« на головну 23.11.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1261)
24
Жовтень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Профпанорама

Ефективний колдоговір – захищені працівники

Ефективний колдоговір – захищені працівники

 Останнім часом усе частіше порушується пи­тання мотивації профспілкового членства, багато говорять про результативність діяль­ності профспілкових організацій. Прикла­дом ефективної діяльності профорганізації є профком ПрАТ «Консюмерс-Скло-Зоря», що на Рівненщині. Методи ведення колдоговір­ної роботи на підприємстві заслуговують на неабияку увагу.

 Ірина ШКЛЯРЕНКО

заввідділом колективно-договірної роботи департаменту виробничої політики та колективно-договірного регулювання апарату ФПУ

У рамках проведення заходів щодо відзна­чення Року соціаль­ної справедливості та для вивчення до­свіду й проблемних питань у ро­боті з укладення колдоговорів у Рівненській області група спеці­алістів Федерації профспілок України на чолі із заступником Голови ФПУ Сергієм Кондрю­ком відвідала цей регіон. Захо­ди, у яких брали участь фахівці ФПУ, мали як узагальнюючий, так і методичний характер і мали на меті обмін думками з профспілковим активом області та соціальними партнерами щодо узгодження позицій у ході круглого столу на тему: «Колек­тивний договір – запорука ефек­тивності у формуванні еконо­мічної і соціальної політики підприємств». Круглий стіл про­ходив безпосередньо на підпри­ємстві ПрАТ «Консюмерс-Скло-Зоря».

Учасники побували на вироб­ництві, ознайомилися зі станом виконання умов колективного трудового договору, ознайоми­лися з умовами праці трудівни­ків одного з найпотужніших вітчизняних підприємств з інозем­ними інвестиціями.

ПрАТ «Консюмерс-Скло-Зоря» виробляє скляну тару та упаковку. Нині на підприємстві працює 568 співробітників.

Виявилося, що адміністрація не заважає діяльності профспіл­ки, і навіть вважає, що у так зва­ній Старій Європі профспілки здебільшого працюють за де­структивною схемою, а в Украї­ні всі питання вирішуються ви­ключно за столом переговорів: з одного боку – керівництво під­приємства, яке виступає від іме­ні власника, з другого – голова профорганіза­ції, який представляє колектив.

Фахівці управління колдоговірного регу­лювання апарату ФПУ провели робочу нараду за участю голови про­фкому та представни­ків трудового колекти­ву – членів профспілки. Під час розмови голова профкому під­приємства Ганна Максимчук розповіла про те, що з прихо­дом інвесторів обіцянки тут да­ють лише за умови їх беззапере­чного виконання. Це стосується й укладення колективного до­говору. Відповідно до статті 10 Закону України «Про колектив­ні договори і угоди» голова про­фкому письмово звертається до генерального директора з пові­домленням про закінчення терміну дії чинного колдогово­ру й необхідність початку робо­ти над текстом нового колдого­вору. Відтак виходить наказ про призначення членів комісії від адміністрації, рішенням профспілкового комітету ви­значаються члени комісії від профспілок. Готується спіль­ний проект колективного дого­вору, над яким безпосередньо працюють голова профкому, директори з юридичних і кадро­вих питань.

Проект колдоговору спершу розглядається на засіданні ко­місії, а тоді розповсюджується у підрозділах підприємства для ознайомлення та внесення про­позицій у двотижневий термін. Згодом на засіданні комісії роз­глядаються внесені пропозиції та ухвалюється рішення про їх внесення до договору або про їх відхилення, оформляючи відпо­відне рішення протокольно.

Так, наприклад, до останньої редакції чинного колдоговору не були внесені пропозиції про доплату за знання іноземної мови, виплату тринадцятої зарплати за результатами робо­ти за рік. Натомість було розро­блено «Положення про премію­вання», замість надання триден­ної відпустки без збереження за­робітної плати за сімейними об­ставинами в ході обговорення ухвалено рішення збільшити тривалість цієї відпустки до п’яти днів тощо.

Остаточний варіант проекту колдоговору розглядається на кон­ференції трудового ко­лективу, де прийма­ється рішення про його схвалення або відхилення.

У ПрАТ «Консюмерс-Скло-Зоря» осо­блива увага приділя­ється охороні та безпеці праці. Стандарти безпеки праці групи «Сен-Гобен» набагато вищі за українські. Так, діє «Клуб міль­йонерів» – клуб із безпеки ком­панії «Сен-Гобен». До нього при­ймають лише ті підприємства компанії, які досягли успіхів у сфері безпеки й пропрацювали один мільйон годин без нещас­них випадків. «Консюмерс-Скло-Зоря» є членом цього клубу.

Також щороку головний офіс компанії вручає «Діамант безпе­ки» тим заводам і підрозділам, які на місцевому рівні досягли значних успіхів у справі поліп­шення безпеки праці й виробни­цтва, а також суттєво вплинули на показники безпеки всієї гру­пи «Сен-Гобен». «Діамант безпе­ки» отримало й ПрАТ «Консюмерс-Скло-Зоря».

Ця нагорода не тільки під­тверджує прагнення «Сен-Гобен» до стійкого розвитку, а й передбачає певні зобов’язання. Так, керівництво під­приємства «Консюмерс-Скло-Зоря» наголошує: «Після досяг­нення такого рівня безпеки не можна відступати назад, біль­ше того, слід швидше рухатися вперед!»

Втілюючи в життя ці слова, компанія керується п’ятьма принципами поведінки: відда­ність справі; повага до людей; порядність; лояльність; солідар­ність, і чотирма принципами ді­яльності: дотримання законнос­ті; турбота про довкілля; охоро­на здоров’я та безпека праці; права співробітників.

Для досягнення цих цілей ке­рівництво компанії у своїй ді­яльності спирається на дослі­дження і профілактичну роботу. Так, на технічний відділ покла­дено нові розробки, розгляд усіх питань охорони здоров’я та без­пеки праці для кожної нової ін­вестиції, а також їх врахування під час проектування нового об’єкта.

Повага до кожного трудівни­ка є невід’ємною складовою ді­яльності «Сен-Гобен». Тому ком­панія докладає усіх зусиль, аби на виробництві не сталося жод­ного нещасного випадку, не тра­плялися професійні захворю­вання. Для запобігання нещас­ним випадкам у «Консюмерс-Скло-Зоря» трудовий колектив навчають та інструктують з пи­тань охорони праці, постійно аналізується ситуація.

Не залишаються поза увагою й питання, спрямовані на по­стійний розвиток, набуття знань і навичок, необхідних для ефек­тивного виконання працівника­ми покладених на них обов’язків. Так, розроблено програми-ознайомлення для нових співробітників, технічні навчан­ня та програми для підвищення кваліфікації персоналу. Квалі­фіковані працівники, старші до­свідчені працівники залучають­ся до реалізації програми коу­чинга (від англ. coaching – на­вчання, тренування) для молод­ших колег.

Таким чином, ПрАТ «Консюмерс-Скло-Зоря» – підприємство з іноземними інвестиціями і одне з небагатьох в Україні, де робота первинної профспілкової організації дає відчутний ре­зультат. Кожен працівник, проф­спілка, адміністрація пишають­ся тим, що всі пункти колектив­ного договору на підприємстві працюють і виконуються.

03.04.2013



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

10.10.2024 22:03

08.09.2024 21:09

23.08.2024 22:29

23.08.2024 22:00

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання