« на головну 16.07.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1253)
20
Червень
 
Інтерв’ю
 
СЕРГІЙ БИЗОВ: «МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЗРОСТАННЯМ АВТОРИТЕТУ ПРОФСПІЛОК У СУСПІЛЬСТВІ»

СЕРГІЙ БИЗОВ: «МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЗРОСТАННЯМ АВТОРИТЕТУ ПРОФСПІЛОК У СУСПІЛЬСТВІ»


РУБРИКИ


Передплата





Статті Актуально

ТЕСТ НА БЛАГОНАДІЙНІСТЬ

ТЕСТ НА БЛАГОНАДІЙНІСТЬ

У листопаді минулого року розпочато тестуван­ня персоналу Державної фіскальної служби за сві­товою практикою. Особливу увагу приділено ке­рівникам центрального апарату та територіальних органів. Оскільки з Мініс­терства фінансів надій­шла рекомендація скоро­тити штат фіскальної служби на третину, до керівників служби – особлива увага.

На керівні посади відомства відбирали фахівців за ключовими параметрами: високий професіоналізм, лідерство і благонадійність. До останнього фактора придивля­лись особливо прискіпливо. Й не­дарма. Бо тест на благонадійність не подужали 39% співробітників Державної фіскальної служби. А це означає, що фахівці відомства ніяк не можуть звикнути працю­вати без хабарів.

Глава ДФС Роман Насиров про­коментував результати тестуван­ня: «Майже половина з тих, хто проходив тестування, показали відмінні та задовільні результа­ти. Абсолютну більшість керівни­ків змінили за останні 6–8 міся­ців. Найкращі показники в лю­дей, які були призначені на поса­ди в останні 4–5 місяців. Вони по­казали кращі результати за всіма напрямами. Крім того, ми сфор­мували реальний резерв щодо по­зицій управлінців».

Державна фіскальна служба в оновленому штаті відомства має 265 керівних посад у центрально­му апараті та ще понад 2 тис. по всій території України. Наразі в ДФС є 129 кандидатів на ці поса­ди. Завершити реформування структури планують у березні по­точного року. От тільки реалії ви­даються не надто райдужними. У той час, як відбувається тестуван­ня за «ключовими параметрами», чи не щодня надходять повідо­млення, що за хабар у кількасот тисяч гривень затримані началь­ники ДФС того чи іншого району. Очільник ДФС Солом’янського району столиці місяць тому по­пався на хабарі в 4 млн грн. По­датківець обіцяв позитивно вирі­шити питання щодо бюджетного відшкодування податку на дода­ну вартість. Цікаво, чи проходив він тест на благонадійність? І якщо проходив, то з яким ре­зультатом?

За словами голови ДФС, осно­вне завдання кадрової реформи – не просто математичне скорочен­ня кількості працівників, а й залу­чення до роботи в службі найкра­щих з них, особливо серед керів­ників усіх рівнів, які забезпечать імплементацію реформ та зро­блять зміни незворотними. Для контролю за виконанням керівни­ками основних завдань ДФС залу­чають міжнародних донорів, зо­крема німецький фонд GIZ. Він має дослідити рівень задоволенос­ті платників податків роботою служби. У самому відомстві споді­ваються, що результати такого до­слідження будуть об’єктивними.


ЧИМ ЗАГРОЖУЄ РЕКОМЕНДАЦІЯ МВФ?

Нещодавно експерти МВФ презентували звіт про надану тех­нічну допомогу Украї­ні і водночас оприлюднили низку рекомендацій щодо по­дальших реформ та законо­давчих змін. Реалізація дея­ких пунктів ставить під загро­зу здоров’я та життя україн­ців, наголошують експерти. Йдеться про запропоноване фондом підвищення ставки ПДВ до 20–21% на медичні препарати. Це неодмінно по­тягне за собою стрімке здо­рожчання лікарських препа­ратів, які й так на сьогодні до­ступними назвати не можна.

Падіння рівня життя україн­ців призвело до тотальної економії на продуктах харчу­вання і лікарських засобах. Як наслідок – люди не зверта­ються до медичних закладів не через власну несвідомість, як намагаються показати в Міністерстві охорони здоров’я, а виключно через те, що їм бракує коштів на ліку­вання. Це, до слова, стало од­нією з головних причин висо­кого рівня смертності серед хворих на свинячий грип.

Аналітики фармакологічно­го ринку України переконані: допоки в державі не почнуть діяти програми соціального захисту населення, не буде здійснена індексація зарплат і пенсій, говорити про підви­щення ставки ПДВ на ліки не тільки передчасно, а й зло­чинно по відношенню до мільйонів українців. Особли­во зараз, коли в країні лютує смертоносний вірус. Елемен­тарна математика: нині вар­тість мінімального пакета необхідних медпрепаратів проти застуди та грипу в ап­теках становить 270–350 грн. Підвищення цін, навіть не­значне, при зарплатах і пен­сіях в 1500–2500 грн призведе до справжньої соціальної ка­тастрофи. Адже рекоменда­ції МВФ спричинять підви­щення цін на медичні препа­рати щонайменше на 40%. Аптечна професійна асоціа­ція України вже відповіла на такі рекомендації україн­ських кредиторів різкою кри­тикою, зауваживши, що та­ким чином подорожчають всі лікарські засоби, зокрема й ті, які є життєво необхідни­ми. Приміром, всі антивірус­ні препарати.

 

  • ІЗ ПЕРШИХ ВУСТ

Юрій ЧЕРТКОВ, ди­ректор «Агентства медичного марке­тингу»:

«Ліки подорожчають в середньому на 50– 55%, оскільки спра­цьовує закон «товар­ного ланцюжка», коли на кожній з ла­нок додаються свої накрутки, з яких по­трібно платити по­датки, й у результаті відрахування зроста­ють у геометричній прогресії. Це законо­мірно».

Володимир РУДЕН­КО, керівник Аптеч­ної професійної асо­ціації України:

«Ціни зростуть що­найменше на 40%, адже податки на ви­готовлення та реалі­зацію ліків платять усі: виробник, дистриб’ютор, аптека. Майбутня вартість не враховує ще й по­тенційно можливих коливань курсу гривні, бо якщо гривня впаде, вар­тість ліків зросте ще більше».

Володимир ДУБРОВСЬКИЙ, екс­перт групи «Подат­кова реформа» ініці­ативи «Реанімацій­ний пакет реформ»:

«Упроваджений рані­ше податок на ліки в 7% залишився май­же непоміченим для споживачів, але ускладнив проблему. Збільшення цього податку втричі, до 21%, стане катастро­фою, яку за кількістю втрачених життів можна буде порівня­ти з війною на сході».

28.02.2016



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

08.05.2024 21:25

08.05.2024 21:01

05.04.2024 21:44

22.03.2024 19:35

15.03.2024 18:49

15.03.2024 18:46

10.02.2024 18:02

10.02.2024 18:01

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання