« на головну 23.12.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1263)
21
Листопад
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Актуально

СЕРЕДНЬОАРИФМЕТИЧНЕ СОЦІАЛЬНОГО СТАНДАРТУ

СЕРЕДНЬОАРИФМЕТИЧНЕ СОЦІАЛЬНОГО СТАНДАРТУ Уряд направив до Верховної Ради законопроект про вне­сення змін до державного кошторису країни на ниніш­ній рік. У ньому передбачено підвищення соціальних стандартів з 1 грудня поточ­ного року на 10% замість 6%, як анонсували раніше.

Обіцяні перші 6% соціальні стандарти відчують уже з 1 травня. Таким чином, під­вищення рівня життя у сумі складе 16% замість запланованих 12%. На стільки підвищаться міні­мальні зарплата, мінімальна пенсія і прожитковий мінімум.

Новий Глава Уряду Володимир Гройсман заявив, що це може бути не остаточне підвищення соціальних стандартів у поточному році. Такої ж думки і члени Уряду. На переконан­ня Віце-прем’єр-міністра Павла Розенка, детінізація бізнесу, заробіт­них плат і зайнятості зможе підняти українську економіку і в результаті дасть змогу підвищувати соціальні стандарти в країні частіше.

Уряд має намір запровадити нову формулу, коли соціальні стандарти будуть випереджати інфляційні про­цеси. Цього вимагає провальний до­свід двох попередніх років, коли стандарти не індексувалися, а рівень інфляції став некерованим. Як ре­зультат, станом на початок 2016 року розрив між рівнем інфляції та зрос­танням соціальних стандартів склав більше 55%.

Як віднайти той додатковий ре­зерв коштів, що дозволив би україн­цям відчути бодай невеличке полег­шення? Експерти наполягають на тому, що домогтися реальних зру­шень цілком можливо. За умов одно­часної зміни судової системи, спро­щення адміністративних бар’єрів і неухильної боротьби з корупцією. Тільки так можна змінити систему координат. Без цього будь-які спроби підвищити мінімальні зарплати і пенсії приречені на поразку.

Уряд заявляє про передбачуване зростання економіки в найближчі роки. Аналітики й соціологи нала­штовані дещо песимістично. На їхню думку, якщо зростання й буде, то до­волі незначним порівняно з падін­ням ВВП та інфляцією попередніх років.

Якщо приватний бізнес не буде розвиватися, а економіка зростати, то всі підвищення соціальних ви­плат з часом «проїдатимуться». При млявому зростанні в один-два відсо­тки ВВП доходів бюджету забракне, щоб компенсувати населенню падін­ня рівня життя.

Що ж до нинішнього підвищення соціальних стандартів на 6%, то май­же всі аналітики заявляють, що укра­їнцям необхідно мінімум удвічі біль­ше коштів для прожиття, аніж перед­бачено. Бо навіть за офіційними да­ними, зазвичай далекими від реалій, ці стандарти в Україні вкрай низькі.

  • КОМЕНТАР

ТАРАС ГАЛАЙДА, ЕКСПЕРТ У ГАЛУЗІ АУДИТУ Й ОБЛІКУ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГА­НІЗАЦІЇ «ПУБЛІЧНИЙ АУДИТ»:

«Прожиткові стандарти в Україні формувались на основі постанови Ка­бінету Міністрів ще у 2000 році. За 16 років життя дуже змінилось, змі­нились і потреби – з появою сучасних технологій збільшились витрати. У власне прожитковому мінімумі закладено чимало речей, котрі втратили свою актуальність. Разом з тим багатьох важливих речей бракує. Ось чому потрібні зміни».

 

УРЯД СКАСОВУЄ ПОДАТОК НА ПЕНСІЇ

Кабінет Міністрів України ухвалив по­станову про скасування оподаткуван­ня пенсій із травня. Чиновники назва­ли постанову реальним кроком до від­новлення соціальної справедливості у пенсій­ному забезпеченні. 15% податок на пенсії було запроваджено минулого року. Стосував­ся він тільки тієї частини пенсії, що переви­щувала три мінімальні зарплати, тобто 4134 грн. Оподаткування, за словами фінан­систів, позначилося на незначній частині пенсіонерів. Віце-прем’єр-міністр Павло Розенко уточнив: скасування податку торкнеться приблизно 450 тис. українських пенсіонерів.

Він зазначив, що оподаткування пенсій було вимушеним заходом. Нині Уряд детально проаналізував динаміку розвитку економіки і надходження до Пенсійного фонду. За ре­зультатами дослідження Кабінет Міністрів дійшов висновку, що від оподаткування мож­на відмовитись.

Однак вітчизняні аналітики вбачають причи­ну «пенсійного послаблення» в іншому. Ствер­джують, що це зроблено під тиском критики, адже немає в світі жодної країни, де пенсії об­кладають податками. Не можна оподатковува­ти те, що вже накопичено з податків – внесків до Пенсійного фонду. Це суто український ви­нахід, однак відчутних надходжень до держав­ного бюджету він не забезпечив.

Звільнення від оподаткування пенсій – пер­ший крок. Він надзвичайно важливий, однак потрібно змінювати всю систему. На переко­нання експертів, Україні слід рішучіше згор­тати солідарну пенсійну систему. Адже солі­дарний рівень уже кілька років поспіль є практично банкрутом, а в добровільного на­копичувального немає жодних шансів на роз­виток. Причина – у відсутності цивілізовано­го соціального діалогу в суспільстві щодо по­зитивного вирішення цієї проблеми. Реформи в соціальній сфері завжди були надто чутли­вими, оскільки переважає сумнів: «А чи не буде гірше?».

Принцип спільного котла, куди один старан­но сплачує відрахування все життя, інший не платить зовсім, а третій платить мало, але в підсумку всі хочуть отримувати багато, дав­но час відправити на смітник історії. Проте жодна політична сила не наблизилася впри­тул до непопулярного в суспільстві питання.

  • КОМЕНТАР

Людмила ДЕНІСОВА, голова Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення:

«Я б не стала говорити, наскільки по­милковим було рішення про оподатку­вання пенсій. Але те, що воно було вкрай непопулярним – однозначно й очевидно. І члени нашого комітету неодноразово порушували це питання на всіх рівнях, однак спільної мови довго не вдавалося знайти. Кілька разів намагалися почути обґрунтовані аргументи від колишнього Прем’єра Арсенія Яценюка. Марно. Та навіть профільний міністр Павло Розенко нас не дуже підтримував. І тільки нині новий очільник Міністерства соціальної політики Андрій Рева в питанні скасування податків на пенсію цілковито на нашому боці.

Наш комітет зареєстрував альтернативний законопро­ект у Верховній Раді. Маю тверду надію, що депутат­ський корпус його розгляне й підтримає уже на най­ближчому пленарному тижні. Це взагалі втішний факт, що і Уряд, і депутати звернули увагу на необхідність скасування податків на пенсії».

 

 

15.05.2016



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання