« на головну 23.11.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1261)
24
Жовтень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Профпанорама

Корабели вимагають державної підтримки

Корабели вимагають державної підтримки

 Прийняття 5 червня ц. р. Верховною Радою України в першому читанні Зако­ну «Про проведення еконо­мічного експерименту щодо державної підтрим­ки суднобудівної промис­ловості» (рег. № 10360), внесеного народним депу­татом Володимиром На­конечним, знайшло ак­тивну підтримку на Миколаївщині.

У середині липня в ПАТ «Миколаїв­ський суднобу­дівний завод «Океан» та ПАТ «Чорноморський суднобу­дівний завод» відбулися збори трудових колекти­вів, ініційовані профспіл­ковими комітетами. На них суднобудівники ви­словили свою підтримку зазначеному закону. Та­кож було прийнято звер­нення трудових колекти­вів до Верховної Ради України та Президента Віктора Януковича щодо невідкладного й остаточ­ного його прийняття.

А вже 19 липня відбуло­ся позачергове засідання президії Миколаївської об­ласної ради профспілок «Про підтримку звернення трудових колективів суд­нобудівних підприємств м. Миколаєва щодо при­скорення прийняття Зако­ну України «Про проведен­ня економічного експери­менту щодо державної під­тримки суднобудівної про­мисловості». Надаючи важливого значення цьо­му закону у відродженні суднобудівної галузі, роз­витку економіки регіону та держави в цілому, пре­зидія Миколаївської облпрофради одноголосно підтримала звернення.

Прийнято також звер­нення Миколаївської облпрофради до Верховної Ради та Президента Укра­їни Віктора Януковича щодо невідкладного при­йняття вказаного закону в цілому.

Цього ж дня в Микола­ївській обласній держав­ній адміністрації з ініціа­тиви облпрофради відбу­лася зустріч представни­ків трудових колективів ПАТ «Чорноморський суд­нобудівний завод», ПАТ «Миколаївський суднобу­дівний завод «Океан» та профспілок області з голо­вою облдержадміністрації Миколою Кругловим. Суд­нобудівники передали йому звернення, в якому наголошується нагальна необхідність вжити з боку облдержадміністрації всіх можливих заходів впливу для невідкладного при­йняття Верховною Радою України Закону «Про про­ведення економічного екс­перименту щодо держав­ної підтримки суднобудів­ної промисловості». Фахів­ці суднобудівних заводів Миколаєва і представни­ки профспілок вважають, що це – практично остан­ній шанс галузі для посту­пового виходу з кризи.

Також представники Миколаївської обласної ради профспілок повідо­мили Миколі Круглову про те, що звернулися за солідарною підтримкою ініціативи корабелів до профоб’єднань Автоном­ної Республіки Крим, Хер­сонської області, галузе­вих профспілок міст Се­вастополя, Керчі, Феодо­сії, Запоріжжя та Києва.

Інформаційно-аналітичний відділ Миколаївської облпрофради

 

 

 Колективний договір: що зроблено?

 Днями розширена президія Єнакіївського тер­кому Укрвуглепрофспілки обговорила підсум­ки виконання колективного договору за перше півріччя поточного року. Заслухавши доповідь генерального директора ДП «Орджонікідзеву­гілля» Павла Череповського, члени президії ді­йшли висновку, що з 205 пунктів колдоговору повністю виконані 180, частково – 20, не вико­нані – 5.

У першому півріччі план ви­добутку на ДП «Орджонікі­дзевугілля» виконаний на 104,2%, а фонд оплати праці підприємства збільшився по­рівняно з аналогічним періо­дом минулого року на 52,3 млн грн і становить 309,7 млн. У свою чергу се­редньомісячна зарплата пра­цівника зросла на 606,2 грн, склавши 4499,2 грн. Водно­час розміри тарифних ставок працівників підприємства є нижчими за мінімальні га­рантії щодо оплати праці, встановлені законодавством.

Підсумовуючи роботу з охо­рони праці в першому пів­річчі, президія констатувала зростання травматизму. За звітний період у структур­них підрозділах держпід­приємства сталося 63 ви­падки травмування, що на один випадок більше, ніж минулоріч, а також два ви­падки смертельного трав­матизму, що на один випа­док менше, ніж у 2011 році. Причиною такої ситуації є важкі умови праці, зноше­ність обладнання, а також несвоєчасне та в неповному обсязі забезпечення струк­турних підрозділів ДП мате­ріалами й обладнанням.

Водночас на охорону праці в першому півріччі нинішньо­го року на держпідприємстві витрачено 6415,7 тис. грн, з яких на придбання засобів індивідуального та колек­тивного захисту – 3878,5 тис. грн, придбання спецодягу – 1635,6 тис. грн. Однак, на ці кошти було придбано 1044 комплекти спецодягу, що становить лише 46,9% від необхідної кількості, 100 пар спецвзуття (2,2%). При цьо­му не закуповувалися каски, онучі, протипилові респіра­тори, рукавиці. Структурни­ми підрозділами не виділя­лися кошти на придбання медикаментів.

Крім того, не в повному об­сязі отримані відрахування на культурно-масову, фіз­культурну й оздоровчу ро­боту в розмірі не менше 0,83% фонду оплати праці. За перше півріччя надійшло лише 38,9% належної суми.

Обговоривши виконання колективного договору в першому півріччі, президія Єнакіївського теркому зобов’язала генерального директора підприємства та керівників структурних під­розділів усунути недоліки в питаннях нормування й оплати праці, охорони праці та екології, роботи з молод­дю, гарантій діяльності профспілки та виконання Комплексної програми ор­ганізації культурно-масової, фізкультурної та оздоровчої роботи для трудящих під­приємства і членів їх сімей на 2012 рік.

За інф. Профспілки працівників вугільної промисловості України

 

 

 На контролі – трудове законодавство

 За підсумками колегії Івано-Франківської облдержадміністрації, яка заслухала питання «Про співпрацю облдержадміністрації та ради профспілок області щодо соціально-економічного захисту найманих працівників та стану колективно-договірного регулювання», було при­йнято відповідні рішення для подальшого розвитку соцдіалогу.

 Як зазначив голова облради профспілки працівників хі­мічних та нафтохімічних га­лузей Василь Олексин, спільно з управлінням праці ОДА і Територіальною держінспекцією з питань праці здійснюються перевірки під­приємств галузі щодо дотри­мання вимог трудового за­конодавства та договірних зобов’язань, передбачених колдоговорами.

Вже перевірено п’ять під­приємств. Керівники ТОВ «Синтра», «Синтелон УА», «Ві­нісін», ДК «Орісіл» дали згоду створити спілку роботодав­ців м. Калуша з метою веден­ня переговорів при укладан­ні регіональної угоди та по­глиблення соцдіалогу. В об­ласній організації профспіл­ки проаналізовано виконан­ня колдоговорів і проведено розширене засідання за участі відповідальних облас­них органів контролю.

Завдяки зусиллям профспі­лок збільшилась кількість господарських товариств, де дотримуються норми га­лузевих угод з оплати праці. У 2011 році працівникам на­дано пільг і компенсацій більше, ніж передбачено за­конодавством у розмірі 9 млн 790 тис. грн. Однак, на підприємствах галузі в останні роки дещо зменши­лась чисельність працівни­ків. Простоюють потужності ПАТ «Нафтохімік Прикар­паття». На одноденний тиж­день переведено роботу ТОВ «Завод «Техмаш». Зарплата зросла, але ще не дося­гла рівня по галузі в Україні.

Голова обкому профспілки працівників держустанов Ніна Гушпіт повідомила, що рішення ОДА, з якими озна­йомились голови первинок Івано-Франківська, знайшли втілення в тематичному се­мінарі «Правове регулюван­ня трудових відносин та соціально-економічне за­безпечення працівників держустанов».

Рішення ОДА «Про співпра­цю облдержадміністрації та ради профспілок області щодо соціально-економічного захисту найманих пра­цівників та стану колективно-договірного регулюван­ня» висуває важливі вимоги також перед органами міс­цевої виконавчої влади. Цей документ зобов’язує очіль­ників райдержадміністрацій та міських голів запровади­ти чітку систему контролю за ходом укладення та реє­страцію колдоговорів, що­річно розглядати стан вико­нання домовленостей на спільних засіданнях колегій облдержадміністрацій та колегіальних органів проф­спілки і роботодавців для посилення відповідальності представників сторін соціально-трудових відносин за неналежне виконання кол­договорів та галузевих угод.

Ці ж питання були розгля­нуті на колегії Калуської райдержадміністрації, роз­порядженням міського го­лови м. Коломиї було за­тверджено склад міської тристоронньої соціально-економічної ради.

За словами голови Городен­ківської райдержадміні­страції Івана Мороза, в ра­йоні проводиться робота щодо впорядкування опла­ти праці у відповідності з чинним законодавством. Із початку 2012 року здійсне­но перевірки об’єктів госпо­дарської діяльності, під час яких виявлені й усунені по­рушення трудового законо­давства, зокрема чотири приватні підприємці офор­мили трудові відносини з найманими працівниками.

Сергій Лизанчук,

Івано-Франківська обл.

 

01.08.2012



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

10.10.2024 22:03

08.09.2024 21:09

23.08.2024 22:29

23.08.2024 22:00

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання