« на головну 24.12.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1263)
21
Листопад
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Суспільство

Фонду соцстрахування з тимчасової втрати працездатності – 10 років

Фонду соцстрахування з тимчасової втрати працездатності – 10 років

18 листопада в Національно­му центрі ділового та куль­турного співробітництва «Український дім» за участю представників профспілок відбулися семінар-нарада «Шляхи запровадження кон­цептуальних засад розвитку Фонду соціального страхуван­ня з тимчасової втрати пра­цездатності» й урочистості, присвячені 10-річчю утворен­ня Фонду. На семінар було за­прошено представників уря­ду, міністерств та відомств, посольств Росії та Казахста­ну, Федерації профспілок Ук­раїни, Федерації роботодавців України, Пенсійного фонду та фондів соцстрахування, НДІ праці та зайнятості насе­лення, ЗМІ.

Запрошені висловили своє бачення напрямів подальшого розвитку й удосконалення системи загальнообов’язкового державного соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Так, представник Мініс­терства охорони здоров’я України – перший заступ­ник міністра Р. Моїсеєн­ко наголосила на необхід­ності співпраці з Фондом у створенні єдиного елек­тронного реєстру листків непрацездатності для запобігання зловживан­ням у видачі необґрун­тованих лікарняних. Перший заступник голо­ви Державної санітарно-епідеміологічної служби О. Кравчук про­понував тісніше долу­читися до заходів про­філактики захворювань. Старший науковий спів­робітник НДІ праці та зайнятості населення В. Лукович зауважив, що в основу перспектив розвитку на середньо- та довготривалий періо­ди необхідно покласти розрахунки щодо стану здоров’я наступних по­колінь та наявності тру­дових ресурсів у державі. Директор департаменту зовнішніх зв’язків Дер­жавного фонду соціаль­ного страхування Респу­бліки Казахстан Бауржан Рисбеков поінформував присутніх про рівень соціальних гарантій і страхового забезпечення в своїй країні. Представ­ник Мінсоцполітики С. Димитренко підтрима­ла позицію профспілок щодо переходу на обслу­говування застрахованих осіб безпосередньо робо­чими органами Фонду через страхові каси, а не через роботодавців-страхувальників. Колега з Фонду соцстрахування від нещасних випадків на виробництві та про­фесійних захворювань С. Напрасніков говорив про необхідність тісної співпраці між зазначе­ними фондами й удо­сконалення механізмів розслідування нещасних випадків у побуті та на виробництві. Заступник керівника Управління з питань соціального діа­логу та соціального стра­хування апарату ФПУ О. Леонов підкреслив, що профспілки завжди підтримували та допо­магали Фонду в усіх його реформах, але лише за умови дотримання на­лежного рівня соціаль­них гарантій для застра­хованих осіб.

Слід зазначити, що Концепція розвитку ФССТВП на 2011–2015 роки вже двічі надава­лась на розгляд правлін­ня Фонду, й обидва рази члени правління визна­вали її недосконалою та повертали на доопрацю­вання. Профспілки, зо­крема, не погоджувались із запропонованими варі­антами, оскільки ті міс­тять істотні обмеження соціальних прав застра­хованих осіб. Так, про­понувалось обмежити гарантовані державою матеріальні права гро­мадян шляхом зменшен­ня конкретних розмірів допомоги з тимчасової непрацездатності та об­межити або припинити фінансування дитячо-юнацьких спортив­них шкіл, санаторіїв-профілакторіїв, придбання дитячих но­ворічних подарунків, а також ліквідувати прав­ління обласних відділень Фонду. У розвиток зазна­ченої Концепції членам правління було надано законопроект із внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витра­тами, зумовленими по­хованням», яким пропо­нується внести до Закону всі зазначені антисо­ціальні пропозиції. За­конопроект передбачає різке обмеження норм соціального захисту за­страхованих осіб. При­міром, допомогу з тимча­сової непрацездатності в розмірі 60% середньої зарплати пропонується надавати застрахованим особам, що мають стаж не менше 10 років, 80% – від 10 до 15 років, 100% – більше 15 років, що від­верто суперечить статті 22 Конституції України.

Управління з питань соціального діалогу та соціального страхування ФПУ

ДО РЕЧІ

На жаль, Виконавча дирекція ФССТВП не дослухалась до висловлених раніше за­уважень профспілкової сторони, виклавши ті самі тези Концепції розвитку Фонду на 2011–2015 роки іншими словами. Для її доопрацювання правління вирішило створити робочу групу, до якої делеговано по 2 особи від кожної представницької сторони.

28.11.2011



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання