« на головну 16.07.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1253)
20
Червень
 
Інтерв’ю
 
СЕРГІЙ БИЗОВ: «МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЗРОСТАННЯМ АВТОРИТЕТУ ПРОФСПІЛОК У СУСПІЛЬСТВІ»

СЕРГІЙ БИЗОВ: «МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЗРОСТАННЯМ АВТОРИТЕТУ ПРОФСПІЛОК У СУСПІЛЬСТВІ»


РУБРИКИ


Передплата





Статті Актуально

«Антонов» у зоні конкурентної турбулентності

«Антонов» у зоні конкурентної турбулентності

 Ось уже впродовж 6 місяців провідне підприємство авіа­прому – державне підприємство «Ан­тонов» зазнає атак рейдерів. Серед киян ходять чут­ки, що на його міс­ці хочуть побудува­ти житловий масив багатоповерхівок і торгові центри, а завод «роздериба­нити», залишивши працівників напри­зволяще.

 Після того, як лікві­доване Міністер­ство промислової політики України своїм наказом від 26.05.2014 № 29-Д звільнило Дмитра Ківу з посади пре­зидента – генерального конструктора державного підприємства «Антонов», його працівники неодно­разово проводили багато­тисячні мітинги на під­тримку звільненого керів­ника під стінами Адміні­страції Президента, Каб­міну, надсилали відкриті листи до різних держав­них структур з вимогою припинити беззаконня, зі­бравши понад 9 тис. підпи­сів. Усім зрозуміло, що звільнення керівника при­зведе до розвалу підпри­ємства та втрати робочих місць (нині на заводі пра­цюють понад 13,5 тис. осіб). Аналогічна доля спіткала сусідній Київ­ський авіазавод, який за такою ж технологією, за­мінивши керівника, «роз­дерибанили» вщент, і ти­сячі людей просто викину­ли на вулицю.

У 2009 році ДП «Анто­нов» приєднало до себе за­лишки розграбованого підприємства, заплатив­ши державі власним ко­штом понад 1,5 млн боргу. І от, через 6 років, об’єднане підприємство ДП «Антонов» знову стало економічно успішним, із середньою зарплатою пра­цівників у 5,5 тис. грн, що продовжує зростати.

Голова пер­винної профорганізації Профспілки авіабудівни­ків України на ДП «Анто­нов» Віктор Гуска розпо­вів кореспон­денту «ПВ», що ж відбува­ється насправді. Ліквідо­ване Мінпромполітики іг­норує розпорядження Уря­ду, видаючи незаконні на­кази. Так з’явився наказ міністерства про звіль­ненння Дмитра Ківи з по­сади президента – гене­рального конструктора ДП «Антонов». Але звіль­нити керівника, з яким був укладений трудовий контракт, проблематично. Згідно з трудовим законо­давством розірвання контракту можливе лише за вагомих підстав. А їх на сьогодні немає. Підприєм­ство стабільно працює, не має заборгованості із зарплати, яка виплачуєть­ся двічі на місяць. Ство­рюються нові робочі міс­ця, здійснюється модерні­зація виробництва та заку­півля нового обладнання.

ДП «Антонов» є одним з кращих у країні авіабудів­них підприємств, яке що­року сплачує до бюджету міста 600 млн грн подат­ків, розробляє та запускає у виробництво нові літа­ки, забезпечуючи роботою понад 13,5 тис. працівни­ків. Велика увага приділя­ється соціальній сфері, функціонує поліклініка для медичного обслугову­вання трудівників. Пра­цюють дитячі садочки, два дитячих оздоровчих табори і чоти­ри бази відпо­чинку для до­рослих. Окрім того, завод є державним підприєм­ством, тож за законодав­ством призна­чення або звільнення ке­рівника такого рівня має бути погоджене з Київ­ською міською держав­ною адміністрацією, з обов’язковим урахуван­ням думки трудового ко­лективу.

У травні голова КМДА Володимир Бондаренко категорично відмовив очільникам колишнього Мінпромполітики у їх зверненнях щодо звільнен­ня Дмитра Ківи, офіційно спростувавши слова чи­новників і заявивши про відверте перекручування ними фактів. За його сло­вами, 6 травня КМДА офі­ційним листом повідоми­ла міністерство про те, що відмовляє в погодженні звільнення з посади прези­дента – генерального кон­структора ДП «Антонов» Дмитра Ківи. Тому Мінпромполітики не могло ви­дати відповідний наказ, не погодивши його з Київ­ською міськдержадміністрацією.

Тим не менш, ліквідо­ване в березні Мінпромпо­літики наказом від 26.05.2014 № 29-Д розірвало контракт і звільнило Дми­тра Ківу. Водночас нака­зом від 24.07.2014 № 47-Д незаконно поклало вико­нання обов’язків прези­дента – генерального кон­структора на колишнього працівника ДП «Анто­нов», звільненого з під­приємства в 2006 році. Тож 1 серпня відбулася перша спроба захопити ДП гру­пою осіб кремезної стату­ри на чолі з «новопризна­ченим в. о. гендиректора». Невідомі, зламавши тур­нікети на прохідній, уві­рвалися на територію за­воду, намагаючись захо­пити кабінет генерально­го директора та канцеля­рію, і заволодіти печат­кою підприємства. Завдя­ки рішучим діям загонів самооборони, працівників підприємства й охорони нападників вдалося бло­кувати та видворити за те­риторію заводу.

Проте намагання заво­лодіти підприємством не вщухають. Ведеться спла­нована робота з підпоряд­кування та захоплення його коштів, що перебува­ють на банківських рахун­ках. Працівники занепо­коєні тим, що ці кошти можуть перевести на іно­земні рахунки. При цьому поширюється неправдива інформація у ЗМІ як усередині країни, так і за її межами, зриваються пе­реговори із зарубіжними партнерами та замовни­ками. Люди переконані, що організували цю га­небну акцію група корум­пованих чиновників, у діях яких вбачається спроба знищити авіаційну промисловість України.

3 серпня відбулася нова атака на завод. Цього разу вже за участю загону офі­церів міліції та бійців за­гону спецпризначення, що прибули до прохідної під­приємства на кількох ав­тобусах і вимагали про­пустити їх на територію. Із цього приводу очільни­ки профспілкових органі­зацій ДП «Антонов» і Се­рійного заводу «Антонов» Віктор Гуска та Анатолій Коротенко звернулися з відповідним листом до Президента та міністра внутрішніх справ Украї­ни. За словами профліде­рів, колектив підприєм­ства вкрай негативно ста­виться до подій, що відбу­ваються, зокрема, 4 серпня пройшов багатотисячний мітинг, під час якого за­водчани висловили своє обурення. Вони звернули увагу «ПВ» на те, що Мінпромполітики, признача­ючи на посаду нового ке­рівника, посилається на лист до Прем’єр-міністра України з рекомендацією про «призначення в. о. ген­директора ДП «Антонов», підписаний головою асо­ціації «Укравіапром» і п’ятьма керівниками авіа­підприємств, що входять до її складу. Водночас, підкреслив Віктор Гуска, асоціація «Укравіапром» уже 5 років не здійснює жодної діяльності й утра­тила своє призначення. Довідавшись про те, що їх було введено в оману, більшість підписантів письмово відкликали свої підписи.

4 вересня Окружний ад­міністративний суд м. Киє­ва виніс ухвалу, якою зупи­нив дію наказу Міністер­ства промислової політики № 29-Д від 26.05.2014 про звільнення Дмитра Ківи з посади президента – гене­рального конструктора державного підприємства «Антонов» і заборонив по­садовим особам Міністер­ства промислової політи­ки, будь-яким фізичним та юридичним особам здій­снювати будь-які дії та/або приймати будь-які рішен­ня, спрямовані на обме­ження можливості Дмитра Ківи виконувати обов’язки керівника ДП «Антонов». Але чиновники й досі не дослухалися до голосу тру­дового колективу.

Про підтримку гене­рального конструктора ДП «Антонов» Дмитра Ківи заявили народні де­путати України, Україн­ська спілка промисловців і підприємців, Профспіл­ка авіабудівників Украї­ни, Київська міська дер­жавна адміністрація, ке­рівники та трудові колек­тиви суміжних підпри­ємств. Активно виступила на захист трудящих під­приємства й Київська міська рада профспілок. На своїй президії вона ухвалила звернення до Президента України з ви­могою зберегти і захисти­ти ДП «Антонов», що налі­чує понад 13,5 тис. праців­ників, а також інтереси та національну безпеку дер­жави, припинивши неза­конні дії рейдерів в особі чиновників ліквідованого Мінпромполітики.

28.09.2014


Тетяна РУБАН, «ПВ»

ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

08.05.2024 21:25

08.05.2024 21:01

05.04.2024 21:44

22.03.2024 19:35

15.03.2024 18:49

15.03.2024 18:46

10.02.2024 18:02

10.02.2024 18:01

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання