« на головну 23.11.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1261)
24
Жовтень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Суспільство

Держбюджет–2012: неоліберальне кріпацтво?

Держбюджет–2012: неоліберальне кріпацтво?

Що нового народні депутати внесли до проекту Державного бюджету на 2012 рік, що з передвиборної програми глави держави реалізує головний фінансовий документ 2012 року, якою буде зарплата у вчителя і сту­дентська стипендія, чи закладено до Держбюджету кошти для чорно­бильців і афганців? Ці актуальні для громадян України питання були у центрі обговорення на брифінгу фахівців Федерації профспілок України, який відбувся 21 жовтня у Будинку спілок.

Озвучуючи пози­цію ФПУ щодо ухваленого Вер­ховною Радою 20 жовтня в пер­шому читанні законопро­екту про Держбюджет України на 2012 рік, за­ступник Голови ФПУ Сер­гій Кондрюк наголосив на тому, що для запобігання черговому порушенню конституційних прав гро­мадян України в день роз­гляду законопроекту проф­спілки провели пікетуван­ня парламенту, де вкотре висловили своє незадово­лення передбаченими уря­дом у проекті Держбюдже­ту розмірами соцстандар­тів і гарантій. Адже вони не забезпечують реаліза­ції базових положень Кон­ституції України – забезпе­чення достатнього життє­вого рівня працівників та їхніх родин, а також не від­повідають узятим Украї­ною зобов’язанням за ра­тифікованими конвенція­ми МОП.

«Цього року ми відзна­чили 150-ту річницю скасу­вання кріпацтва у Росій­ській імперії та 15-річчя прийняття Конституції України. Проект Держбю­джету на 2012 рік можна вважати яскравим прикла­дом неоліберального крі­пацтва, оскільки наступ­ного року значна частина працюючого населення буде змушена виживати на мізерну заробітну пла­ту», – заявив Сергій Кон­дрюк. Щороку влада обі­цяє, що життя стане кра­щим, але надії українців на гідне життя не справ­джуються з такими показ­никами державних соц­стандартів і гарантій. Адже прожитковий міні­мум незаконно заниже­ний, а його розрахунок ба­зується на наборі продук­тів харчування, непродо­вольчих товарів і послуг, який переглядався ще у 2000 році, а також не врахо­вує суми податку на дохо­ди фізичних осіб. Важли­вість цього показника, за словами Сергія Кондрюка, полягає у тому, що від його величини залежить розмір мінімальної зарплати, пенсій, соціальної допомоги, а також заробіт­на плата 4 млн працівни­ків бюджетної сфери (ме­диків, освітян, працівни­ків культури тощо). Біль­ше того, в законопроекті мінімальна заробітна пла­та встановлена на рівні прожиткового мінімуму, що призведе до системної руйнації українського тру­дового потенціалу...

Головний спеціаліст відділу соціальних гаран­тій управління соціально­го захисту ФПУ Наталія Чорнійчук і голова профкому студентів НТУУ «КПІ» Андрій Гаврушке­вич наголосили, що в за­конопроекті про держбю­джет ігноруються елемен­тарні норми соціального забезпечення працюючих, пенсіонерів, студентів, ін­ших категорій громадян.

Відповідаючи на запи­тання журналістів, чи по­чули депутати голос проф­спілок під час пікетування парламенту, Сергій Кон­дрюк зауважив, що «народ­ні обранці не тільки не хо­чуть чути своїх виборців, вони навіть не хочуть їх ба­чити». Адже під час мітингу-протесту представ­ники профспілок лише хо­тіли передати депутатам листівку напередодні роз­гляду проекту Держбюджету–2012. ФПУ нама­галася донести до парла­ментарів позицію профспі­лок, які вважають, що окре­мі статті законопроекту містять норми, які порушу­ють Конституцію і про­грамні зобов’язання Прези­дента України, а також не відповідають зобов’язанням України перед ООН щодо боротьби з бідністю.

ПРОФСПІЛКИ ВИМАГАЮТЬ:

l обрахування прожиткового мінімуму виходячи з реальних потреб людини;

l встановлення розміру заробітної плати, достатнього не тільки для задово­лення фізичних потреб людини, а й утримання непрацездатних членів сім’ї, оздоровлення працівника та його дітей, оплати комунальних послуг та нако­пичення коштів на придбання власного житла, задоволення духовних та куль­турних потреб тощо;

l встановлення розміру пенсій та соціальних допомог не нижче реального прожиткового мінімуму.



31.10.2011


Тетяна РУБАН, «ПВ»

ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

10.10.2024 22:03

08.09.2024 21:09

23.08.2024 22:29

23.08.2024 22:00

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання