« на головну 23.12.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1263)
21
Листопад
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Актуально

Чи можливе банкрутство лікарень?

Чи можливе банкрутство лікарень?

До Федерації профспілок України звернулася Київська міська профспілка працівників охоро­ни здоров’я з приводу ймовірної втрати платоспроможності установ охорони здоров’я м. Києва та негативних наслідків такої ситуації, зокрема втрати приміщень, а відповідно – доступу населення до отримання лікувальних послуг.

Як повідомляє Департамент бюджетної політики та соці­ального захисту, з метою оцінки реальності загрози ФПУ спільно з Профспілкою працівників охорони здоров’я Укра­їни 1 квітня ініціювали обговорення зазначеної проблеми під час фахової дискусії на тему «Чи можливе бан­крутство лікарень?» за участю пред­ставників Київської міської ради та Київської міської ради профспілок.

Активна дискусія підтвердила ак­туальність необхідності більш гли­бокого вивчення можливостей та за­гроз реорганізації комунальних за­кладів охорони здоров’я у комуналь­ні некомерційні підприємства. Зане­покоєння профспілок ґрунтується на тому, що практично фінансування таких закладів за рахунок бюджету зводиться до мінімуму (а іноді й до нуля), як наслідок, утворюються бор­ги з комунальних платежів. Наявна, переважно недосконала, матеріаль­но-технічна база закладів охорони здоров’я за роки фінансування галу­зі за остаточним принципом не до­зволяє на рівних конкурувати з при­ватними медичними підприємства­ми відповідного профілю. І цілком можливо постане питання про бан­крутство таких закладів.

Звичайно, якщо державний або комунальний заклад охорони здоров’я буде надавати безоплатну медичну допомогу населенню, то за вимогами ч. 3 ст. 49 Конституції України такий заклад не може бути ліквідовано. Однак, профспілки вба­чають прихований ризик – переда­вання такого закладу охорони здоров’я в концесію.

Заступник голови Профспілки працівників охорони здоров’я Ірина Швець звернула увагу, що подібний експеримент мав місце кілька років тому в м. Комсомольську, автори якого прийняли рішення про доціль­ність повернення до державної фор­ми власності. А також висловила за­непокоєння щодо гарантій забезпе­чення трудових та соціально-еконо­мічних прав працівників в умовах розширення самостійності таких за­кладів.

Заступник директора департамен­ту охорони здоров’я Київради Вален­тина Вакаренко поінформувала, що в рамках реформування системи охо­рони здоров’я в Києві створено 42 за­клади охорони здоров’я в формі ко­мунальних неприбуткових підпри­ємств, а також зазначила, що під час їх створення ставилася мета надати більшу самостійність закладам охо­рони здоров’я та можливість веден­ня господарської діяльності як плат­форми для переходу до страхової ме­дицини. Вона запевнила, що недолі­ки попереднього досвіду враховані. Зважаючи на те, що фактично свою діяльність новостворені підприєм­ства розпочали 1 жовтня 2013 року, говорити про результативність цієї діяльності передчасно.

Також під час обговорення не ли­шилися поза увагою такі проблемні питання охорони здоров’я, як наслід­ки постійного недофінансування га­лузі, в тому числі заборгованість із комунальних платежів, упорядку­вання сплати податку на землю за­кладами охорони здоров’я, прогали­ни в стандартах лікування, перехід до страхової медицини тощо.

Підсумовуючи, заступник Голови ФПУ Сергій Кондрюк зазначив, що галузь охорони здоров’я, безумовно, потребує реформування. Ідеальних рішень не буває, однак питання ме­дицини стосуються кожного, тому всі кроки, здійснювані в цій сфері, мають бути мудрими та виважени­ми. Профспілки занепокоєні можли­вим порушенням прав працівників реформованих закладів та ймовір­ною втратою доступу до отримання лікувальних послуг. Тому Сергій Кондрюк запропонував звернутися до Міністерства охорони здоров’я України та Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я щодо надання інформації про оцінку результатів та перспективи запрова­дження реформи у пілотних регіо­нах, експертної оцінки ймовірних реальних загроз цього реформуван­ня, оскільки порушені питання по­требують обговорення за участю більш широкого кола учасників.

 

ЯКОЮ МАЄ БУТИ СТРАТЕГІЯ МОДЕРНІЗАЦІЇ ФПУ ТА ЇЇ ЧЛЕНСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ?

Профспілки сьогодні реалізують свій потенціал не повною мірою. Вони не переорієнтували діяль­ність відповідно до змін і викликів, що відбуваються в суспільстві. Як наслідок, знижується рівень до­віри до них і відбувається скорочення профспілкового членства.

За інформацією Департаменту розвитку профспілкового руху апарату ФПУ, од­ним з головних завдань ФПУ має стати модернізація діяльності як Федерації профспілок України, так і її членських організацій, що дозволить системно ви­рішити низку питань й підвищить здат­ність профспілок досягати поставлених цілей.

27 березня на засіданні Президії ФПУ прийнято постанову «Про основні на­прями зміцнення ФПУ, її членських орга­нізацій», відповідно до якої відкриваєть­ся рубрика-дискусія щодо обговорення Основних напрямів зміцнення ФПУ, її членських організацій. Це стане підґрун­тям для напрацювання Стратегії модер­нізації ФПУ, її членських організацій.

Запрошуємо всіх небайдужих до май­бутнього профспілкового руху долучи­тися до роботи з обговорення Осно­вних напрямів зміцнення ФПУ, її член­ських організацій та надати свої пропо­зиції. За результатами обговорення буде підготовлено проект Стратегії мо­дернізації ФПУ та її членських організа­цій.

 

АНТИКРИЗОВІ ІНІЦІАТИВИ МІНФІНУ ОБГОВОРЕНО НА ЗАСІДАННІ ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ

Фахівці апарату ФПУ взяли участь у засідан­ні Громадської ради при Міністерстві фінансів України, що відбулося 3 квітня.

Як повідомляє Департа­мент бюджетної політики та соціального захисту апарату ФПУ, в засіданні брав участь міністр фінан­сів України Олександр Шлапак, який виступив з доповіддю про стан еко­номіки України та заходи Уряду щодо подолання фі­нансового розриву.

Керівництво Міністерства фінансів України проде­монструвало готовність до ведення відкритого діало­гу з громадськістю. Безумовно, в поточній екстра­ординарній ситуації Мін­фін має реалізувати низку непопулярних заходів у надзвичайно короткі тер­міни: «за кілька місяців, а то й днів». При цьому мі­ністерство висловило го­товність почути аргументо­вану критику своїх дій та за необхідності корегувати прийняті рішення.

Наразі основна увага при­діляється раціоналізації бюджету поточного року: реформування тільки роз­почалося і більш глибокі ідеї щодо його продо­вження міністерство гото­ве закласти в Основних напрямах бюджетної полі­тики на 2015 рік. Також за­значалося, що робота над формуванням цього доку­мента триває, сам доку­мент обіцяли розглянути на наступному засіданні Громадської ради, запла­нованому на травень п. р.

Антикризові ініціативи Мі­ністерства фінансів Украї­ни, зокрема схвалені пар­ламентом 27 березня за­кони України «Про вне­сення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» та «Про запобігання фінансовій катастрофі та створення передумов для економічного зростання в Україні», викликали жваву дискусію учасників.

Серед іншого було при­йнято рішення в двотиж­невий термін доопрацю­вати план роботи Громад­ської ради на 2014 рік та питання доцільності збіль­шення кількості її членів.

 

ГОТОВНІСТЬ ДО КОНСТРУКТИВНОЇ СПІВПРАЦІ

На ініціативу СПО об’єднань профспілок сто­совно забезпечення вза­ємодії сторін соціального діалогу та відновлення консультацій щодо визна­чення пріоритетних на­прямів бюджетної політи­ки 4 квітня 2014 року в приміщенні Мінфіну від­булася тристороння зу­стріч за участю заступника міністра фінансів України Володимира Матвійчука, заступника голови СПО об’єднань профспілок Сергія Кондрюка, заступ­ника голови СПО сторони роботодавців на націо­нальному рівні В’ячеслава Биковця та членів постій­но діючої тристоронньої робочої групи з питань проведення консультацій на всіх стадіях бюджетно­го процесу.

Як інформує Департамент бюджетної політики та со­ціального захисту, під час зустрічі було обговорено низку актуальних питань, зокрема:

– особливості оподаткуван­ня доходів фізичних осіб, житлової нерухомості;

– «замороження» підви­щення соціальних гаран­тій та тривалість таких жорстких заходів;

– порядок застосування постанови КМУ від 01.03.2014 № 65 «Про економію державних ко­штів та недопущення втрат бюджету»;

– дотримання трудових прав при здійсненні ско­рочення в органах дер­жавної влади;

– проведення індексації грошових доходів грома­дян;

– пропозиції щодо можли­вих джерел наповнення бюджету;

– недопущення зловжи­вання роботодавцями по­точною ситуацією в країні та забезпечення динаміки зростання заробітної пла­ти у виробничому секторі відповідно до розвитку економіки тощо.

Заступник міністра фінан­сів України Володимир Матвійчук запевнив у го­товності Мінфіну до кон­структивної співпраці й опрацювання аргументо­ваних профспілкових по­зицій та зауважень.

Тому пропозиція щодо за­провадження системного тристороннього діалогу, як для обговорення поточ­них питань, так і напрацю­вання шляхів подальшого розвитку країни, була ак­тивно підтримана всіма учасниками зустрічі.

Також за результатами зі­брання прийнято рішення про проведення низки те­матичних зустрічей, зо­крема з питань оподатку­вання, змін до «антикри­зового» законодавства та мінімізації негативних на­слідків прийнятих рішень тощо.

13.04.2014



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання