і негодою, але гостинно прийня­ло профспілковців. Третій модуль на тему «Практичні аспекти ведення переговорного процесу» розпочався з обговорення профспілкових новин, які трапилися з часу проведення попереднього тренінгу.

У ході навчання представни­ки профспілок авіапрацівни­ків, працівників АПК, культу­ри, соціальної сфери, моло­діжних житлових комплексів та комітетів місцевого само­врядування, державних уста­нов, оборонної промисло­вості, енергетики та електро­технічної промисловості, на­фтової і газової промисло­вості, радіоелектроніки та машинобудування, профко­му первинної профспілкової організації «ДТЕК Придні­провська ТЕС» розглядали питання трансформації колективно-договірного про­цесу в сучасних умовах; лі­дерства та ініціативи в пере­говорах; критичного аналізу інформації в переговорному процесі; особливостей ве­дення переговорів у кризо­вих (конфліктних) ситуаціях.

Варто зазначити, що прове­дення тренінгу запланували так, щоб учасники мали змо­гу поділитися власним досві­дом із практики ведення ко­лективних переговорів, взя­ти участь у практичних занят­тях з організації ефективного виступу перед аудиторією, удосконалення навичок спіл­кування з «союзниками» та «противниками».

Фінальним акордом семінарів-тренінгів стало вручен­ня учасникам Сертифікатів про успішне проходження навчання в Школі профспіл­кових переговорників у рам­ках проекту «Колективні пе­реговори між профспілками і роботодавцем: створення надійного механізму вирі­шення спорів та конфліктів у дусі співробітництва».

 

ПРОФСПІЛКИ ПРОТИ ПІДВИЩЕННЯ ТАРИФІВ НА ПЕРЕВЕЗЕННЯ ПАСАЖИРІВ ЗАЛІЗНИЧНИМ ТРАНСПОРТОМ

До СПО об’єднань профспілок повторно звернулося Міністерство інфраструктури України щодо погодження проекту наказу Мінінфраструктури України «Про затвер­дження Тарифів на перевезення пасажирів, багажу і вантажобагажу залізничним тран­спортом у внутрішньому сполученні» (про підвищення на 21% тарифів на перевезення пасажирів у внутрішньому сполученні у всіх категоріях вагонів, окрім вагонів 1-го класу поїздів Інтерсіті+).

Як повідомляє департа­мент бюджетної полі­тики та соціального за­хисту апарату ФПУ, під час наради з обговорення вказаного питання профспіл­кова сторона зазначила, що з розумінням ставиться до про­блем галузі, однак рішуче ви­ступила проти підвищення та­рифів на перевезення паса­жирів залізничним транспор­том в умовах нинішньої соціально-економічної кризи в Україні. Підвищення тарифів відбувається в умовах тоталь­ного зростання цін на товари, послуги, енергоносії при од­ночасному заморожуванні основних державних соціаль­них стандартів та гарантій – мінімальної заробітної плати, пенсії, прожиткового мініму­му та зростання безробіття.

Опитування членських органі­зацій СПО об’єднань профспі­лок укотре підтвердило кате­горичне несприйняття пере­важної більшості членів профспілок підвищення тари­фів на перевезення пасажи­рів залізничним транспортом.

Крім того, рішення щодо не­припустимості підвищення цін і тарифів в умовах «замо­роження» розмірів основних державних соціальних стан­дартів і гарантій, значного об­меження соціальних прав громадян, гарантованих Кон­ституцією України, падіння реальної заробітної плати, скорочення робочих місць було прийнято Президією ФПУ 2 квітня 2015 року.

Враховуючи зазначене, СПО об’єднань профспілок поін­формував Мінінфраструктури України, що позиція профспі­лок залишається незмінною і не дав згоду на погодження проекту наказу Мінінфра­структури України «Про за­твердження Тарифів на пере­везення пасажирів, багажу і вантажобагажу залізничним транспортом у внутрішньому сполученні».

СПО об’єднань профспілок наголосив, що визнає потре­бу приведення тарифів до рівня, що забезпечує рента­бельність українських заліз­ниць, але відповідно до пози­ції профспілок питання підви­щення будь-яких тарифів можна буде розглядати тіль­ки за умови «розмороження» основних державних соціаль­них стандартів і гарантій, ви­переджаючого підвищення мінімальної заробітної плати не менш ніж на рівень інфля­ції 2014–2015 років, віднов­лення на належному рівні ку­півельної спроможності заро­бітної плати, забезпечення балансу між темпами зрос­тання заробітної плати та спо­живчих цін, ліквідації відста­вання реального життя від іс­нуючих стандартів.

Принагідно було поінформо­вано, що профспілки вступили в колективний трудовий спір із Кабінетом Міністрів України та Спільним представницьким органом сторони роботодав­ців на національному рівні, а також про початок роботи примирної комісії та трудово­го арбітражу із врегулювання колективного трудового спору та про початок із 27 травня довготривалої консолідованої галузево-регіональної акції протесту профспілок у формі пікетування Кабінету Міністрів України задля захисту інтере­сів людей праці та припинен­ня антисоціальної політики Уряду.

06.06.2015



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання