« на головну 22.01.2025
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1265)
19
Грудень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Профпанорама

Профспілки наполягають на забезпеченні всебічного захисту працівників вугледобувних підприємств

Профспілки наполягають на забезпеченні всебічного захисту працівників вугледобувних підприємств

 На черговому за­сіданні Уряду роз­глянуто проект по­станови Кабінету Міністрів Украї­ни «Про затвер­дження Порядку погодження пе­репрофілюван­ня, консервації або припинення діяльності вугле­добувних підпри­ємств протягом строку дії умов договору купівлі-продажу об’єктів приватизації».

 Порядок визначає механізм пого­дження перепро­філювання, кон­сервації, припи­нення діяльності вугле­добувних підприємств, у тому числі шахт, шахто­управлінь, розрізів, що приватизовані як єдині майнові комплекси від­повідно до Закону Украї­ни «Про особливості при­ватизації вугледобувних підприємств», а також вугледобувних підпри­ємств, що приватизовані шляхом продажу акцій, які належали державі у статутному капіталі ак­ціонерних товариств, утворених у процесі при­ватизації чи корпорати­зації державних вугледо­бувних підприємств згід­но із зазначеним зако­ном, протягом строку дії умов договору купівлі-продажу вугледобувного підприємства, повідо­мляє Інформаційно-аналітичний центр апа­рату ФПУ.

Порядок встановлює, що власник вугледобув­ного підприємства у разі виникнення потреби у зміні технологічного про­цесу для випуску нової продукції або у разі недо­цільності розроблення ро­довища надсилає до Мі­ненерговугілля та дер­жавного органу привати­зації, який уклав договір купівлі-продажу, заяву про перепрофілювання, консервацію чи припи­нення діяльності вугле­добувного підприємства. Разом із заявою подаєть­ся обґрунтування доціль­ності таких змін.

Державний орган при­ватизації у встановлений термін розглядає заяву та письмово інформує влас­ника вугледобувного під­приємства й Міненерго­вугілля про можливість або неможливість такого перепрофілювання, якщо це передбачено умовами договору купівлі-продажу.

Профспілки запропо­нували внести до порядку норму, яка б передбачала, щоб власник інформував про свої наміри щодо пе­репрофілювання, консер­вації або припинення ді­яльності не тільки дер­жавні органи, а й проф­спілку, оскільки такі дії тягнуть за собою можливі скорочення або вивіль­нення персоналу, невико­нання умов колективного договору чи погіршують умови праці й побуту пра­цівників.

«Аргументація СПО профспілок і Профспілки працівників вугільної промисловості України така: зазначена пропози­ція відповідає пункту 11.1 Галузевої угоди між Мі­ністерством енергетики та вугільної промисло­вості України, іншими державними органами, власниками (об’єднаннями власників), що ді­ють у вугільній галузі, і всеукраїнськими проф­спілками вугільної про­мисловості України та За­кону України «Про колек­тивні договори і угоди», – коментує перший за­ступник керівника СПО об’єднань профспілок, за­ступник Голови ФПУ Гри­горій Осовий. – Однак на засіданні Уряду проф­спілкову пропозицію не було підтримано, незва­жаючи на наведену аргу­ментацію».

У своєму виступі пред­ставник профспілок нага­дав, що згідно із законом про профспілки, у разі, коли планується масове скорочення персоналу, власник зобов’язаний не пізніше ніж за три місяці до цього повідомити профспілку та провести відповідні консультації для локалізації можли­вих негативних явищ для працівників.

«Ми пропонуватиме­мо, щоб у доповненні до Галузевої угоди був випи­саний механізм інформу­вання профспілки влас­ником у разі його намірів перепрофілювання, ско­рочення виробництва або ліквідації підприємства. У такому випадку за до­помогою профспілки ми зможемо більш ефектив­но захистити людей», – сказав Григорій Осовий.

 

  ВІТЧИЗНЯНАМЕТАЛУРГІЙНАГАЛУЗЬ ПОТРЕБУЄ ПІДТРИМКИ З БОКУ ДЕРЖАВИ

  На засіданні Кабінету Міністрів України 10 квітня було винесено на розгляд про­ект постанови КМУ «Про внесення змін до складу Міжвідомчої комісії з вивчення проблемних питань, пов’язаних з діяльніс­тю електрометалургійних підприємств, та Положення про неї».

  Як повідомляє Інформаційно-аналітичний центр апарату ФПУ, осно­вними завданнями цієї комісії є: проведення ана­лізу та вивчення стану ді­яльності електрометалур­гійних підприємств; роз­гляд і вивчення проблем­них питань, пов’язаних з їх діяльністю, а також під­готовка рекомендацій стосовно визначення шля­хів, механізмів і способів їх вирішення; сприяння забезпеченню координа­ції роботи електромета­лургійних підприємств для недопущення скоро­чення обсягів виробни­цтва продукції.

Створення Міжвідомчої комісії (постанова Кабіне­ту Міністрів України від 19.09.2012) пов’язано зі складною економічною ситуацією та зниженням попиту продукції вітчизня­них металургійних під­приємств на зовнішніх ринках. На різних рівнях профспілки порушували питання щодо необхід­ності створення таких умов, аби зберегти робочі місця, трудові колективи й виробництво.

Цю ідею підтримав Уряд, відтак було створено зга­дану Міжвідомчу комісію. За пропозицією ФПУ, до складу комісії було деле­говано голову Профспіл-ки металургів і гірників України.

Тепер на виконання дору­чень Кабінету Міністрів України від 26.01.2013 і від 29.01.2013, з ураху­ванням розподілу повно­важень відповідно до Ука­зів Президента України «Про деякі заходи з опти­мізації системи централь­них органів виконавчої влади» від 24.12.2012, «Деякі питання забезпе­чення виконання покла­дених на Кабінет Міні­стрів України завдань і по­вноважень» від 24.12.2012, Мінеконом­розвитку розробило про­ект постанови Кабміну про внесення змін до складу Міжвідомчої комісії.

«Цією постановою лише уточнюється склад комісії через те, що утворено Мі­ністерство промислової політики й до складу ко­місії включено міністра, – коментує перший заступ­ник керівника СПО об’єднань профспілок, за­ступник Голови ФПУ Гри­горій Осовий. – Вітчизня­на металургійна галузь потребує підтримки з боку держави, тому свого часу, коли виникли про­блеми у діяльності окре­мих феросплавних під­приємств, держава нада­ла їм преференції (зокре­ма Запорізькому заводу феросплавів, Нікополь­ському і Стахановському феросплавним заводам). Приміром, було зменше­но розмір тарифів за електроенергію згідно з умовами меморандуму, що був укладений між Урядом і цими підприєм­ствами. Тоді це спрацюва­ло – вдалося запобігти масовим скороченням персоналу цих підпри­ємств, зберегти виробни­цтво, не втратити обсяги виробництва».

Тепер схожа проблема ви­никла й у низки інших ме­талургійних підприємств: зовнішні ринки, на які по­стачалася українська про­дукція у зв’язку зі знижен­ням економічної актив­ності, почали менше при­дбавати української про­дукції, тому постало пи­тання нерентабельності роботи таких підпри­ємств, скорочення праців­ників або перехід на умо­ви неповного робочого часу.

У пояснювальній записці зазначено, що проект по­станови без зауважень погодили Міністерство доходів і зборів, Мінфін, Мін’юст, НКРЕ.

До проекту постанови ви­словили зауваження Мінпромполітики, Агент­ство держмайна, СПО об’єднань профспілок, які враховано.

20.04.2013



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

26.12.2024 18:21

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання