« на головну 23.12.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1263)
21
Листопад
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Актуально

Міністри звітують перед ФПУ. За дорученням Прем’єр-міністра України Миколи Азарова вирішуються проблеми, порушені профспілками

Міністри звітують перед ФПУ.   За дорученням Прем’єр-міністра України Миколи Азарова вирішуються проблеми, порушені профспілками

 На цьому тижні відбулася низка нарад профспілок із представни­ками різних міністерств, при­свячених підсумкам зустрічі профспілкового активу з Прем’єр-міністром України на­прикінці січня поточного року. Зокрема, про результати вико­нання завдань говорили в Мініс­терстві фінансів, Міністерстві аграрної політики та продо­вольства, Міністерстві соціаль­ної політики. Що вже зроблено і почуто, що планується зроби­ти, які пропозиції профспілок прийнято чи відхилено та як знайти компроміс із надзвичай­но важливих для суспільства пи­тань – про все це йдеться в цьому матеріалі.

 12 березня цього року в Мініс­терстві фінан­сів відбулася зустріч пред­ставників профспілок із ке­рівниками галузевих де­партаментів міністерства. На ній, зокрема, були при­сутні заступники Голови ФПУ Григорій Осовий та Сергій Кондрюк, голова Профспілки працівників культури України Людми­ла Перелигіна, голова Профспілки працівників лісових галузей України Вадим Сибільов, голова Профспілки працівників автомобільного транспор­ту та шляхового господар­ства України Олег Хмар­ний, голова Профспілки працівників житлово-комунального господар­ства, місцевої промисло­вості і побутового обслуго­вування населення Украї­ни Олексій Романюк та ін.

На нараді було обгово­рено стан розгляду й участь Міністерства фінан­сів у вирішенні 15 конкрет­них доручень – проблем­них питань соціально-економічного характеру. У своєму виступі директор Департаменту фінансів со­ціальної сфери Мінфіну Олександр Шнипко, гово­рячи про реалізацію соці­альних ініціатив Прези­дента України Віктора Яну­ковича, які розглядалися під час розширеного засі­дання Кабінету Міністрів 7 березня цього року, наголо­сив на тому, що нині відбу­вається обрахування скла­дових пошуку додаткових джерел для фінансування цих завдань, тож він споді­вається на співпрацю з профспілками. Крім того, підтримано пропозиції профспілкової сторони щодо організації спільної роботи з удосконалення положень податкового за­конодавства, зокрема із за­лученням представників Асоціації малих міст Укра­їни, Асоціації мерів Украї­ни, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України.

«Я уважно ознайомився з усіма відповідями, які ми отримали від різних мініс­терств і, зокрема, Міністер­ства фінансів України. Хочу підкреслити, що сума, необхідна для реалі­зації всіх пропозицій, які ми внесли, становить близько 180 млрд гривень! Тобто треба розуміти масштаб наших пропози­цій з одного боку, з іншого ж – є питання, які доконче потребують уваги і вирі­шення вже в поточному році… Саме на такі нагаль­ні проблеми ми будемо на­самперед звертати увагу міністерств і уряду, аби уникнути соціальних кон­фліктів», – підкреслив за­ступник Голови ФПУ Гри­горій Осовий.

Щоб зменшити величез­ний фінансовий розрив між багатими і бідними, профспілки запропонува­ли своє бачення вдоскона­лення законодавства з питань оподаткування. «Однією з пропозицій є за­провадження диференційо­ваних ставок ПДВ – зни­ження ставки на продукти харчування (крім алкого­лю) і звільнення від ПДВ житлово-комунальних по­слуг і санаторно-курортних путівок, що в умовах по­стійного підвищення цін на продукти харчування і газ для населення, врахо­вуючи демографічну ситу­ацію, має стати реальним інструментом підтриман­ня здоров’я та працездат­ності громадян, недопу­щення різкого зниження їхніх доходів», – зауважив Сергій Кондрюк. Однак Мінфін знайшов кілька ар­гументів, аби відкинути таку пропозицію, зокрема через втрати бюджету й ускладнення адміністру­вання податку. У відповідь на це Сергій Кондрюк за­значив, що профспілки не погоджуються з такою по­зицією, адже тоді питання так і залишиться невирі­шеним. Тому профспілка­ми було запропоновано провести додаткову спіль­ну нараду з цього та інших невирішених питань, яку попередньо запланували на 28 березня.

Під час зустрічі проф­спілки висловили поба­жання продовжити співпрацю з підготовки проек­ту державного бюджету на 2013 рік та його прогнозних показників на 2014–2015 роки.

У цілому Григорій Осо­вий визнав нараду кон­структивною, зазначивши: «Основне завдання ниніш­ньої зустрічі – не вирішити всі болючі питання, адже нам зрозумілий надзвичай­но великий масштаб робо­ти і фінансування проф­спілкових пропозицій, а прояснити ситуацію, зару­читися підтримкою та ро­зумінням Міністерства фі­нансів України там, де ми можемо і зобов’язані сьо­годні діяти».

  У ТЕМУ

 Робоча нарада в Міністерстві аграрної політики та продовольства України

 Того ж дня під головуванням заступни­ка міністра аграрної політики та про­довольства України Сергія Мельника відбулася робоча нарада за участю представників Всеукраїнських проф­спілок, Мінагрополітики і центральних органів виконавчої влади.

На нараді було проаналізовано й обго­ворено стан вирішення питань, пору­шених профспілками під час зустрічі Прем’єр-міністра України Миколи Аза­рова з профактивом Всеукраїнських профспілок та профоб’єднань. У роботі наради взяли участь представники Профспілки працівників агропромисло­вого комплексу України, Профспілки працівників автомобільного та сіль­ськогосподарського машинобудування України, Профспілки трудящих металур­гійної і гірничодобувної промисловості України, Профспілки працівників тек­стильної та легкої промисловості Украї­ни, Державного агентства земельних ресурсів України, Асоціації «Укрцукор», Концерну «Укрспирт», працівники де­партаментів продовольства, технічного землеробства та технічної політики Мінагрополітики, фахівці апарату ФПУ та ін.

У ході наради обговорювалися пропо­зиції профспілок щодо конкретних проблем, які існують в окремих галузях економіки, та регіональних питань. Зо­крема, Профспілка працівників авто­мобільного та сільськогосподарського машинобудування України запропону­вала не допустити вилучення із зако­нодавства норм стосовно стимулюван­ня розвитку вітчизняного сільгоспма­шинобудування. Профспілка металур­гів і гірників запропонувала вирішити низку питань щодо землевідведення для суспільних та виробничих потреб підприємств галузі, зокрема ПАТ «Ор­джонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат», а також скорочен­ня робочих місць і невиплати зарплати на деяких підприємствах харчової та легкої промисловості.

Як відомо, після зустрічі з профакти­вом 27 січня ц. р. глава уряду дав певні доручення центральним органам ви­конавчої влади, які наразі опрацьову­ються. На нараді було обговорено стан вирішення порушених профспілками питань, визначено подальші заходи щодо активізації цієї роботи. Учасники обговорення вирішили, що діалог соці­альних партнерів триватиме й надалі.

Медіа-центр ФПУ

 

20.03.2012


Анна РЄПІЧ ,«ПВ»

ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання