« на головну 22.02.2025
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1267)
23
Січень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Актуально

СТОРОНА ПРОФСПІЛОК НЕ ПОГОДИЛА ПРОЄКТ ТРУДОВОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ

СТОРОНА ПРОФСПІЛОК НЕ ПОГОДИЛА ПРОЄКТ ТРУДОВОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ

Про це повідомляється у листі Голови СПО об’єднань профспілок Григорія Осово­го до Першого віцепрем’єр- міністра України – Міністра економіки України Юлії Сви­риденко та СПО сторони ро­ботодавців.

У листі зазначається, що СПО об'єднань профспілок не погодив наданий Мінекономіки проєкт Трудового кодексу (надалі – Про­єкт), виходячи з наступного.

Мінекономіки не враховані (за окремими виключеннями) заува­ження до проєкту Кодексу, які були надані СПО об'єднань проф­спілок (№01-12/604-СПО від 30.08.2024) до його попередньої ре­дакції від 08.08.2024.

У зв’язку з цим він все ще зна­чною мірою залишається «техніч­ним» об’єднанням положень низки законів та їх проєктів, положення яких часто не кореспондуються між собою та відрізняються термі­нологією.

Окрім зазначеного, не можна по­годитися і з окремими змінами, що були внесені до проєкту Кодексу в процесі його доопрацювання.

Зокрема, це стосується запропо­нованого підходу щодо побудови структури проєкту Кодексу в час­тині недотримання логічної послі­довності викладення норм, якими регулюються індивідуальні трудо­ві відносини.

Профспілкова сторона вже нео­дноразово звертала увагу Мінеко­номіки на неможливість повного та якісного опрацювання проєкту Кодексу (нових редакцій, остання – на 279 аркушах) у десятиденний термін, який щоразу (усупереч принципам соціального діалогу – конструктивності й взаємодії, до­бровільності та прийняття реаль­них зобов'язань) надається для його розгляду, і який є абсолютно недостатнім.

Водночас матеріали, які додані до проєкту Кодексу, не дають мож­ливості для прискорення такої ро­боти. Так, порівняльна таблиця до проєкту Кодексу, підготовлена роз­робником, не містить інформації про положення законів, які визна­ються такими, що втрачають чин­ність, а відтак не дає змоги оцінити законодавчі новели на предмет не­допущення звуження існуючих трудових прав і свобод громадян.

Окрім зазначеного, зауважуємо, що профспілковою стороною, від­повідно до запиту Мінекономіки (лист від 18.09.2024 №4701-05/69379- 07), направлено переклад англій­ською мовою проєкту Кодексу (ре­дакція від 08.08.2024) до Міжнарод­ної конфедерації профспілок та Єв­ропейської конфедерації профспі­лок з метою отримання відповідної експертної оцінки, що очікується.

Також за інформацією, раніше наданою Мінекономіки, відповід­ний переклад було спрямовано для здійснення аналізу до Міжнарод­ної організації праці та Європей­ського Союзу, про результати яко­го профспілкову сторону наразі не повідомлено.

Переконані, що врахування експертних висновків від вказа­них організацій щодо оцінки проєкту Кодексу є необхідним.

Принагідно інформуємо, що профспілкова сторона залишаєть­ся готовою до співпраці над проєк­том Кодексу у форматі тристорон­ньої робочої групи з представників суб’єктів соціального діалогу та провідних національних і міжна­родних експертів у сфері трудового права (зокрема, із залученням на­явних програм міжнародної тех­нічної допомоги та проєктів, які реалізуються у сфері реформ тру­дового законодавства), який був узгоджений сторонами соціально­го діалогу за результатами прове­дених у вересні 2024 року консуль­тацій.

ДЕПАРТАМЕНТ ПРАВОВОГО ЗАХИСТУ ФПУ

 

МУНІЦИПАЛЬНА РЕФОРМА В КОНТЕКСТІ ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ


17 січня в АПСВТ відбулася ювілейна – Х всеукраїнська науково-практична конфе­ренція на тему «Муніципальна реформа в контексті євроінтеграції України: позиція влади, науковців, профспілок та громад­ськості» за підтримки HOVERLA / проєкт USAID в Україні.

У роботі взяв участь та виступив Голова ФПУ Григорій Осовий.

Започаткування академічною спільнотою даного наукового заходу мали на меті зібрати представників влади, науковців, профспілок, громадськості довкола проблемних питань законо­давства України про місцеве самоврядування та децентраліза­цію.

Сьогодні з огляду на результати проведеного опитування те­риторіальних громад усіх областей акцентом конференції визна­чили проблемні питання відновлення територіальних громад України. Наразі дана проблема є однією з найгостріших, від яких страждають громади України. Особливо ті, що знаходяться близько до лінії бойових зіткнень.

Пошук наукових пропозицій щодо вирішення поставлених громадами питань у чіткому симбіозі із боротьбою наших воїнів за територію України є свідченням зрілості нашого громадян­ського суспільства.

АКАДЕМІЯ ПРАЦІ, СОЦІАЛЬНИХ ВІДНОСИН І ТУРИЗМУ ФПУ

 

КОМІТЕТ ВРУ ВЗЯВ ДО УВАГИ ПРОПОЗИЦІЇ ФПУ

У Комітеті Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики розглянуто Заяву Ради ФПУ про збереження і відновлення трудового потенціалу, подолання несправедливості в системі оплати праці та податковій політиці держави, направлену ли­стом від 26.12.2024 року до Верховної Ради України.

Про це зазначено у листі народних депута­тів України до ФПУ.

Голова названого Комітету Данило Гетман­цев повідомив, що пропозиції профспілок дове­дені до відома народних депутатів України - членів Комітету для використання та враху­вання їх у подальшій законотворчій роботі.

Нагадуємо, що Рада ФПУ наприкінці 2024 р. на своєму засіданні розглянула важливі пи­тання діяльності Федерації за період з попере­днього засідання Ради. Зокрема, було ухвале­но Заяву Ради Федерації профспілок України про збереження і відновлення трудового по­тенціалу, подолання несправедливості в сис­темі оплати праці та податковій політиці дер­жави, в якій профспілки вимагають соціально справедливої реформи заробітної плати і зни­ження податкового навантаження на праців­ників, впровадження справедливої пенсійної реформи.

ПРЕСЦЕНТР ФПУ

13.02.2025



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

13.02.2025 18:40

13.02.2025 18:28

13.02.2025 18:27

29.12.2024 22:05

26.12.2024 18:21

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання