« на головну 23.11.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1261)
24
Жовтень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Профпанорама

За дорученням Президента

За дорученням Президента

Президент України Віктор Янукович до­ручив створи­ти робочу гру­пу з питань надання під­тримки під­приємствам гірничо-металургійного комплексу.

Наталія Усенко

керівник інформаційно-аналітичного центру ЦК ПМГУ

 Про труднощі деяких підпри­ємств галузі ЦК профспіл­ки неодноразово інформу­вав Президента України Віктора Януковича та Прем’єр-міністра Миколу Азарова. Зо­крема, їм було надіслано звернен­ня делегатів звітної конференції ПМГУ про соціально-економічний стан галузі, про необхідність розви­тку внутрішнього ринку метало­продукції, про вчасні заходи з ме­тою збереження екологічної систе­ми міст і селищ, поблизу яких роз­ташовані підприємства.

Також упродовж минулого року ЦК ПМГУ спільно з головами профкомів первинок і теркомів провів низку інформаційних заходів. Ви­йшли публікації в газеті «Голос України», «Профспілкові вісті», на сайтах ЦК та ФПУ, «Прометал» та «УГМК». На прес-конференціях ві­домих агентств «Укрінформ», «Ін­терфакс», «Время», «ДнепрПОСТ» озвучені виробничі проблеми під­приємств Запорізької області, фе­росплавних заводів, гірничо-видобувних комбінатів Дніпропе­тровської області, гірничо-металургійного комбінату «Арселор­Міттал Кривий Ріг», Львівського ювелірного заводу, Київського за­воду «Ізумруд» та деяких інших підприємств. Головна мета проф­спілки – домогтися державного ре­гулювання у використанні надр, сировини, електроенергії, у законо­давчому забезпеченні соціального балансу між власниками підпри­ємств і трудовими колективами, місцевими громадами.

«Ми сподіваємось, що робоча група буде сформована з фахівців високого рівня та за участю пред­ставників Профспілки металургів і гірників України, і готові подати свої пропозиції щодо питань, які потребують нагальних рішень, – зазначає голова ЦК ПМГУ Володи­мир Казаченко. – Сподіваємося та­кож на плідну співпрацю з віднов­леним Міністерством промислової політики, яке очолив талановитий керівник і менеджер Михайло Ко­роленко. До призначення на поса­ду міністра він працював гене­ральним директором Південного гірничозбагачувального комбіна­ту. У місті Кривий Ріг він зареко­мендував себе як соціально відпо­відальний керівник. За кілька ро­ків успішно реалізував, згідно з обласною програмою «Місто без околиць», план реконструкції жит­лового масиву гірників. Колектив­ний договір ЮГОК двічі відзначе­но як кращий у галузі».

Позитивну роль у прийнятті рі­шення створити робочу групу з проблем ГМК, безумовно, відігра­ли й дві зустрічі з міністром соці­альної політики Наталією Королев­ською: 15 січня – з ініціативи ФПУ та 21 січня – з ініціативи ЦК ПМГУ, на яких йшлося про подальшу долю галузі, про ризик втрати бага­тьох соціальних досягнень мета­лургів та гірників. На цих зустрі­чах були озвучені пропозиції проф­спілки, напрацьовані спільно з ви­робничим об’єднанням «Металургпром» і фахівцями підприємств. За­раз готуються більш предметні та обґрунтовані пропозиції у письмо­вій формі для офіційного розгляду керівниками держави.

«Упевнений, що пропозиції ПМГУ підтримають також інші профспілки України, особливо – у промислових галузях. Адже гірничо-металургійний комплекс має тісний виробничий зв’язок з енер­гетичною, машинобудівною, тран­спортною галузями та багатьма галузями, яким потрібен метал для їх розвитку, – зауважив Воло­димир Казаченко. – Новий етап у роботі промисловості, безумовно, покращить наповнення державно­го бюджету на всіх рівнях, дасть поштовх для підвищення соціаль­них гарантій працівників бюджет­ної сфери: учителів, медичних пра­цівників тощо».

 

 

 Примусити рахуватися з собою

Профспілка праців­ників АПК України активізує розвиток соціального діало­гу. Окремі трудо­ві колективи спіль­но із профспілками всіх рівнів активі­зують свої вимоги стосовно власних прав в управлінні підприємствами як на загальнодержав­ному, так і регіо­нальному рівнях.

Людмила Дідурик

адвокат ЦК Профспілки працівників АПК

Із часу ухвалення Закону України «Про соціальний діалог в Україні» регу­лярно відбуваються засі­дання робочих груп щодо визначення основних на­прямів бюджетної політи­ки, підвищення посадових окладів працівників до фактичного розміру про­житкового мінімуму для працездатної особи.

Прикладом висування тру­дівниками галузі своїх за­конних вимог є інцидент, що стався у Державній науково-дослідній устано­ві «УкрНДІспиртбіопрод». Трудовий колектив разом із первинкою установи став на захист керівника, звільненого з посади Мі­ністерством аграрної полі­тики та продовольства України, на думку праців­ників, із порушенням тру­дового законодавства.

Крім того, колектив вису­нув й інші вимоги, пов’язані передусім із пра­вовим статусом установи, а це, у свою чергу, призве­ло до страйку, порушення питання бюджетної полі­тики в Мінагрополітики України й необхідності по­силення прав колективу в управленні інститутом.

ЦК профспілки спільно з Київською міською проф­спілкою працівників АПК, первинною профорганіза­цією зазначеної установи взяли активну участь у розв’язанні конфлікту.

Саме з ініціативи Централь­ного комітету відбулося кілька етапів переговорів зі сторонами конфлікту та ухвалено низку заходів ор­ганізаційного характеру.

Наразі питання щодо звільнення керівника уста­нови перебуває у прова­дженні Шевченківського районного суду м. Києва.

 

Офіційно

Президенту України В. Ф. Януковичу

Народним депутатам України

Відкритий лист

Центрального комітету Профспілки металургів і гірників України

Більше десяти років йшла робота над проектом Трудового кодексу України, який уже пройшов перше читання у Вер­ховній Раді та був підготовлений до другого читання. Для підготовки цього проекту створювалися робочі групи, залу­чалися провідні фахівці й науковці, представники сторін со­ціального діалогу, проводилися численні заходи з узго­дження позицій учасників цього процесу. Проект Трудового кодексу двічі надсилався до Міжнародної організації праці та отримав позитивні оцінки. Неодноразово цей проект розглядався Спільним представницьким органом всеукра­їнських профспілок і був підтриманий Національною тристоронньою соціально-економічною радою.

У результаті проведеної роботи в проекті Трудового кодек­су збережено важливі гарантії соціального захисту праців­ників, досягнуто балансу прав та інтересів сторін соціаль­ного діалогу. Окремі неузгоджені позиції не можуть пере­креслити основних переваг цього Кодексу.

Необґрунтованими є деякі спроби у засобах масової інформа­ції характеризувати його як антинародний або такий, що по­гіршує права і законні інтереси працюючих. Ці публікації або є замовними, або автори взагалі не знайомі зі змістом проекту.

В той же час на XI сесії VI скликання Верховна Рада України вилучила з порядку денного сесії проект Трудового кодексу України за пропозицією фракції Комуністичної партії Украї­ни. Тим самим порушено ст. 21 Регламенту Верховної Ради України, якою не передбачено внесення подання від фрак­цій про вилучення будь-якого законопроекту з порядку денного сесії. Як з’ясувалося, проект Трудового кодексу взагалі не потрапив на розгляд до Верховної Ради наступ­ного VII скликання, що суперечить ст. 106 Регламенту Вер­ховної Ради України. Більше 10 років праці соціальних партнерів викинуто на смітник.

З огляду на викладене, просимо Вас, шановний Вікторе Фе­доровичу, і шановні народні депутати, ініціювати негайне внесення до Верховної Ради проекту Трудового кодексу в редакції, підготовленій до другого читання, та розглянути його в першочерговому порядку.

За дорученням Президії ЦК ПМГУ:

В. І. Казаченко,

голова Центрального комітету Профспілки металургів і гірників України

 

Досягнення регіональної угоди

Як повідомив Сер­гій Баранчиков, ре­гіональна угода між ОДА, обласним об’єднанням організацій робото­давців «Закарпаття» та проф­спілками області на 2011–2012 роки свідчить про до­цільність соцпартнерства на тристоронній основі. Сторони виконали й виконують 95,7% зобов’язань угоди. Саме про це йшлося на засіданні облас­ної ради профспілок за участі соціальних партнерів.

У виступах голови Закарпат­ської облпрофради Івана Ко­роля, заступника голови облдержадміністрації Михайла Поповича, голови обласного об’єднання організацій ро­ботодавців «Закарпаття» Івана Костіва було аргумен­товано викладено позицію кожної сторони щодо вико­нання соціально-економічних зобов’язань угоди. За­вдяки спільним діям соці­альних партнерів намітила­ся тенденція до зростання обсягів виробництва у біль­шості галузей економіки, спостерігається помітне по­жвавлення на ринку праці, зросла зарплата. Так, у січні–листопаді 2012 року серед­ньомісячна заробітна плата в області становила 2322 грн, вдвічі перевищуючи рі­вень мінімальної зарплати.

24.02.2013



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

10.10.2024 22:03

08.09.2024 21:09

23.08.2024 22:29

23.08.2024 22:00

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання