« на головну 23.12.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1263)
21
Листопад
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Актуально

Соціальна політика поза роботою фонду?

Соціальна політика поза роботою фонду?

 Про нагальні проблеми та перспективи вдосконалення роботи Фонду соціального страхуван­ня від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, у тому числі щодо необ­хідності внесення змін до законодавства, йшлося під час засідання Комітету з питань соці­альної політики та праці Верховної Ради України, до роботи якого долучилися і профспілки.

 У засіданні під голо­вуванням Василя Хара взяли участь народні депутати, представники Фе­дерації профспілок Украї­ни, зокрема заступник Го­лови ФПУ Григорій Осо­вий, Міністерства соціаль­ної політики, Рахункової палати, Державної фінан­сової інспекції, Фонду соці­ального страхування від нещасних випадків на ви­робництві та професійних захворювань, громадських організацій з різних куточ­ків країни та ін.

Нагальність вирішення обговорюваних проблем зу­мовлена постійними чис­ленними зверненнями гро­мадських організацій інва­лідів праці, потерпілих та сімей працівників, заги­блих на виробництві, в яких висловлюється невдо­волення порядком перера­хунку щомісячних страхо­вих виплат потерпілим (членам їхніх сімей) тощо.

За словами Василя Хара, сьогодні існує чимало на­болілих для постраждалих на робочих місцях, інвалі­дів питань. «Так, інвалідам та літнім людям видають путівки на оздоровлення у віддалені від їхнього по­стійного місця проживан­ня регіони, незважаючи на те, що не кожен з них може перенести довготривалий переїзд, – зауважив Василь Хара. – Окрім того, часто в їхній же області є відповід­ні оздоровчі заклади, про­те людей змушують їхати на лікування через всю Україну. Також гостро по­стало питання невтручан­ня держави в діяльність фонду, адже ми знаємо, що раніше сотні мільйонів гривень у нього забирали… Всі ці та багато інших про­блем необхідно нині вирі­шувати, аби інваліди відчували державну турботу».

Під час засідання нарде­пи закликали всіх присут­ніх, зокрема представників громадських організацій, розповісти про свої пробле­ми, про які часто не знають у столиці, й зокрема в сті­нах Верховної Ради Украї­ни, аби мати змогу допо­могти. Так, основні вимо­ги, приміром, представни­ків громадських організа­цій шахтарів-інвалідів сто­сувалися здійснення пере­рахунку щомісячних стра­хових виплат потерпілим на виробництві з урахуван­ням коефіцієнта зростання середньомісячної номі­нальної заробітної плати в 2011 році, забезпечення участі цих представників у засіданнях правління фон­ду, підвищення розмірів страхових виплат за період 2002–2007 років.

Учасники засідання за­значали, що з метою послі­довного впровадження со­ціальної політики щодо підвищення стандартів життя Президент України Віктор Янукович дав відпо­відне доручення віце-прем’єр-міністру – міністру со­ціальної політики України Сергію Тігіпку забезпечи­ти з квітня 2012 року поетапне осучаснення при­значених у минулі роки страхових виплат потерпі­лим від нещасних випад­ків на виробництві та про­фесійних захворювань.

Що ж стосується бюдже­ту Фонду соціального стра­хування від нещасних ви­падків на виробництві та професійних захворювань на 2012 рік, було визнано, що при його підготовці ви­никли певні ускладнення. Зокрема, йшлося про рі­шення Кабінету Міністрів України, яке зобов’язало Мінвуглепром і Державне казначейство спрямувати кошти, виділені з держав­ного бюджету підприєм­ствам вугільної промисло­вості й отримані від реалі­зації вугілля з липня 2009 по лютий 2010 рр., винятко­во на виплату заробітної плати, без сплати страхо­вих внесків до фондів соці­ального страхування.

У виступі директора ви­конавчої дирекції фонду Валерія Акопяна крім зві­ту про роботу присутні по­чули й пропозиції щодо її покращення. Так, на його думку, необхідно запрова­дити механізм економічної зацікавленості страхуваль­ників у створенні безпеч­них умов праці шляхом встановлення індивідуаль­них страхових тарифів. Ва­лерій Акопян наголосив на тому, що створення фінан­сово стабільної системи со­ціального страхування від нещасних випадків потре­бує внесення певних змін до низки законодавчих та нормативних актів, зокре­ма Закону України «Про загальнообов’язкове дер­жавне соціальне страху­вання від нещасного ви­падку на виробництві та професійного захворюван­ня, які спричинили втрату працездатності» та поста­нови Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 № 265 «Деякі питання пенсійного забезпечення». Ці зміни стосуються надання права фонду здійснювати в межах фінансових можливос­тей і в установленому по­рядку поетапне підвищен­ня щомісячних страхових виплат потерпілим, почи­наючи з 1 березня 2012 року, а також чіткого визначен­ня джерела фінансування державної адресної допо­моги, з якого здійснюється доплата до пенсії тощо.

Результатом засідання стали відповідні рекомен­дації Кабміну, Міністер­ству соціальної політики та правлінню фонду. Зокре­ма, з метою удосконалення роботи забезпечити участь представників громад­ських організацій шахтарів-інвалідів у засіданнях правління фонду, оптимі­зувати структуру та чи­сельність працівників ви­конавчої дирекції фонду та її робочих органів, удоско­налити порядок проведен­ня тендерних процедур для закупівлі санаторно-курортних путівок, усунути виявлені Державною ін­спекцією порушення та не­доліки, посилити контроль за нецільовим використан­ням коштів фонду тощо.

Анна Рєпіч, «ПВ»

 ДО ВІДОМА

 Найбільшу частину коштів бюджету фонду на 2012 рік передбачено за статтею видатків «Від­шкодування шкоди, заподіяної працівникові внаслідок ушкодження його здоров’я або в разі його смерті» – 4825049,6 тис. грн, або 67% до­ходів фонду. З них планується здійснити щомі­сячні страхові виплати потерпілим та членам їхніх сімей на загальну суму 3607770,1 тис. грн, одноразову допомогу в разі стійкої втрати пра­цездатності або встановлення інвалідності, а також у разі смерті потерпілого на загальну суму 983327,5 тис. грн.

 

24.04.2012



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання