« на головну 23.01.2025
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1265)
19
Грудень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Актуально

Куди спливають 30 млрд гривень страхових коштів?

Куди спливають 30 млрд гривень страхових коштів?

 Федерація профспілок України вимагає від Кабінету Міністрів відкликати з Вер­ховної Ради проект Закону України «Про реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізацію фонду оплати праці» як та­кого, що не відповідає ні європейським цінностям, ні принципу соціальної спра­ведливості, та який було подано Уря­дом в обхід інших сторін соціального діалогу. Про це заявив Голова Федера­ції профспілок України Григорій Осовий 30 вересня під час прес-конференції в Укрінформі.

Григорій Осовий поін­формував представ­ників ЗМІ про те, що система загальнообов’язкового державно­го соціального страхування є однією з ключових складових системи соціального захисту і запорукою соціального миру та суспільної злагоди в Україні. Не в останню чергу – завдяки тому, що понад 14 млн праців­ників і 1,5 млн роботодавців сплачують єдиний соціальний внесок і здійснюють управлін­ня страховими фондами. Систе­ма соціального страхування ви­будована за кращими європей­ськими зразками. Вона забезпе­чила фінансову стійкість і га­рантованість виплат навіть у найскладніші часи політичних та економічних криз, зокрема кризи 2008–2009 років. Таким чином, наголосив Голова ФПУ, завдяки діяльності фондів соц­страху людина в Україні пев­ною мірою відчуває себе захи­щеною.

Проте, за словами Григорія Осового, останнім часом влада, посилаючись на надзвичай­ність ситуації, розпочала на­ступ на базові засади соціаль­ного страхування, маючи намір «одержавити» фонди соціаль­ного страхування. Головна мета таких дій – позбавити фонди де­мократичної само­врядності та централі­зувати управління системою страхуван­ня. Як відомо, з липня ц. р. право затверджу­вати бюджети фондів соціального страху­вання перейшло до Кабінету Міністрів.

Як зазначив Голова ФПУ, законопроект пропонує ліквідувати фонди соціального страхування і відсто­ронити від управління та здій­снення контролю за соціальним страхуванням працівників і ро­ботодавців. За його словами, урядовий законопроект фак­тично передбачає одержавлен­ня системи соціального страху­вання шляхом створення непро­зорої державної структури з єдиним державним управлін­ням, яка на власний розсуд роз­поряджатиметься страховими коштами, що сплачують пра­цівники та роботодавці.

Григорій Осовий застеріг, що у разі ухвалення цього зако­нопроекту в 5 разів знижується розмір щорічного підвищення страхових виплат потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві та профзахво­рювання (раніше виплати під­вищувалися на 100% темпів зростання середньої зарплати в країні, а пропонується підви­щувати лише на 20%), у 4 рази зменшується розмір одноразо­вої компенсації потерпілим від нещасного випадку, яким вста­новлено постійну втрату про­фесійної працездатності (за­мість нинішніх 82,8 тис. грн пропонується виплачувати лише 20,7 тис. грн).

«Цього року Уряд уже вилу­чив 2 млрд грн страхових коштів, які передбачалися для надання страхових виплат і соціальних послуг застрахованим особам і членам їхніх сімей, 1 млрд 400 млн – із Фонду соцстрахування від безробіття, 600 млн – із Фонду соцстраху з тимчасо­вої втрати працездат­ності. Куди і на які ви­трати пішли ці кошти – невідомо», – зазна­чив Григорій Осовий. Найближчим часом застраховані особи відчують це на собі. Зокрема, наступного року бракуватиме ко­штів на виплату допо­моги з безробіття та оплату лікарняних листків.

Головний лікар санаторію «Хмільник» Олександр Гала­ченко, у свою чергу, наголосив, що Уряд має намір передати управління системою оздоров­лення дітей від Фонду соцстра­хування до органів місцевої влади. Але передадуть лише обов’язки, які не підкріплені фі­нансами. Дитяче оздоровлення зведеться до шкільних літніх таборів, які малозатратні, але й малоефективні. За словами го­ловного лікаря, це може при­звести до повного знищення ди­тячого оздоровлення. Критична ситуація загрожує і системі санаторно-курортного лікуван­ня та профілактики, тому що саме соціальне страхування до­зволяє багатьом працюючим оздоровитися та відпочити. Протягом 2012–2013 років у сис­темі проліковано близько 800 тис. застрахованих осіб. Також можуть припинити своє існу­вання більшість санаторно-курортних закладів, у яких пра­цює 9,5 тис. працівників, адже при середній заробітній платі 3400 грн і вартості путівки 6600 грн переважна більшість за­страхованих осіб не в змозі са­мостійно придбати такі путів­ки. Припиниться часткове фі­нансування санаторіїв-профілакторіїв, у яких щорічно ліку­ється близько 90 тис. застрахо­ваних осіб і студентів.

Критикуючи антисоціальні дії Кабінету Міністрів, дирек­тор ДЮСШ Мирослав Грабо­вецький наголосив на тому, що чинна система державного со­ціального страхування допома­гає не тільки оздоровлювати ді­тей та підлітків, а й готувати гідну спортивну зміну. І це пе­реконливо довели ДЮСШ, які підготували чимало чемпіонів і призерів дитячо-юнацьких чемпіонатів та олімпіад.

Мирослав Грабовецький ви­словив занепокоєння, що на­призволяще будуть кинуті більш ніж 500 дитячо-юнацьких спортивних шкіл (у них навча­ється понад 150 тис. дітей), які хоча б частково, але все ж фі­нансуються за кошти соцстра­ху. «Є небезпека, що завдяки такій реформі отримаємо 6 ти­сяч безробітних тренерів і 170 тисяч дітей на вулиці, яких за­втра держава збиратиме по за­кутках як наркоманів та алко­голіків», – застеріг Мирослав Грабовецький.

Про роль і значення всіх сто­рін соціального діалогу в ре­формуванні та розвитку систе­ми державного соціального страхування представників ЗМІ поінформував голова комі­сії із соціального страхування підприємства «Укрлізинг» Ми­кола Береговий. Він поділився досвідом про те, як можна ефек­тивно вирішувати питання лі­карняних, санаторно-курортного оздоровлення у взаємодії із Фондом соцстраху на підпри­ємстві.

Григорій Осовий наголосив, що у системі соціального стра­хування отримують послуги або матеріальну допомогу 30 млн громадян. Це означає, що за умови ухвалення урядо­вого законопроекту 30 млн українців будуть відчувати себе некомфортно і очевидно будуть протестувати проти та­ких дій влади. ФПУ та інші на­ціональні об’єднання виставля­ють ультиматум Кабінету Міні­стрів: відкликати законопроект «Про реформування загальнообов’язкового державного соці­ального страхування та легалі­зацію фонду оплати праці», який було внесено Урядом до Парламенту без проведення со­ціального діалогу і попередньо­го обговорення на Національ­ній тристоронній соціально-економічній раді… «Або ми по­вертаємося до соціального діа­логу, або профспілки діятимуть у більш радикальний спосіб, визначений законом для обсто­ювання прав та захисту праців­ників», – наголосив Григорій Осовий.

Голова ФПУ зазначив, що та­кий діалог може відбутися 7 жовтня на всеукраїнському форумі «За гідну працю та до­бробут людини», що його прове­дуть всеукраїнські національні профоб’єднання, на який запро­сити Прем’єр-міністра, членів Уряду, роботодавців для обгово­рення актуальних і важливих питань соціально-економічного захисту людини праці, й там озвучити позицію профспілок щодо відкликання антисоціаль­ного законопроекту для подаль­шого удосконалення системи соцстрахування та подальшого узгодження питання реформу­вання системи соціального стра­хування з метою врахування ін­тересів усіх сторін.

06.10.2014


Тетяна РУБАН, «ПВ»

ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

26.12.2024 18:21

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання