« на головну 16.07.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1253)
20
Червень
 
Інтерв’ю
 
СЕРГІЙ БИЗОВ: «МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЗРОСТАННЯМ АВТОРИТЕТУ ПРОФСПІЛОК У СУСПІЛЬСТВІ»

СЕРГІЙ БИЗОВ: «МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЗРОСТАННЯМ АВТОРИТЕТУ ПРОФСПІЛОК У СУСПІЛЬСТВІ»


РУБРИКИ


Передплата





Статті Актуально

ДО ЄВРОПЕЙСЬКИХ СТАНДАРТІВ

ДО ЄВРОПЕЙСЬКИХ СТАНДАРТІВ Верховна Рада України ратифікувала Конвенцію Міжнародної організації праці № 102, що гарантує громадянам мінімальні норми соціального забез­печення. За ухвалення відповідного закону про­голосували 253 депутати за необхідного мінімуму в 226 голосів.

Цим законом Україна при­єднується до 9 з 15 розділів конвенції. Йдеться про ме­дичне обслуговування, до­помогу в зв’язку з хворобою, без­робітним і пенсіонерам, інвалі­дам та їх сім’ям, в зв’язку з вагіт­ністю і пологами.

Міністр соціальної полі­тики Павло Розенко зазна­чив, що «15 років Україна йшла до цього моменту, коли вона може взяти на себе зобов’язання щодо необхід­ного соціального захисту на­селення».

Конвенцією передбачено чимало стандартів, які Укра­їна повинна впровадити. Для цього до законодавства дер­жави мають бути внесені нові стандарти медичного обслуговування та соціаль­ної допомоги. Тож дуже важливо не залишити це в традиційно по­пулістському полі, а виконати зобов’язання перед власним народом.

Конвенція про мінімальні нор­ми соціального забезпечення діє в 30 країнах, і Україна стане 31-ю, яка підпадає під її дію після рати­фікації. Багато депутатів критич­но висловилися щодо мінімаль­них соціальних стандартів у кра­їні. Зокрема, прожитковий міні­мум у 1330 грн було названо нере­альною цифрою. «Саме Міністер­ство соціальної політики визнає, що реальний прожитковий міні­мум становить як мінімум 2500 грн на місяць у цінах січня 2016 року на одну людину», – зазначив депутат Віктор Галасюк.

Однак за деякими показника­ми соціального захисту Україна перевершує вимоги конвенції. Приміром, мінімальна ставка до­помоги з тимчасової втрати пра­цездатності в Україні забезпечу­ється на рівні 50% середнього за­робітку, а конвенція пропонує не нижче 45%. Мінімальна пенсія за віком у нас складає 78% від міні­мальної заробітної плати. Це по­вністю відповідає вимогам кон­венції. Нормам конвенції відпові­дають і рівень соціального забез­печення в разі нещасних випад­ків на виробництві і допомога при вагітності і пологах.

Профспілки давно виступали за ратифікацію конвенції МОП. На переконання профспілкових активістів, ухвалення цього доку­мента – позитивний сигнал з точки зору забезпечення пенсій­них прав громадян. З іншого боку, пенсій­на система ще досить квола, тож з ухвален­ням конвенції ми отримаємо більше за­питань, ніж відпові­дей. Міністерству праці і соціальної по­літики доведеться по­працювати над ефек­тивними схемами її впровадження.

 

НОВА МОДЕЛЬ ЕНЕРГЕТИЧНОГО РИНКУ

Уряд України схвалив та направив до Верхо­вної Ради проект зако­ну про ринок електро­енергії. Документ включено до вимог так званого Третьо­го енергетичного пакета. За­конопроект дозволить демо­нополізувати ринок, дасть змогу підприємствам уклада­ти прямі договори з виробни­ками електроенергії, а грома­дянам надалі самостійно оби­рати постачальника.

Урядовці стверджують, що закон, якщо його підтрима­ють народні депутати, запро­вадить прозорі та чесні меха­нізми ринкових відносин в електроенергетичній галузі.

Експерти енергетичної групи РПР вітають узгодження Ка­бінетом Міністрів законопро­екту і вважають це важливим кроком на шляху до реформу­вання критично важливого для всієї української еконо­міки ринку. На їх переконан­ня, проект містить чимало прогресивних положень, зо­крема створює механізми за­хисту інтересів споживачів, надає більшого вибору спо­живачеві та виробнику елек­троенергії, розширює можли­вості для конкуренції між іс­нуючими постачальниками.

Водночас документ потрібно доопрацювати, аби він не лише ефективно вирішував існуючі проблеми, а й сприяв подальшому розвитку укра­їнського ринку електроенер­гії відповідно до найкращих світових практик. Прем’єр наголосив, що він слугувати­ме просуванню України до європейського енергетичного ринку. А глава Міненергову­гілля Володимир Демчишин сподівається, що цей доку­мент може бути ухвалений парламентом у першому чи­танні наприкінці березня.

Чи зможуть депутати розібра­тися у тонкощах законопроек­ту? Переважна більшість екс­пертів поки що не дійшли єди­ної думки, що означають сег­менти запропонованого рин­ку, приміром ринок «на добу вперед», а також внутрішньо­добового, балансуючого рин­ку, ринку допоміжних послуг та двосторонніх договорів.

Пересічних українців най­більше цікавить, який ре­зультат отримає кожен у разі запровадження нової моделі енергетичного ринку.


  • ІЗ ПЕРШИХ ВУСТ
Ганна КОЗУБ, неза­лежний експерт енергетичного ринку:

«Про інтереси гро­мадян взагалі ніхто не піклується. Спо­живачі не зможуть обирати собі поста­чальників, а отже, конкурентного се­редовища по суті не буде. А ліберальний ринок електроенер­гії може бути лише «в думках» борців за реформу. І все це називатимуть «європейською моделлю».

Світлана ГОЛИКО­ВА, директор ком­панії «ТрансЕнерго­Консалтинг»:

«Я вважаю, що одра­зу було б доцільно розпочати реформу ринку електроенер­гії, щоб споживачі могли обрати собі постачальника за найнижчою ціною, щоб була конкурен­ція серед виробни­ків. Сподіваюсь, буде прийнята нова редакція закону».

Олександр МАЗУР­ЧАК, співголова по­літичної партії «Наш край»:

«Нові тарифи на електроенергію лише посилять зубожіння громадян. Суми, що нараховують за пере­витрату, є нереальни­ми для більшості українців. Нові тари­фи за нинішніх нор­мативів відкинуть да­леко за межу бідності мільйони сімей і зму­сять людей просто не платити за електро­енергію».

03.04.2016



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

08.05.2024 21:25

08.05.2024 21:01

05.04.2024 21:44

22.03.2024 19:35

15.03.2024 18:49

15.03.2024 18:46

10.02.2024 18:02

10.02.2024 18:01

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання