« на головну 23.11.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1261)
24
Жовтень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Суспільство

Здрастуй, пеня!

Здрастуй, пеня!

У 1996 році Верховна Рада прийня­ла закон, який скасовував нараху­вання пені на житлово-кому­нальні послуги, прописаної у Житловому кодексі УРСР, який діє і нині. А в 2010-му та ж ВР по­переднє рішення відмінила.

Розмір пені стано­вив 0,01% на день від заборгованої суми та не міг пе­ревищувати роз­мір самої квартплати. Кошти були мізерними і не могли вирішити фі­нансові проблеми жеків. Пеня, насампе­ред, мала стимулювати людей до вчасної оплати.

Законом України, під­писаним Президентом 17 грудня, скасовується дія Закону «Про тимча­сову заборону стягнення з громадян України пені за несвоєчасне внесен­ня плати за житлово-комунальні послуги». Це означає, що з 1 січня 2011 року на несвоєчас­но оплачені житлово-комунальні послуги має нараховуватися пеня, яку, фактично, ми спла­чуватимемо після 20 лю­того 2011 року.

У новому житловому кодексі, який депутати мають розглянути і при­йняти найближчими днями після святкових канікул, пеню перед­бачено у розмірі 0,1% на день від суми оплати, і вона може зростати не­скінченно. Але ж доти, доки кодекс не прийня­то, ЖЕКи не матимуть права ці нарахування здійснювати. Відкритим лишається питання, чи встигнуть парламента­рі прийняти цей закон, адже він містить чима­ло спірних моментів, через які процес може затягнутися. Якщо ж кодекс не буде введено у дію, а платіжку з пенею ви отримаєте, то може­те сміливо вимагати від ЖЕКу або районного управління житлового господарства пояснень у письмовій формі сто­совно фальсифікації та звертатися до суду.


ХТО НАЙЗЛІСНІШИЙ НЕПЛАТНИК?

А тим часом у профспілці ЖКГ висловлюють за­непокоєння катастрофічним становищем пра­цівників і занепадом галузі. Лише населення за­боргувало комунальникам 10,5 млрд грн – і це не враховуючи підприємства, школи, лікарні. Навряд чи цю суму можна хоч якось зіставити із сумою всеукраїнської заборгованості із зарпла­ти – 1,3 млрд грн. Навіть якщо в один день усі працівники отримають заборговану зарплату та сплатять борги за комунальні послуги, це буде лише десятою частиною необхідного. До речі, як показує досвід, саме люди із середнім достат­ком набагато сумлінніше ставляться до оплати рахунків. Владі слід пильнувати за злісними не­платниками, борги яких сягають десятків тисяч гривень через те, що їм, м’яко кажучи, не хо­четься стояти в черзі в Ощадбанку.


...А У КИЄВІ ПЕНІ НЕ БУДЕ

Про це повідомив перший заступник голови КМДА Олександр Мазурчак. Сто­личні очільники скористали­ся перевагами Закону «Про столицю» та винайшли влас­ний спосіб стимулювання своєчасної оплати послуг ЖКГ. Нові підвищені тарифи на комунальні послуги у Києві почнуть діяти з 1 люто­го 2011 року. Кияни, які сум­лінно сплатять по рахунках до 20 березня, наступного місяця дістануть знижки. За опалення та гаряче водопос­тачання вони зможуть спла­чувати на 6% менше, за утри­мання будинків та прибудин­кових територій – на 10% менше. До того ж пан Мазур­чак зазначив, що встанов­лення індивідуальних тепло­вих пунктів у будинках дасть змогу скоротити витрати на опалення та водопостачання до 35 відсотків. Зростає кіль­кість громадян, які мають право на субсидію. КМДА до­ведеться покривати ці витра­ти за рахунок міського бюд­жету і вже у лютому, за сло­вами Олександра Мазурчака, на ці потреби буде виділено 3 млн гривень. Але ж ці гроші не беруться нізвідки. Так або інакше, витрати ляжуть на плечі киян, які працюють і сплачують податки.


ФІЗИЧНА ВЕЛИЧИНА, ЯКОЇ НЕ ІСНУЄ

Комунальні послуги нара­ховуються відповідно до кількості квадратних метрів житла. Фізична вели­чина у прив’язці до ваших квадратних метрів говорить про те, що двірник або сан­технік виконує роботи із об­слуговування цих метрів. Але ж це не є науково обґрунто­ваним. Ця методологія за­старіла. Житловий кодекс УРСР, яким вона передбаче­на, приймався, коли не було приватного житла. Нині цю норму необхідно перегляну­ти. Слід говорити про послу­гу, яка надається. Якщо це тепло, то йдеться про гігака­лорії. Якщо мова про приби­рання прибудинкової тери­торії, то має існувати акт про виконані роботи відповідно до кадастру власності цієї те­риторії. Насправді нічого цього немає. Зараз ніхто не здатен визначити, яка тери­торія міста є прибудинковою територією, якщо тільки не йдеться про нові забудови. Але усе ж таки хтось продов­жує щось десь прибирати, з огляду на кількість ваших квадратних метрів. Це нон­сенс. До того ж у різних жеках нестача фахівців ся­гає від 20 до 40%. Про які послуги взагалі можна го­ворити, якщо нема кому їх надавати?

Ми маємо підходити до опла­ти комунальних послуг через парадигму, що ми є замовни­ками цих послуг. Ми маємо споживати й оплачувати те, що самі замовили, а не те, що нам дають. Ми маємо здійс­нювати попередню оплату за те, що хочемо спожити. Тоді не виникатимуть борги. У боргах приховано складову, яка дає змогу наживатися лю­дям, не чистим на руку.

Василь СЛІСАРЕНКО, громадський інспектор ЖКГ


УБЕЗПЕЧИЛИ ІНФОРМАЦІЮ

1 січня набув чинності Закон України «Про захист персо­нальних даних». Наразі у журналістських колах точать­ся суперечки з приводу того, що цей Закон може обмежи­ти права журналістів. Згідно з ним може бути заборонено віднесення персональних да­них певних категорій грома­дян або їх вичерпного пере­ліку до інформації з обмеже­ним доступом.

Як повідомили «ПВ» у Голо­вному обчислювальному центрі КМДА, для житлово-комунальної сфери це озна­чатиме, що у платіжних до­кументах не можна зазнача­ти ім’я власника житла. Отже, коли ви отримаєте першу у цьому році платіж­ку – не дивуйтеся. У ній буде зазначена лише адреса та номер особистого рахунка платника.

Сторінку підготувала Наталія ЛЕВІНА, «ПВ»

13.01.2011



Коментарі

#1 14.01.2011 12:03 добавил: Кузя | додати коментар

А й правда - за что мы платим ЖЕКам???? Кто из нас когда в последний раз пользовался его услугами?????

 
ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

10.10.2024 22:03

08.09.2024 21:09

23.08.2024 22:29

23.08.2024 22:00

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання