« на головну 24.01.2025
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1265)
19
Грудень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Суспільство

Депутатські ініціативи: високі тарифи та ніякого самогону

Депутатські ініціативи: високі тарифи та ніякого самогону

Після різдвяних свят народні депутати зі­бралися на тиждень, аби попрацювати. А після того знову пішли на канікули – аж до початку лютого. За ці дні вони встигли ухвалити низку цікавих законів, які стосу­ються більшості українців.

ПІДВИЩЕННЯ… БУДЕ!

Як відомо, одне з найбо­лючіших питань для укра­їнців – тарифи на житлово-комунальні послуги. Впро­довж минулого року їх кіль­ка разів підвищували, тож є великі шанси, що і цей рік не стане винятком. Тим більше, що на цьому постій­но наполягає МВФ – струк­тура, без кредитів якої Україні, очевидно, не пере­жити цей фінансовий рік.

Парламентська опозиція здійняла галас і вирішила захистити людей від неми­нучого підвищення цін на ЖКГ: ініціювала заборони­ти таке підвищення законо­давчо. Відповідний законо­проект навіть було внесено до парламенту. В ньому йшлося про введення мора­торію на підвищення тари­фів на житлово-комунальні послуги на необмежений термін, доти, доки доходи українців не зростуть міні­мум на 30%за рік.

Фахівці одразу ж назва­ли цю ідею утопічною. Мов­ляв, такий мораторій при­зведе до того, що українцям відключать гарячу воду, тепло та електрику. Адже жоден мораторій не здатен зупинити зростання вартос­ті енергоносіїв.

Саме тому депутати з парламентської більшості з чистим сумлінням відхи­лили опозиційний проект. Отже, українцям слід готу­ватися до суттєвого підви­щення цін на комірне. За прогнозами експертів, підвищення може сягнути 30–35%.

СУХИЙ ЗАКОН НЕ СКАСОВУЄТЬСЯ

Тим часом депутати роз­глянули чимало законів, які стосуються багатьох громадян України. Парла­ментарі довели, що вони дбають про здоров’я своїх виборців, зокрема, про те, аби вони менше пили. Адже за статистикою, щороку від алкоголізму в України по­мирає 11 тисяч людей.

Народні обранці відхи­лили законопроект, яким дозволялося виготовлення самогону для власного спо­живання, не для продажу.

Автор документа регіо­нал Олег Надоша запропо­нував скасувати ст. 176 Ко­дексу про адміністративні правопорушення, згідно з якою за виготовлення або зберігання самогону чи ін­ших міцних напоїв домаш­нього виробництва для власного споживання пе­редбачається штраф. Свою ініціативу він мотивував тим, що заборона існує ба­гато років, а люди все одно варять. І труяться, бо цей процес ніхто не контролює. Крім того, казенка дедалі дорожчає, тож треба дозво­лити українцям забезпечу­вати самих себе алкоголем. Але колеги його не підтри­мали: за проект проголосу­вало лише 35 депутатів. Тож алкоголь кустарного вироб­ництва в Україні, як і рані­ше, під забороною. Добре, що хоч міру відповідаль­ності за самогоноваріння не збільшили: рік тому один із депутатів Партії регіонів запропонував законопроект про посилення за виробництво окови­тої в домашніх умовах, але згодом сам же його й від­кликав.

Разом із «зеленим змієм» під забороною залишилася й інша «нечисть», як-от ча­клунки, маги, чародії тощо. Депутати ухвалили законо­проект, згідно з яким забо­роняється реклама та поши­рення інформації про діяль­ність віщунів, шаманів, екс­трасенсів тощо. Ця заборо­на стосується також будь-кого, хто може впливати на людську свідомість, перед­бачати долю тощо. Тепер астрологи й чаклунки вже не зможуть з екранів теле­бачення знімати «порчу» або робити привороти.

До речі, депутати прого­лосували за ще одне ново­введення, яке стосується те­лебачення: віднині держав­ні й комунальні телекомпа­нії зобов’язані транслювати телевізійні новини з субти­трами або сурдоперекла­дом. Це робиться для того, аби люди з обмеженими фі­зичними можливостями (вадами слуху) могли по­вною мірою розуміти інфор­мацію.

КОМУ ПІСТОЛЕТ?

Чимало депутатських ініціатив поки що залиши­лися нереалізованими. Йдеться, зокрема, про віль­ний продаж травматичної зброї цивільним особам. Іні­ціатор проекту регіонал Ва­силь Грицак на всі закиди й сумніви щодо цієї ідеї має свої аргументи. Мовляв, дозвіл на вільний продаж зброї не збільшить кількос­ті убивств. Адже вбити мож­на і кухонним ножем.

Ця ініціатива з’явилася після трагедії у Донецьку, коли у приміщенні банку було вбито п’ять неозброє­них співробітників. Це дало підстави зацікавленим осо­бам та організаціям, зокре­ма Асоціації власників зброї, знову порушити пи­тання про її легалізацію. Члени асоціації вважають: що більше зброї буде «на ру­ках», то менше пострілів лу­натиме, а про пограбування взагалі можна буде забути, адже озброєні охоронці змо­жуть дати відсіч будь-якому зловмиснику.

Щоправда, більшість пар­ламентарів і пересічних українців цю ідею не підтри­мують. Адже всі пам’ятають норвезького терориста Брей­віка, який розстріляв майже сотню людей у літньому та­борі. Чи вдалося б йому так легко здійснити свій страш­ний план, якщо б у цій краї­ні не була максимально спрощена процедура отри­мання зброї? Питання рито­ричне й вимагає ретельного вивчення.

ПОВЗ УРНУ – ШТРАФ

Погані новини готують депутати не лише охочим постріляти, а й тим, хто не відмовляє собі у задоволен­ні жбурнути сміття не в урну, а просто на асфальт чи квітник. Озброївшись прин­ципом – Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять – депутати внесли законопроект, яким запро­ваджуються штрафи за ви­кидання сміття просто на вулиці. Так, за недопалок, кинутий повз урну, передба­чено штраф 850 грн. А тим, хто вивозить до лісу буді­вельне сміття, доведеться викласти близько 1700 грн.

За словами одного з авто­рів проекту комуніста Євге­на Царькова, багатьох його ініціатива обурить. Адже смітять на вулицях не лише «прості смертні», а й пред­ставники так званої еліти. Та хіба це дивина: крутий джип, з якого на повній швидкості вилітає недопа­лок, папірець чи скляна пляшка?

На думку фахівців, цей проект містить шпаринку для корупції. Якщо пред­ставники ДАІ не бачать ні­чого поганого в тому, аби чергувати у найбільш про­блемних місцях на дорозі, відловлюючи правопоруш­ників, то чому б їхнім коле­гам не чатувати біля урн і пильно стежити, хто влу­чить, а з кого можна стягну­ти штраф?

Крім того, лунають слушні зауваження, що лише центр Києва та інших великих міст може похва­литися достатньою кількіс­тю урн для сміття. В біль­шості ж спальних районів їх не так багато. Отже, зако­нопроект має врегульовува­ти і цю проблему.

ВИЩІ ШТРАФИ, МЕНШЕ СМІТТЯ

Найчистішим міс­том планети вва­жається Сінгапур. Це й не дивно: штраф за недопал­ки, кинуті в громад­ському місці, стано­вить там 650 дола­рів. А у Великій Бри­танії таке ж саме правопорушення тягне на 160 дола­рів. Окрім того, тут запроваджено великі штрафи за викидання сміття з вікна машини – 130 доларів. А у разі від­мови порушника платити та роз­гляду справи у суді ця сума може збіль­шитися до 4 тисяч доларів.

27.01.2012


Раїса ЧИРВА, «ПВ»

ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

26.12.2024 18:21

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання