« на головну 23.12.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1263)
21
Листопад
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Актуально

ФІСКАЛЬНІ ЧИСТКИ

ФІСКАЛЬНІ ЧИСТКИ

Глава Державної фіскальної служби Роман Насиров може повторити долю свого попередника Ігоря Білоуса. Рік тому розслідування відносно колишнього керівника ДІС закінчилося відстав­кою. Нині аналізом ді­яльності пана Насирова впритул зайнялись депу­тати Верховної Ради. Вони ініціюють перед урядом службове розслі­дування та закликають чиновників визнати ро­боту податківців незадо­вільною. У якості аргу­ментів наводять кон­кретні факти корупції, службової бездіяльнос­ті, недолугої кадрової політики, саботаж уря­дових доручень. Все це, на думку членів Коміте­ту ВР з питань податко­вої та митної політики, завдає шкоди державі.

За словами голови Комітету Ніни Южані­ної, основними претен­зіями до керівництва ДФС є факти «зловжи­вань рядовими співро­бітниками і керівни­цтвом ДФС та податко­вої міліції службовим становищем, здійснен­ня тиску на бізнес і неефективної роботи по­даткової міліції».

Про можливі кадрові ротації у відомстві рані­ше говорили і в уряді, однак зараз ініціативу перебрав парламент. Не виключено, що не втри­мається у своєму кріслі і перший заступник Ро­мана Насирова Сергій Білан.

Ще 12 травня Комітет планував розглянути питання про визнання діяльності Романа На­сирова щодо митної по­літики вкрай незадо­вільною, однак проект рішення видався народ­ним депутатам не зо­всім коректним. Тож ви­рішено відтермінувати питання стосовно від­ставки керівництва Дер­жавної фіскальної служби ще на тиждень.

Депутатська група на­лаштована досить рішу­че, бо має на руках дані, що податківці стали лі­дерами антирейтингу ві­тчизняних хабарників. Майже третина підпри­ємців зіткнулися з ко­рупцією серед цієї кате­горії службовців. До митників у народних об­ранців теж є претензії, хоча тут частка хабарни­ків істотно нижча. А на думку самих представ­ників бізнесу, ситуація з корупцією у ДФС прак­тично не змінилась, хіба що стало ще гірше.

Виконавчий дирек­тор Європейської Бізнес Асоціації Ганна Дерев’янко заявила: «Бізнес не відчуває, що стало легше. Всі продовжують скаржитися на коруп­цію, і лідером із числа цих скарг залишається ДФС».

У підсумку ДФС потя­гла на дно загальний рейтинг України за рів­нем сприйняття коруп­ції: дослідження засвід­чило, що за останні пів­року він погіршився і становить мінус 0,8 бала за п’ятибальною шка­лою. Фахівці кажуть, що це гірше, аніж було од­разу після Революції гідності.

Тож обіцянки Романа Насирова «здійснити ре­альну податкову рефор­му», які він щедро роз­давав у травні минулого року одразу після при­значення главою ДФС, так і лишилися на папе­рі. Кредит довіри, на думку членів профіль­ного Комітету ВР, голо­ва відомства відверто змарнував.

 

ЗІ ШВИДКІСТЮ РАВЛИКА

Черговий – дванадцятий за ліком – раунд пере­говорів міністрів за­кордонних справ країн «нормандської четвірки» від­бувся у столиці Німеччини. Напередодні зустрічі глава зовнішньополітичного відом­ства ФРН Франк-Вальтер Штанмайєр зауважив, що по­зитивні зрушення у справі ре­алізації мінських домовле­ностей помітні, але рух іде зі швидкістю равлика. На його переконання, політичний процес, пошук політичного рішення практично зупини­лися. Так далі тривати не може, зауважили інші учас­ники зустрічі, бо відсутність прогресу на переговорах «під­риває легітимацію мінського процесу, а головне – таїть у собі ризик повторної ескала­ції конфлікту».

Іноземні дипломати впро­довж останніх місяців нама­гаються зблизити позиції ро­сійської та української сто­рін, але на заваді таких зу­силь стоять «концептуальні розбіжності».

Російська Федерація наполя­гає на політичних аспектах Мінських домовленостей, на децентралізації України та конституційній реформі. Ви­магає якнайшвидше ухвали­ти закони про амністію та проведення виборів на під­контрольних сепаратистам територіях.

У Києва – пріоритети діаме­трально протилежні. Голо­вне, з точки зору українсько­го уряду, добитися надійного і незворотного припинення військових дій. Тоді буде про­стіше досягти згоди Верхо­вної Ради ухвалити рішення з політичних аспектів врегу­лювання ситуації на Донбасі.

Заступник глави МЗС Украї­ни Вадим Пристайко заявив: «Головне – зупинити обстрі­ли на Донбасі». Після крихкої пасхальної паузи обстріли позицій ЗСУ відновилися.

На переговорах у Берліні на­чебто переважив україн­ський підхід. Експерти ствер­джують, що є ціла низка кон­кретних заходів, про які до­мовилися в Німеччині. На­самперед, розведення вій­ськових з’єднань вздовж кон­тактної лінії, створення ней­тральних зон із чітким обме­женням координат і термі­нів. Досягнуто домовленості про обмін інформацією і про категоричну відмову від про­ведення військових маневрів поблизу лінії зіткнення.

Тепер усім сторонам конфлік­ту треба докласти зусиль, аби ці домовленості були реалізо­вані на практиці.

  • ІЗ ПЕРШИХ ВУСТ
Андрій МИСЕЛЮК, директор Інституту соціально-політич­ного проектування «Діалог»:

«Україна наполягає на тих пунктах Мін­ських угод, які є принциповими. Це питання безпеки, об­міну полоненими. Ще один важливий пріоритет – це виве­дення військ з Дон­басу, роззброєння. При цьому Росія ро­бить акцент на як­найшвидшому про­веденні виборів».

Євген МАГДА, виконавчий дирек­тор Центру суспіль­них відносин:

«Переговори щодо конфлікту на Донбасі давно вже стали про­цесом заради проце­су. Жодна зі сторін не може припинити його без серйозних імі­джевих втрат. Чекати прогресу не варто. За аналогією з анекдо­том радянських часів: «Війни не буде. Буде така боротьба за мир, що каменя на камені не залишиться».

Михайло ПОГРЕ­БИНСЬКИЙ, дирек­тор Центру політич­них досліджень і конфліктології:

«Я рідко погоджуюся з міністром закордон­них справ, але, схоже, мова дійсно йде про заморожування кон­флікту. Я так зрозу­мів, що вже є істотний прогрес у плані від­новлення контролю над відведенням важ­кого озброєння, по­верненням до ство­рення демілітаризо­ваної зони».

22.05.2016



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання