« на головну 24.12.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1263)
21
Листопад
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Суспільство

Де немає збайдужілих облич… …і холодних очей

Де немає збайдужілих облич… …і холодних очей «…Зіткнувшись із серйозними проблемами здоров’я, а ще й на додачу юридичною тяганиною, я отримав неоціненну допомогу від співробітників ФПУ. За це я хотів би їм подякувати та передати низький уклін…» Це рядки з листа, що днями надійшов до редакції від киянина Леонарда Рубісевича, пенсіонера, заслуженого винахідника СРСР, ветерана праці, профспілковця із 40-річним стажем. «ПВ» вирішили зустрітися з автором листа, аби він докладніше розповів про свою історію, та поділитися нею із читачами.

МОЯ ХАТА СКРАЮ?
Побутує думка, що українці стали байдужими. Ніхто і ніщо, окрім особистих проблем, їх не хвилює та не цікавить. Усі негаразди, що трапляються трохи далі носа, автоматично опиняються поза зоною їхньої уваги. Нібито життєве кредо багатьох із них – «Моя хата скраю…». Однак і це прислів’я не є таким однозначним, як і діагноз, що ставлять нашому суспільству…
В одній притчі мовиться, що коли людина каже «Моя хата скраю», то вона цим засвідчує не лише фактичне місцезнаходження своєї оселі, а й зауважує: «Так, моя хата скраю, але все ж у межах села. У мене немає права і бажання втручатися в особисте життя моїх сусідів, але мені зовсім не байдуже те, що відбувається в селі. Моя хата скраю. І це означає, що саме я першим зустріну і друга, і ворога, які прийдуть у наше село».
Двері Будинку Федерації професійних спілок України так само завжди відчинені для усіх, а її працівники готові допомогти тим, хто цього потребує. І не лише словом, а й ділом. Саме про це історія нашого співрозмовника.

БІДА НЕ ПРИХОДИТЬ ОДНА…
Чотири роки тому, 2008-го, Леонарду Рубісевичу поставили діагноз «онкологія». Грошей на перший етап лікування мало вистачити. Однак усі 33 тисячі гривень, що він їх склав на чорний день, лежали на строковому депозитному вкладі в одній із кредитних спілок. До завершення дії договору лишалося буквально кілька місяців, і повернути такі необхідні заощадження раніше завершення строку кредитна спілка відмовилася, навіть на невигідних для пана Леонарда умовах. Гроші не повернули й після завершення терміну вкладу. До речі, не повернули й дотепер…
І СЛОВОМ, І ДІЛОМ
«Таких як я багато: дві-три тисячі ошуканих вкладників. Прокуратури, суди, безсонні ночі та нескінченна марна тяганина тривають не один рік, – розповідає наш співрозмовник. – До кого я тільки не звертався, у які тільки двері не стукав, однак майже всюди натикався на холодну стіну байдужості. Приємним винятком серед десятків байдужих, яких я зустрічав скрізь і всюди, виявилися працівники Федерації професійних спілок України. Вони надали мені матеріальну допомогу, юридичну консультацію, підтримали морально. Серед працівників ФПУ передусім хотілося б відзначити керівника Управління організації діловодства, контролю та кадрової роботи Оксану Курганську, яка завжди дуже уважна до людей, не шкодує власного часу – чи то обід, чи завершення робочого дня – вислухає, проконсультує, допоможе. Висловлюю вдячність також усьому Департаменту правового захисту за кваліфіковані консультації та юридичну підтримку». З особливою вдячністю Леонард Рубісевич відгукується і про працівників Департаменту охорони праці, зокрема про керівника Юрія Андрієвського та завідувача відділу охорони здоров’я – довіреного лікаря Віталія Легкова, які допомогли дістати направлення до провідних клінік Києва та області, зокрема до Національного інституту раку, Національного інституту хірургії та трансплантології імені О. Шалімова, Київської міської онкологічної лікарні, Госпіталю ГУ МВС України тощо.
Наразі триває лікування, а паралельно з ним і юридична тяганина. Однак пан Леонард з оптимізмом дивиться у майбутнє, адже тепер він точно знає, що є люди, які не лишаться осторонь чужої біди і здатні не лише поспівчувати, а й надати конкретну професійну допомогу всім, хто її потребує.

Олена ОВЕРЧУК, «ПВ»

Фото Кирила ЛАТИШЕВА


ЧАС ОНОВЛЮВАТИ КОМАНДУ

Цього року добігає кінця шестирічна каденція представників сторони профспілок у фондах загальнообов’язкового соціального страхування

Уряд уже затвердив склад осіб, які представлятимуть державу в правліннях і наглядових радах фондів загальнообов’язкового соціального страхування на наступний період. Заступник Голови ФПУ Григорій ОСОВИЙ вважає, що це сигнал для профспілок та організацій роботодавців: «Настав час розпочати консультації з цього питання, оскільки з прийняттям Закону «Про соціальний діалог в Україні» право на представництво в органах соціального діалогу на національному рівні мають лише репрезентативні профспілкові об’єднання та об’єднання організацій роботодавців, а з нашого боку нині – це ФПУ і федерація профспілок транспортників України. Їх представники вже провели відповідні консультації і сформували своє представництво в Національній тристоронній соціальноекономічній раді. Наступним кроком мають бути консультації стосовно формування складу представників профспілок у фондах загальнообов’язкового соціального страхування, зокрема, у фонді соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, фонді загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, Фонді соціального страхування з тимчасової втрати працездатності тощо».

СОЦІАЛЬНИЙ ДІАЛОГ: ВІД ПРЕМ’ЄРА ДО ПЕРВИНКИ

На Закарпатті, на базі Мукачівського туристсько-оздоровчого комплексу «Латориця» ПрАТ «Закарпаттурист», відбувся міжрегіональний семінар профспілкового активу профспілки працівників культури України. Його учасниками стали 65 голів обласних, міських, районних, первинних профорганізацій галузі. Основним лейтмотивом зустрічі став Закон України «Про соціальний діалог в Україні та його практична реалізація».

Відкриваючи зібрання, голова ЦК профспілки працівників культури України Людмила Перелигіна наголосила на важливості проведення соціального діалогу на всіх рівнях, окреслила основні завдання діяльності галузевої профспілки щодо вирішення нагальних проблем галузі, а також озвучила реальні результати цієї роботи.
Заступник голови Закарпатської облдержадміністрації Іван Качур зосередив увагу на питаннях діяльності обласної тристоронньої соціальноекономічної ради, реалізації в області програм підтримки культури та аматорського мистецтва. Про посилення соціального діалогу та співпраці між органами влади і профорганізаціями області з питань захисту прав та інтересів спілчан розповів голова облради профспілок Іван Король.
На засіданні круглого столу начальник обласного відділення Національної служби посередництва і примирення Петро Хомик довів інформацію про порядок визначення репрезентативності профорганізацій згідно з вимогами Закону України «Про соціальний діалог в Україні», яка викликала жваву дискусію серед учасників зібрання. Зокрема, фахово виклали власне бачення питання голова Київської міської профорганізації працівників культури Лідія Колодко, голови Вінницької та Дніпропетровської обласних організацій профспілки Тетяна Побережна й Анатолій Єловий, голова Всеукраїнської ради директорів шкіл естетичного виховання Олександр Шаліта та ін.
За особистий внесок у забезпечення соціального діалогу Голова ФПУ вручив Подяки голові обласної профорганізації працівників культури, членові Ради Наталії Товтин і начальнику управління культури Закарпатської ОДА Юрію Глебі.
Учасники семінару не тільки поглибили свої знання з питань соціального діалогу, ознайомилися з досвідом роботи із цього питання в Закарпатській області, а й ознайомилися з багатими фольклорними традиціями краю.
Профспілкові працівники та активісти галузі висловили подяку Закарпатській обласній профорганізації працівників культури за цікаву програму та організацію семінару, а адміністрації ТОК «Латориця» (директор Марія Гомонай) – за всебічне сприяння у його проведенні.

Сергій БАРАНЧИКОВ,
Закарпатська обл.

ЗАВДАННЯ №1

Перед активістами профспілки культури України виступив Голова Юрій Кулик, який підбив підсумки роботи та окреслив основні завдання на найближчий період. Серед основних здобутків, зокрема, він вважає розроблення конкретних пропозицій щодо поглиблення соціального діалогу з Урядом, про що йшлося на зустрічі Голови ФПУ з Прем’єр-міністром України Миколою Азаровим; підтримання пропозиції профспілок про відзначення у лютому ц. р. Дня соціальної справедливості; прийняття рішення про відновлення регулярних зустрічей керівників Кабміну з головами центральних комітетів і рад галузевих профспілок для узгодження позицій. На часі – підготовка нової Генеральної угоди з Урядом і роботодавцями.

23.01.2012



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання