« на головну 24.12.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1263)
21
Листопад
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Суспільство

Навчання – справа профспілкова

Навчання – справа профспілкова

Учбовий центр Приватного акціонер­ного товариства «Сєверодонецьке об’єднання Азот» старший від самого підприємства, адже кадри для нього стали готувати ще до відкриття пер­ших цехів. Нинішній навчальний рік відкриває для Центру сьоме деся­тиліття.

За словами Валерія Черниша, голови профкому підпри­ємства та міської ради профспілок, для Центру нині настала друга молодість! Це відчу­ваємо й ми, бо постійно ви­користовуємо базу Центру для навчання профспілко­вого активу – в першу чер­гу з питань охорони праці, права, соціального страху­вання. Згідно з програмою соціального партнерства, стратегічний акціонер підприємства, лідер робо­тодавців України Дмитро Фірташ у підвищенні ефек­тивності виробництва на­голошує на підготовці мо­лодих кадрів, підвищенні кваліфікації всіх робітни­ків, фахівців. Це відобра­жено й у колективній угоді підприємства.

На «Азоті» постійно ор­ганізовують виробничу практику для студентів та учнів. Стартує вона й нині, 1 вересня. І як завжди – під профспілковим контролем.

ВРАЖАЮЧІ РЕЗУЛЬТАТИ

Масштаби цієї роботи вражають: за останні 5 ро­ків навчено майже 7 тисяч практикантів, у тому числі з місцевого міжшкільного навчально-виробничого комбінату. До речі, багато учнів профтехосвіти – вже у складі профспілкової ор­ганізації підприємства, а їхній учпрофком входить до складу первинних орга­нізацій. Юнаки та дівчата з цікавістю беруть участь у різноманітних заходах. Та­кож до навчальних закла­дів навідуються активісти профспілкової організації пенсіонерів підприємства.

Трудові колективи до­помагають навчальним закладам, а молодь у свою чергу бере участь у благо­устрої території, шефстві над ветеранами. Всі разом ведуть велику шефську роботу у місцевій школі-інтернаті для дітей-сиріт. Профспілкові активісти тут часті гості.

Адміністрація, проф­спілковий комітет уваж­но стежать за навчанням студентів. Як розповіла Валентина Перва, голова профбюро, провідний ін­женер Учбового центру, батькам-азотівцям дуже приємно, коли ми відзна­чаємо успіхи їхніх дітей. Так, на «відмінно» склали річну екзаменаційну сесію Катерина Гринчук, Олек­сандра Боярчук, Марина Бушуєва, Євген Єфімов, Ірина Мельничук, Андрій Ставків, Тетяна Єремєєва, Владислав Роменський. У нас стало доброю тради­цією зустрічати новачків – вони спілкуються з керів­никами профкому, кадро­вої служби, знайомляться з народним музеєм підпри­ємства. Їм дарують нові книги про «Азот», у тому числі й видану днями істо­рію його профспілкової ор­ганізації, що її підготував ветеран профспілки Павло Володимирович Руднєв із допомогою заводських журналістів, – продовжила Валентина Леонтіївна.

ВІК – НЕ ПЕРЕПОНА

На самому «Азоті» навча­тися ніколи не пізно. Це й забезпечує по-справжньому молодий настрій хіміків на нове, передове, їхній висо­кий творчий тонус. Для на­вчання за всіма напрямами в Учбовому центрі є сучас­не обладнання. А головне – чудові викладачі. Нещо­давно й голова правління підприємства Леонід Буга­йов згадував, як навчання тут допомогло йому на по­чатку кар’єри.

Організацією виробничо-технічного на­вчання на підприємстві займається методична рада. Нею керує член пре­зидії профкому Іван Воло­хов, якому днями присво­єне звання «Заслужений працівник промисловості України». Серед досвідче­них викладачів – кандидат технічних наук Світлана Саломахіна, інженери Сер­гій Кащеєв, Олександр Ме­тьолкін, Олексій Карлов, Олексій Савченко, Мико­ла Уваров, Андрій Щербак, які самі пройшли належну виробничу школу, а також лікар Світлана Безкоро­вайна, члени громадської юридичної приймальні при профкомі Галина Се­ліхова та Галина Галахо­ва. На зустрічі профактиву споріднених підприємств – Сєверодонецького «Азо­ту» та Горлівського «Сти­ролу» – домовилися й про організацію взаємного на­вчання.

У ПОШУКАХ ЗНАНЬ

Звісно, «азотівці» на­вчаються не тільки на сво­єму підприємстві, а для оволодіння актуальними знаннями їх направляють і до спеціалізованих цен­трів. Наприклад, фахівці дослідницької лабораторії зварювання та технічної діагностики пройшли курс в Інституті електрозварю­вання ім. Є.О. Патона НАН України, медики підприєм­ства – в Луганському мед-університеті. У разі потре­би лектори «з центру» при­їжджають на підприєм­ство. Так освоювали новий Податковий кодекс, закони соціальної спрямованості.

У свою чергу, Учбовий центр об’єднання завжди готовий допомогти коле­гам з інших підприємств. Він має ліцензії на кілька видів навчання.

Щороку організовуєть­ся навчання з охорони і передових методів праці, суміжних та інших про­фесій, виробничо-технічні та цільові курси (на­приклад, персональних комп’ютерних користу­вачів). Вчаться й самі ви­кладачі. Багато молодих фахівців разом зі сту­дентами, дипломниками беруть участь у науково-практичних конференціях. До речі, курсові, дипломні роботи часто пов’язані з темами «Азоту». У його науково-технічній та проф­спілковій бібліотеках, На­уковому центрі, проектно-конструкторському відділі, в цехах і службах охоче дають консультації.

КРАЩІ ВИКЛАДАЧІ

На підприємстві удо­сконалюють індивідуаль­не навчання, стажування новачків під керівництвом досвідчених наставників, яких визначають з участю профкому. Особлива ува­га – освоєння технічних і технологічних нововве­день. Усе це перевіряється не тільки у повсякденній роботі, а й у конкурсах про­фесійної майстерності, що їх регулярно влаштовують адміністрація та профком з його молодіжною комісією.

Налагоджено навчання керівників, резерву кадрів, резерву профспілкових керівників. За ініціативи профкому практикуються інтерактивні, дискусійні семінари з актуальних про­блем. На них запрошують фахівців із Федерації проф­спілок Луганської області. А голова обласної галузе­вої профспілки, депутат облради Володимир Крав­ченко забезпечує участь у них й активу зі спорідне­них підприємств. Це спри­яє обміну досвідом.

Також Учбовий центр займається розробленням та переглядом посадових інструкцій. Всю цю роботу разом зі своїм керівником Тетяною Дерев’янко орга­нізовують фахівці Центру Марина Носуль, Валенти­на Перва, Лариса Замурі­єва, Людмила Кармазіна, Світлана Лисак, Тетяна Лебедєва, Валентина Су­хіна, Наталя Гордієвська, Олена Куценко та ін.

Семен ПЕРЦОВСЬКИЙ, Луганська обл.


Тільки в першому півріччі ниніш­нього року навче­но 470 інженерів і 730 робітників. А вкладені в нав­чання кошти приносять добру віддачу не тільки виробництву, а й кожному «азотівцю» зок­рема. Адже той, хто більше знає, діє впевненіше і домагається ви­соких резуль­татів як у ро­боті, так і в житті.

Валерій Черниш, голова профкому


ХТО НАВЧАЄТЬСЯ І НА ЯКИХ УМОВАХ?

Нині коштом підприємства на денній формі навчаєть­ся 65 дітей хіміків. Звичайно, профспілкові активісти беруть участь у визначенні відповідних кандидатур, зважаючи на те, як показали себе батьки в трудовому колективі. Ще 35 працівників «азоту» здобувають вищу освіту без відриву від виробництва. Під контро­лем профспілки – реалізація встановлених законо­давством пільг для студентів.

Усі успішні студенти стаціонару одержують від підпри­ємства стипендію. особливо важливо, що кожного з випускників забезпечують на «азоті» першим робо­чим місцем. у 2010 р. на підприємстві було працевла­штовано 129 випускників вузів, сєверодонецького хіміко-механічного технікуму, місцевих базових уста­нов професійно-технічної освіти. нинішнього року першим робочим місцем буде забезпечено ще 100 ви­пускників, третину з яких вивчило підприємство.

01.09.2011



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання