« на головну 22.01.2025
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1265)
19
Грудень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Актуально

УКРАЇНУ АТАКУЄ ГРИП

УКРАЇНУ АТАКУЄ ГРИП

Все більше українців страждають від грипу, який шириться по всій те­риторії країни. У кількох регіонах хвороба пере­тнула епідеміологічний поріг. Приміром, в Рівнен­ській області на 10 тис. осіб – 105 хворих. А в се­редньому, на кожні 10 тис. українців припадає 54 хворих, переважно дітей.

Відтак через грип практич­но по всій Україні відміне­но заняття в школах. Це не карантин, стверджують медики, а обмежувальні заходи. Однак той факт, що діти не від­відують школу, поки що не дає очікуваного позитиву: вони кон­тактують з хворими на вулиці або в розважальних закладах.

Міністерство охорони здоров’я домовилося з основними вироб­никами лікарських препаратів про термінове постачання в Укра­їну препаратів проти грипу. Чи­новники з міністерства запевни­ли, що вживають усіх заходів, аби забезпечити ліками медичні за­клади й аптечні мережі. Щоправ­да, купити препарат від грипу проблематично, іноді його вар­тість просто зашкалює. Столична влада видала наказ «заморозити» ціни на противірусні препарати, однак аптеки продовжують вста­новлювати ціни на власний розсуд.

Експерти стверджують, що за­хворювання на грип набуває ката­строфічних масштабів. Станом на 23 січня від свинячого, або ка­ліфорнійського, його різновиду померли понад 70 осіб. У більшос­ті випадків люди гинуть від того, що займаються самолікуванням і до медиків звертаються запізно. Пояснення цьому доволі баналь­не: вони вже не довіряють офіцій­ній медицині, тож воліють корис­туватись народними засобами. Тим не менш, медики заклика­ють вже за перших проявів симп­томів захворювання не займатися самолікуванням, а негайно звер­татися до лікаря. Клінічні ознаки грипу: нестерпний головний біль, біль у м’язах, горлі, підвищення температури тіла, кашель, не­жить, а в окремих випадках – блювота і пронос. Грип має свої особливості: в короткі терміни дає ускладнення на легені, які часто призводять до летальних наслідків.

А от про вакцинацію від грипу в Україні говорять майже пошепки. З одного боку, закликають до її проведення, з іншого – змушені ви­знати, що вакцинувати практично нічим. Від початку спалаху епіде­мії цю процедуру пройшли майже 120 тис. осіб. А це навіть не піввід­сотка всього населення України. У США від каліфорнійського грипу вакцинували 60% населення. Наша ж проблема в тому, що Міністер­ство охорони здоров’я слабо пропа­гує переваги вакцинації і вакцини як такої не закуповує. Тож і не створює умов для того, щоб вакци­на була доступною.

 

НАФТОВІ РЕАЛІЇ ТА БЕНЗИНОВІ АНОМАЛІЇ

Чи не щодня надходять повідомлення про па­діння світових цін на нафту. За барель про­сять рекордно низьку ціну – менше 30 дол. США. Однак бензин в Україні як коштував два десятки гривень за літр, так і не дешевшає. Якщо ціна й знижується, то лише на 10– 15 коп.

Інформація про здешевлення нафти дійшла і до Кабінету Міністрів. Арсеній Яценюк вирішив розповісти населен­ню «про економічні переду­мови зменшення вартості на­фтопродуктів на автозаправ­них станціях». «Це мають бути виключно ринкові мето­ди, – наголосив очільник Уря­ду. – Тут немає жодного адмі­ністративного тиску. Чим менша ціна на нафту, тим менша ціна «на пістолеті».

Українці теж так думали. Од­нак експерти закликають не дуже довіряти обіцянкам Прем’єра, бо вони надто дале­кі від реального стану речей. Попри здешевлення нафти ви­значальним фактором бензи­нової політики стали подат­ки. Вони становлять майже половину вартості палива. Тож бензин, навпаки, може додати в ціні, адже він зале­жить від курсу валют. Ринок України на 80% залежить від імпортної складової. Якщо гривня втрачає половину вар­тості по відношенню до дола­ра, то є передумови для подо­рожчання на 50 коп. літра бен­зину. Останні ж котирування на міжбанку сягали близько 24 грн за дол., тож оптимізму ця обставина не додає.

Український ринок пального – досить своєрідна структура. Кілька учасників ділять цей ринок і диктують свої умови. «Змова на ринку нафтопро­дуктів була, є і, найімовірні­ше, лишиться й надалі», – за­являє директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко. – Через це ціни на паливо зави­щені ще на 5–10%. Тобто на 1–2 грн за літр».

Тож якою буде ціна на бензин на українських заправках, ніхто з експертів сказати не може. Антимонопольний ко­мітет до проблеми ціноутво­рення на пальне не долуча­ється, а Уряд лише констатує, що ринку потрібні нормальні та прозорі правила гри.

  • ІЗ ПЕРШИХ ВУСТ
Геннадій РЯБЦЕВ, директор науково- технічного центру «Психея»:

«На сьогодні ціну на українських АЗС формують чотири фактори. Два пока­зують тенденцію до зниження цін, а два – до збільшення. До зниження веде па­діння цін на нафту та порівняно невисокий попит на бензин в Україні. До здорож­чання – курс валют та акцизи».

Богдан СОКОЛОВСЬКИЙ, екс-уповноважений Президен­та з міжнародних питань енергетичної безпеки:

«Якби у нас був су­часний нафтопере­робний завод, то було б чітко встанов­лено, скільки коштує переробка тонни чи бареля нафти на бен­зин. Наразі ми опла­чуємо чужий нафто­продукт і чужі робочі місця. Тому держава не може впливати ні на вартість, ні на якість пального».

Валентин ЗЕМЛЯН­СЬКИЙ, експерт з енергетичних пи­тань:

«Чому дорогий бен­зин, це запитання до Уряду. Адже в Украї­ні головними чинни­ками є не котиру­вання на світових біржах, а нестабіль­на гривня, високі по­датки та постанова НБУ, якою нафто­продукти виводять­ся з критичного ім­порту. До речі, акциз номінований у євро».

29.01.2016



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

26.12.2024 18:21

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання