« на головну 25.12.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1263)
21
Листопад
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Суспільство

...А на майдані – ялинка

...А на майдані – ялинка

Мегафони вимкне­но, намети – зне­сено. За два тиж­ні до Нового року на майдані у Киє­ві з’явилася красуня-ялинка, а Україна отрима­ла єдиний документ, що ре­гламентує податкову полі­тику держави.

Безсумнівно, ця подія має стати «зеленим світ­лом» для європейських ін­вестицій та кредитів. Дивує поспіх, з яким було розгля­нуто і прийнято податкову конституцію країни, адже проект ПК було опублікова­но 4 грудня, а з 1 січня окре­мі положення кодексу вже набувають чинності.

Можна сказати, що цей документ вистражданий потом і кров’ю Уряду, за­конотворців і народу, який брав безпосередню участь у процесі у вигляді акцій протесту. Домовленості влади і бізнесу призвели до того, що ті, хто вибрав для себе спрощену систе­му, працюватимуть згід­но з Указом Президента «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва», тобто якісний склад платників єдиного податку залиша­ється в сьогоднішньому вигляді. От тільки ви­трати на «спрощенців» не можна буде віднести до валових.

Із позитивних моментів ПК варто відзначити авто­матичне відшкодування ПДВ навіть із відновлен­ням штрафних санкцій за порушення встановлених законодавством строків відшкодування. Щоправ­да, це буде можливо лише за умови, якщо немає ні­яких порушень у бухгал­терії підприємства. Пре­цедентом вітчизняного оподаткування є введення галузевих пільг на період від 5 до 10 років для певної частини підприємств лег­кої, літакобудівної, судно­будівної промисловості і галузі електроенергетики. Суттєвими є досягнення профспілок у царині опо­даткування діяльності профорганізацій та рівня доходів малозабезпечених громадян.

  • КОМЕНТАР ФАХІВЦІВ

МІЛЬЙОНІВ ОДРАЗУ НЕ ЗАРОБИШ

Сам факт прийняття Податкового кодексу, безумовно, є позитивним. Але за наявності певних норм і механізмів, передбачених на­шою податковою системою, можна впевнено казати, що він спрямований на знищення про­шарку підприємництва, а саме – суб’єктів під­приємницької діяльності – фізичних осіб. Це погано не лише тому, що звужуються можли­вості для ведення господарської діяльності. Річ у тім, що приватне підприємництво є шко­лою бізнесу. Адже не кожна людина, яка хоче спробувати себе у бізнесі, здатна одразу ство­рити товариство з обмеженою відповідаль­ністю і заробляти мільйони. Навіть нині бага­то підприємців, які працюють за спрощеною системою оподаткування протягом кількох років, не досягли того масштабу, аби перехо­дити на вищий щабель господарювання. До речі, хоча великий бізнес і здо­був деякі нові можливості у вигляді податкових кані­кул, але далеко не всі про­позиції щодо полегшення життя юридичних осіб було враховано у цьому кодексі.

Анатолій ГАРАЩЕНКО,

ЧЛЕН ЕКСПЕРТНОЇ РАДИ КОМІТЕТУ ВРУ

ПРОФСПІЛКИ ЗДОБУЛИ НОВІ ПРАВА


Федерація профспілок уперше взяла безпосередню ак­тивну участь у розробленні такого важливого документа як Податковий кодекс. Для ФПУ це є знаковою подією. Ключовою перемогою профспілок є вирішення принци­пових проблем, зокрема щодо звільнення від оподатку­вання профспілкових витрат та розширення переліку до­ходів профспілкових організацій, звільнених від оподат­кування. Зокрема, з 1 січня не оподатковуватимуться профспілкові виплати членам спілок, якщо сума виплати одній особі протягом року не перевищуватиме суму міні­мальної заробітної плати, помноженої на 1,4 та округленої до найближчих 10 гривень. Також не оподатковувати-меться цільова благодійна допомога постраждалому внаслідок катастрофи чи стихійного лиха члену профспіл­ки, вартість нагород та незначних дарунків (не дорожчих за 50% мінімальної зарплати). Розширюється перелік звільнених від оподаткування доходів профспілок шля­хом включення до цього переліку вартості майна та пос­луг, одержаних первинкою від роботодавця. Частково ви­рішується проблема від­несення на валові витрати відрахувань первинкам на культурно-масову, фіз­культурну та оздоровчу роботу для підприємств, що не мали прибутку.

Сергій КОНДРЮК,

ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ ФПУ

«ВРАХУВАЛИ» ВИМОГИ ПІДПРИЄМЦІВ


Законопроект ВРУ № 7101 передбачав кардинальні змі­ни у спрощеній системі опо­даткування суб’єктів малого підприємництва, а саме: змі­нювався граничний дохід, який дає право на застосу­вання спрощеної системи оподаткування, з 500 до 300 тис. грн, та до 600 – із вико­ристанням касового апарата. Ця норма спричинила спро­тив у суспільстві та була виключена з Податкового кодексу після президентсь­кого вето. Однак стаття 39.1.12 Податкового кодексу, що забороняє віднесення до складу валових витрат прид­бання товарів, робіт і послуг у фізичних осіб, що сплачу­ють єдиний податок, не була ветована Президентом і за­лишилась у кодексі. Мабуть, це зроблено, аби компанії, які використовують найману працю фізичних осіб-підпри­ємців, нарешті надали остан­нім статус працевлаштова­них.

ЗМЕНШЕННЯ КІЛЬКОСТІ ПОДАТКІВ І ЄДИНИЙ СОЦІАЛЬНИЙ ВНЕСОК

У ПК змінюється загальний склад податків і зборів. Кількість загальнодержавних стягнень скорочується з 28 до 18, місцевих – з 14 до 5. На перший погляд, це очевидне спрощення системи оподаткування, але при ретельнішому розгляді можна зробити висновок, що скасовано ті податки та збори, які давали найменше наповнення бюджету. Приміром, комунальний пода­ток, податок для власників транспортних засобів. Для бюджетоутворювальних податків передбачене посту­пове зниження: для податку на прибуток – з 25 до 16% у 2014 році, для податку на додану вартість – з 20 до 17% у 2014 році.

Додатково ми отримали чудове положення про еди­ний соціальний внесок (ЄСВ). Здавалося б, замість ре­гулярного оформлення суворих звітів для чотирьох фондів підприємства матимуть змогу звітувати та спла­чувати внесок один раз на рік. Але механізм упровад­ження дії норми про ЄСВ передбачає, що підприємство повинне провадити перерахування внеску на 88 ра­хунків бюджетної класифікації. Відповідальність за пе­рерозподіл коштів між бюджетами перекладено на бухгалтерів підприємств, з усіма штрафними санкція­ми, що випливають звідси.

СОЦІАЛЬНА ПОДАТКОВА ПІЛЬГА СТАНЕ ДОСТУПНІШОЮ

У проекті бюджету на 2011 рік мінімальну заробітну пла­ту закладено у розмірі 941 гривні. З 1 січня 2011 року розмір податкової соціальної пільги буде збільшено у 2 рази і її розмір становитиме 100% прожиткового мініму­му. Коло користувачів цією пільгою істотно зросте. Зок­рема, її зможуть одержувати сім’ї, які виховують двох та більше дітей віком до 18 років. Раніше це стосувалося сімей із трьома і більше дітьми. Скажімо, людині, що виховує двох дітей і дохід якої не перевищує 2640 грн на місяць, держава «проба­чить» 141 гривню податків. Це норма покликана насам­перед підвищити рівень до­ходів найменш забезпечених громадян. Заяву на отриман­ня пільги та документи, що підтверджують це право, працівники мають надавати роботодавцям.

06.01.2011


Наталія ЛЕВІНА, «ПВ»

ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання