« на головну 23.11.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1261)
24
Жовтень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Актуально

Результат активного соціального діалогу: Україна рухається на зустріч міжнародним європейським нормам і стандартам

Результат активного соціального діалогу: Україна рухається на зустріч міжнародним європейським нормам і стандартам

28 липня у Вер­ховній Раді Укра­їни зареєстрова­но проект Закону «Про ратифікацію Конвенції Міжна­родної організації праці про осно­вні цілі та норми соціальної полі­тики № 117» (ре­єстр. № 0055), повідомляє Де­партамент за­хисту соціально-економічних прав.

Суб’єктом права законодав­чої ініціативи є Президент України Петро Порошенко.

Відповідно до інформа­ції, розміщеної на сайті Верховної Ради України, 31.07.2015 законопроект передано на опра­цювання до відповідних Комітетів Верховної Ради України. Слід на­голосити, що зазначене є результа­том активного соціального діалогу профспілок з Урядом та відповід­ними центральними органами ви­конавчої влади (тривалий час проф­спілки домагаються від Уряду ра­тифікації Конвенції МОП № 117 про основні цілі та норми соціальної по­літики та забезпечення врахування її норм при підготовці узгодженого із сторонами соціального діалогу законопроекту щодо запроваджен­ня нового механізму формування прожиткового мінімуму і внесення його на розгляд Кабінету Міністрів України). Законопроект розроблено на виконання чинної Генеральної угоди, зокрема пунктів 4.21 розділу IV та 6.1 розділу VI, розпоряджен­ня Кабінету Міністрів України від 30 березня 2011 року № 261-р «Про за­твердження плану заходів щодо ре­алізації положень Генеральної уго­ди про регулювання основних прин­ципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2010–2012 роки», а також з метою реалізації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Головним суб’єктом виконання в Україні Конвенції МОП № 117 про основні цілі та норми соціальної політики є Міністерство соціальної політики. Відповідно до статей 1, 2 розділу I зазначеної Конвенції, вся політика має спрямовуватися, пе­редусім, на досягнення добробуту й розвитку населення, а також заохо­чення його прагнення до соціально­го прогресу; вся політика більш за­гального застосування визначаєть­ся з належним урахуванням її впли­ву на добробут населення.

Статтею 2 розділу II Конвенції визначено, що підвищення рівня життя розглядається як основна мета при плануванні економічного розвитку (повний текст Конвенції МОП № 117 читайте на сайті ФПУ www.fpsu.org.ua).

Реалізація законопроекту перед­бачає набрання чинності для Укра­їни Конвенції Міжнародної органі­зації праці № 117 про основні цілі та норми соціальної політики, що сприятиме прогресу в таких сфе­рах, як охорона здоров’я, житлове будівництво, забезпечення продо­вольством, освіта, піклування про добробут дітей, становище жінок, умови праці, винагорода найманих робітників і незалежних виробни­ків, захист трудових мігрантів, со­ціальне забезпечення, стандарти громадських служб і виробництво взагалі.

Відповідно до довідки про по­годження проекту Закону Украї­ни «Про ратифікацію Конвенції Міжнародної організації праці про основні цілі та норми соціальної політики № 117», розміщеної на сай­ті Верховної Ради, а також поясню­вальної записки, законопроект по­годжено без зауважень з Мінагро­промом, МВС, Мінекономрозвитку, МЗС, Міносвіти, МОЗ, Мінрегіон­будом, Мінсоцполітики, Мінфіном, Мін’юстом, ДМС, Держпраці, Держ­земагентством, Пенсійним фондом України, СПО об’єднань профспі­лок, СПО об’єднань роботодавців.

Принагідно слід зазначити, що на сьогодні Міжнародною організа­цією праці розпочато роботу з під­тримки Уряду та соціальних парт­нерів щодо ратифікації Конвенції МОП № 102 та Європейського кодек­су соціального забезпечення.

30 червня – 1 липня МОП спіль­но з Мінсоцполітики України про­ведено тристоронній семінар щодо ратифікації Конвенції МОП № 102 та Європейського кодексу соціаль­ного забезпечення, в якому взяли участь представники профспілок. Крім того, 21–22 липня представ­ники ФПУ взяли участь у тристо­ронньому семінарі, організовано­му МОП спільно з Мінсоцполіти­ки, для обговорення питання про затвердження результатів пра­вового аналізу відповідності со­ціального забезпечення України Конвенції МОП № 102 про міні­мальні норми соціального забез­печення (повний текст Конвенції МОП № 102 читайте на сайті ФПУ www.fpsu.org.ua).

 

ПРОФСПІЛКИ НАПОЛЯГАЮТЬ НА ПІДВИЩЕННІ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ СПЕЦІАЛІСТІВ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ

Стратегі­єю стало­го розвитку «Україна–2020» ви­значено основні на­прямки соціально-економічного реформування держави, а ре­формування державного управління ви­знано однією з першочергових реформ. Не є перебільшенням, що саме від успішнос­ті впровадження цієї реформи залежить якість та ефективність втілення решти пере­творень, повідомляє Департамент захисту соціально-економічних прав.

У нинішніх умовах соціально-економічний за­хист державних служ­бовців набуває все більшої гостроти, зокрема в частині оплати праці цієї кате­горії працівників. З2008 року посадові оклади держслуж­бовців не переглядалися, а видатків на оплату їх праці було достатньо лише на обов’язкові виплати (оклад, ранг та вислуга років). Сьогодні по­садовий оклад спеціаліста ра­йонної держадміністрації складає 677 грн, провідного спеціаліста – 825 грн, началь­ника відділу – 1062 грн, ана­логічна ситуація і в обласних державних адміністраціях.

За ці роки рівень інфляції в державі склав 229%, при цьо­му середня заробітна плата спеціалістів органів виконав­чої влади, які складають 74% загальної чисельності дер­жавних службовців та поса­дових осіб органів місцевого самоврядування, за вказаний період збільшилася з 1750 до 1850 грн (тобто на 5,7%). І це в той час як заробітна плата для більшості з них є єдиним джерелом існування.

На жаль, питання оплати пра­ці державних службовців та посадових осіб місцевого са­моврядування не стало пріо­ритетним для Уряду задля ви­рішення його в перспективі. Уряд розробив, а Верховна Рада прийняла в першому чи­танні проекти законів України «Про державну службу» і «Про службу в органах місце­вого самоврядуван­ня», з яких були ви­лучені норми, за­пропоновані проф­спілками, щодо за­безпечення на за­конодавчому рівні певних стандартів і гарантій для дер­жавних службовців та службовців орга­нів місцевого само­врядування, осо­бливо в питаннях оплати праці. Нато­мість у зазначених проектах Кабінетом Міністрів запропонована застаріла, не­ефективна і в більшості своїй дискримінаційна система ручного управління щодо цих питань.

Голова ФПУ Григорій Осовий спільно з головою Профспіл­ки працівників державних установ України Тетяною Нікі­тіною звернулися до Прези­дента України Петра Поро­шенка з проханням взяти на особистий контроль питання проведення комплексної ре­форми у галузі державного управління, в тому числі за­безпечення на законодавчо­му рівні відповідних стандар­тів і гарантій оплати праці для державних службовців та службовців органів місцевого самоврядування.

Профспілки переконані, що позитивні зрушення у вирі­шенні проблеми підвищення матеріального забезпечення держслужбовців та посадо­вих осіб органів місцевого са­моврядування низької та се­редньої ланки можливі лише у випадку підвищення їх по­садових окладів до рівня двох мінімальних заробітних плат для найнижчих посад державної служби. Означена позиція викладена в спільно­му зверненні Голови ФПУ Гри­горія Осового та голови Проф­спілки працівників держав­них установ України Тетяни Нікітіної до Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка. Звернення також містить на­полягання вжити відповідних заходів для підви­щення рівня соціально-економічного захис­ту державних служ­бовців та посадових осіб органів місце­вого самоврядуван­ня і врахувати пози­цію профспілок із цього питання при проведенні Урядом комплексної рефор­ми оплати праці в галузі державного управління.

15.08.2015



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

10.10.2024 22:03

08.09.2024 21:09

23.08.2024 22:29

23.08.2024 22:00

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання