« на головну 22.01.2025
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1265)
19
Грудень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Актуально

Долати негаразди в економіці потрібно спільними і скоординованими зусиллями

Долати негаразди в економіці потрібно спільними і скоординованими зусиллями

На звернення сторін ро­ботодавців і профспі­лок 30 квітня відбулася консультативно-дорад­ча нарада в Міністерстві економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства під голо­вуванням міністра Ігоря Петрашка.

У нараді взяли участь співголова Національ­ної тристоронньої со­ціально-економічної ради від сторони робо­тодавців, президент Українсько­го союзу промисловців і підпри­ємців Анатолій Кінах, голова СПО роботодавців, голова Феде­рації роботодавців України Дми­тро Олійник, голова Торгово- промислової палати України Геннадій Чижиков, профспілки представляли співголова НТСЕР від профспілкової сторони, голо­ва СПО профспілок, голова Феде­рації профспілок України Григо­рій Осовий та голова Профспіл­ки авіабудівників України, голо­ва спільної робочої комісії сто­рін соціального діалогу по контролю за виконанням Гене­ральної угоди на 2019–2021 роки Ярема Жугаєвич.

У вступному слові Анатолій Кі­нах окреслив спільне бачення ро­ботодавців і профспілок щодо роз­витку економіки і стану соціаль­ного діалогу з урядовими структу­рами на сучасному етапі. Піддав критиці за декларативність про­єкт програми Уряду, до обговорен­ня якої не долучалися сторони соц­діалогу. Було акцентовано увагу присутніх на необхідності відро­дження промисловості, активіза­ції роботи координаційної ради, зміцнення кадрового потенціалу в питаннях промислової політики.

Дмитро Олійник на прикладі окремих секторів економіки і промислових підприємств проде­монстрував, який виробничий по­тенціал можна задіяти в Україні за умови проведення активної промислової політики.

Григорій Осовий зупинився на проблемних питаннях соціально­го діалогу, ігнорування яких ста­новить загрозу соціальному миру і провокує протестні кон­флікти. Зокрема, досі не виріше­но трудовий конфлікт профспі­лок з Урядом через борги із зарплати перед працівниками. Не працює спільна робоча комісія сторін соціального діалогу по контролю за виконанням Гене­ральної угоди на 2019–2021 роки. Наразі Уряд працює над проєк­том власної програми діяльності для представлення на затвер­дження парламенту, тому дореч­но було б провести обговорення також із сторонами Генеральної угоди, а у разі потреби посилити її норми.

Ярема Жугаєвич висловив низку пропозицій щодо розвитку промисловості, зокрема авіабу­дівної галузі, посилення роботи з підбору професійних кадрів на керівні посади.

Міністр Ігор Петрашко окрес­лив своє бачення стратегії еконо­мічної політики й практичних за­вдань міністерства щодо ство­рення сприятливих умов для ве­дення бізнесу, фінансування і кредитування підприємств, спря­мування держзамовлень і розви­тку конкуренції. Він підтримав соціальних партнерів у необхід­ності введення посади першого заступника міністра з питань розвитку промисловості та за­пропонував надати пропозиції щодо кандидатури.

Пропозицію роботодавців і проф­спілок щодо проведення найближ­чим часом засідання Координацій­ної ради з промисловості, яку очо­лює Прем’єр-міністр Денис Шми­галь, буде доведено до глави Уряду.

Представники сторін висловили сподівання, що такі робочі зустрічі відбуватимуться на регулярній основі з метою координації роботи щодо подолання кризових явищ в економіці та соціальній сфері.

ПРЕС-ЦЕНТР ФПУ

 

Ми не повинні мовчати!



ПІДПИШІТЬ ПЕТИЦІЮ

Сьогодні існує загроза для іс­нування та свободи діяльності профспілок в Україні – це законо­проєкт № 2681. Ми не повинні мов­чати, коли йде наступ на права профспілок.


І нформуємо, що на сайті Верховної Ради України в розділі «Електронні петиції» 5 березня 2020 року заступник голови профкому ПМГУ ПрАТ «Північний гірничо-збагачувальний комбінат» Павло Третьяков зареєстрував петицію такого змісту: «Прошу (Вимагаю) НЕ розглядати законо­проєкт № 2681 як такий, що порушує та обмежує права профспілок в Україні».

Дата завершення збору підписів – 5 червня 2020 року, саме до цієї дати потрібно зібрати 25 тис. під­писів на підтримку зазначеної вимоги.

Просимо вас долучитися до підписання електронної петиції на сайті Верховної Ради Укра­їни rada.gov.ua.

Не будьте байдужими!

ПРЕС-ЦЕНТР ФПУ

ПОКРОКОВА ІНСТРУКЦІЯ ПОРЯДКУ ПІДПИСАННЯ ЕЛЕКТРОННОЇ ПЕТИЦІЇ – НА САЙТІ ФПУ FPSU.ORG.UA

16.05.2020



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

26.12.2024 18:21

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання