« на головну 23.11.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1261)
24
Жовтень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Актуально

Протестні вимоги профспілок: як відреагувала влада?

Протестні вимоги профспілок: як відреагувала влада?

 21 жовтня в Україн­ському національно­му інформаційному агентстві «Укрінформ» відбулася прес-конференція на тему «Проф­спілки висунули про­тестні вимоги – як відреагувала влада» за участі Голови ФПУ Григорія Осового.

 У заході також взяли участь заступник голо­ви Профспілки праців­ників вугільної про­мисловості України Ва­лерій Мамченко, керівник ла­бораторної служби СЕС Деснян­ського району м. Києва Валерій Гейко, начальник управління планування та виконання бю­джету Виконавчої дирекції Фонду соціального страхуван­ня з тимчасової втрати працездатності Олександр Леонов, а також голова профкому до­шкільного закладу № 95 м. Киє­ва Марія Смирнова.

ПІДСУМКИ ТИЖНЯ

«Ми домовлялися, що після попереджувальної акції протес­ту, яка відбулася 15 жовтня, обов’язково поінформуємо і спілчан, і суспільство про реак­цію влади на вимоги профспі­лок. Під час вручення листів і звернень, що проходили за учас­ті уповноважених делегатів від профспілок у Кабінеті Міні­стрів, Верховній Раді та Адміні­страції Президента, відбулися зустрічі з уповноваженими осо­бами, які запевнили, що наші вимоги почують, і на відповідні звернення надійде реакція пер­ших осіб. Ми сподівалися, що за тиждень отримаємо можливість вас поінформувати і, що голо­вне, буде про що інформувати», – зазначив Григорій Осовий.

Як повідомив Голова ФПУ, в Адміністрації Президента від­булась досить конструктивна і предметна розмова: «Під час зу­стрічі домовилися, що найближ­чим часом команда Президента презентує «Стратегію реформ 2020» на Національній тристо­ронній соціально-економічній раді і, відповідно, після презен­тації буде визначено алгоритм співпраці як профспілок безпо­середньо в реалізації стратегії, так і тристоронніх органів, що діють в Україні». Крім того, того ж дня, 15 жовтня, Петро Поро­шенко підписав Указ Президен­та України «Про розроблення Національної стратегії у сфері прав людини» задля вдоскона­лення правових та організацій­них засад, створення дієвого ме­ханізму всебічного забезпечен­ня в Україні прав і свобод люди­ни та громадянина. Також глава Адміністрації Президента Бо­рис Ложкін направив НТСЕР листа з пропозицією розглянути питання реформування загальнообов’язкового соціального страхування на тристоронній основі. «Це те, що і повинен був зробити Уряд, перш ніж подава­ти відповідний законопроект до Верховної Ради. Ми сподіваємо­ся, що в рамках тристороннього соціального діалогу буде зна­йдено рішення, що не зашко­дить правам застрахованих осіб і не зменшить соціальний за­хист у цій системі», – підкрес­лив Григорій Осовий. Тож в Ад­міністрації Президента підтри­мали профспілкову пропозицію щодо необхідності підвищення рівня соціального діалогу. За домовленістю сторін, відтепер профспілки регулярно інформу­ватимуть Главу держави про хід виконання Генеральної угоди, як інструмента соціального діа­логу, а також братимуть участь у роботі Комітету соціально-економічних реформ.

Голова ФПУ також зазначив, що «ми застерігали Верховну Раду, щоб вона не підтримувала ті законопроекти, які внесені в обхід соціального діалогу і сто­сувалися змін до бюджетної по­літики, а також до законодав­ства, що стосується соціального страхування. І ми вважаємо, що Верховна Рада та народні депу­тати виявили солідарність з профспілками, оскільки навіть на двох додаткових засіданнях так і не вдалося включити до по­рядку денного ті антисоціальні законопроекти, проти яких ви­ступали профспілки. Тому ми вдячні народним депутатам за солідарність і розуміння того, що такі доленосні законопроек­ти мають обговорюватися від­крито, прозоро і не втаємничу­ватись від тих соціальних і про­фесійних груп, відносно яких будуть застосовуватися».

За словами Григорія Осового, повноважна делегація від імені протестувальників вручила ви­моги до Кабінету Міністрів: «Були запевнення чиновників щодо їх розгляду й оперативно­го реагування, проте минув тиж­день, а ми й досі не маємо офі­ційних повідомлень, хоча що­денно нагадуємо про це через відповідні канали. Уряд сам ви­значив своє ставлення до спіл­чан, очевидно, він більше уваги приділяє електорату. Нам при­кро... Тріада профспілки – робо­тодавці – уряд є формулою для всіх європейських країн. Після підписання Угоди про асоціацію з ЄС ігнорувати соціальний діа­лог означає виявляти політич­ну, соціальну та функціональну незрілість. Профспілки наразі не мають наміру продовжувати акції протестів в активній фор­мі, однак, уже під час наступно­го засідання Президії ФПУ ви­значатиметься подальша такти­ка дій у діалозі з Урядом. У нас арсенал потужний, базується на національному законодавстві та включає не тільки мітинги, протести, а й ведення колектив­них переговорів, у тому числі проведення страйків на підпри­ємствах як галузевого, так і на­ціонального рівня. Це буде зале­жати вже не від профспілок, а від новосформованої влади – як вона буде комунікувати з проф­спілками».

БЕЗ ПОЛІТИЧНОГО ЗАБАРВЛЕННЯ

Григорій Осовий подякував журналістам, які об’єктивно ви­світлювали події 7 і 15 жовтня, зокрема каналам «112», «1+1», «ТВІ», «ТРК Київ» та іншим, окрім державних каналів, які «жодним словом не згадали про ті важливі міжнародні події, які відзначаються в усьому світі й у яких, за оцінками Міжнародної конфедерації профспілок, взяли участь більше 100 млн працівни­ків у понад 100 країнах світу». Також зреагували на ці події Інтернет-видання, більше 30 з них подали відповідну інформа­цію. «Була спроба посіяти недо­стовірну інформацію про те, що нібито профспілки заангажова­ні, підтримують якусь політич­ну силу. Ті, хто брали участь в акції або висвітлювали подію, побачили, що жодного прапора, жодної політичної сили, жод­них політичних закликів під час всеукраїнської акції протесту профспілок не було. Профспіл­ки є автономними, незалежни­ми від влади та жодної політич­ної партії, діяли у визначений законодавством спосіб і діяти­муть адекватно й надалі, вихо­дячи з умов забезпечення трудо­вих і соціально-економічних прав працівників», – наголосив Григорій Осовий.

ПРО НАБОЛІЛЕ

Заступник голови Профспіл­ки працівників вугільної про­мисловості Валерій Мамченко зазначив, що профспілки – це не просто громадська організа­ція, це інструмент для вирішен­ня соціально-економічних про­блем працівників. Тому владі, насамперед Уряду, потрібно ра­хуватися з вимогами профспі­лок, а не уникати переговорно­го процесу. Шахтарі, за його словами, нині відчувають, як і представники інших галузей, погіршення рівня життя та со­ціального забезпечення. Ці пи­тання, на його думку, необхід­но вирішувати спільно, шля­хом соціального діалогу. Про проблеми, що сьогодні турбу­ють органи державного сані­тарного нагляду, відповідні дії та рішення Уряду, що можуть призвести до непередбачува­них наслідків у цій сфері, пові­домив керівник лабораторної служби СЕС Деснянського ра­йону м. Києва Валерій Гейко. «Намагання Уряду «одержави­ти» фонди соціального страху­вання, а, інакше кажучи, зни­щити всю систему соцстраху­вання в Україні не можуть не викликати стурбованість», – на­голосив у своєму виступі на­чальник управління плануван­ня та виконання бюджету Вико­навчої дирекції Фонду соціаль­ного страхування з тимчасової втрати працездатності Олек­сандр Леонов. А голова профко­му дошкільного закладу № 95 м. Києва Марія Смирнова роз­повіла про проблеми в сфері до­шкільного виховання. І тут від Уряду чекають конструктив­них, продуманих, а головне – правильних рішень.

27.10.2014


Олена ОВЕРЧУК, «ПВ»

ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

10.10.2024 22:03

08.09.2024 21:09

23.08.2024 22:29

23.08.2024 22:00

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання