« на головну 22.01.2025
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1265)
19
Грудень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Суспільство

«МИ ВОЮЄМО ЗА ОСВІЧЕНУ НАЦІЮ». ПРОФЕСОР ФЕДІР ШАНДОР ПРОВОДИТЬ ПАРИ ПРЯМО З ОКОПУ

«МИ ВОЮЄМО ЗА ОСВІЧЕНУ НАЦІЮ». ПРОФЕСОР ФЕДІР ШАНДОР ПРОВОДИТЬ ПАРИ ПРЯМО З ОКОПУ

Нині ця світлина Федора Шандора з допису його товариша по зброї Віктора Щадея облетіла весь Фейсбук: «У перерві між бойовими чергуван­нями професор Ужго­родського національного університету Федір Шан­дор читає лекцію з ту­ризмознавства своїм студентам».

Як і в мирному житті, Федір Шандор постійно в русі, на зв’язку з активними закарпат­цями, які допомагають нашим військовим. Ну а лекції студен­там – це святе, їх пропускати не можна. У перший же день війни Федір Федорович прийшов у військкомат і несе службу в ба­тальйоні тероборони. Нині він на сході України…

Тож як професору, який пере­буває з іншими закарпатськи­ми бійцями на Ізюмському на­прямку бойових дій, ще й уда­ється проводити пари на двох факультетах, розпитав у нього Медіацентр УжНУ.

«Уже 70 днів я в армії. Пішов до військкомату одразу після пар 24 лютого. Але занять зі студентами не кидав, – розпові­дає Федір Шандор. – Щопоне­ділка й щовівторка у мене пари о 8-й ранку, і жодної я не про­пустив. Завжди надаю перевагу ранковим заняттям: вичитав, а потім маєш час на іншу роботу. Ось тепер проводжу теоретичні заняття для туризмознавців і студентів, а на семінарах пра­цюють аспіранти».

Федір Федорович каже, що з командуванням і товаришами по службі вдалося дійти згоди, щоб мати змогу поєднувати службу і пари. «Всі хлопці зна­ють, що я читаю пари. Тому мій графік бойових чергувань у дні занять підлаштовують відпо­відно. Бойове чергування три­ває добу, і кожні чотири години потрібно бути на позиції. Тобто чотири години чергуєш, а після стільки ж відпочиваєш. Тож коли в мене пари, я чергую вно­чі, а одразу після чергування вранці проводжу пару. Крім того, в інші дні займаюся обла­штуванням побуту, рию тран­шеї тощо».

На запитання, чи перериває пари під час обстрілів, Федір Шандор відповів: «Якщо стріль­ба десь на відстані, то на пару це особливо не впливає. Звук та­кий, ніби трактор ходить. Пари я проводжу завжди біля блінда­жа. От щойно був обстріл, а ми вичитували помилки в модулях. Перейшов у бліндаж і продо­вжив читати лекцію».

Наприкінці розмови профе­сор зауважив: «Ми воюємо за освічену націю. Якби я не читав лекції, то був би гріх. Я ж наві­що на війну пішов?».

ПРЕС-СЛУЖБА ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (ЗА МАТЕРІАЛАМИ КСЕНІЇ ШОКІНОЇ, МЕДІАЦЕНТР УЖГОРОДСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ)

 

НА ВОЛОНТЕРСЬКОМУ ФРОНТІ


Катерина Пилипівна На­заренко, ветеран рудника «Суха Балка», член вете­ранської організації під­приємства та член Проф­спілки металургів і гірни­ків України, майже одра­зу після початку повно­масштабної війни в Укра­їні – на волонтерському фронті.

Не сама, разом зі своєю родиною. Робо­ти вистачає, оскільки випікання пиро­гів, пиріжків та печива для бійців тери­торіальної оборони Кривого Рогу – справа кропітка й відповідальна.

Удосвіта, коли ще тільки починає розви­днюватися, Катерина Пилипівна ста­вить тісто. За випробуваними рецепта­ми змішує компоненти, аби вироби були запашними, пухкими та смачними. Го­тує начинки з картоплі, капусти, гарбу­за, яблук, вишні, ягід. Тут не завадить онукова допомога: все почистити та по­дрібнити. Формувати випічку береться донька Тетяна. Вона – шахтарочка, пра­цює на «Сухій Балці», на шахті ім. Фрун­зе. Змінний графік дозволяє їй поєдну­вати основну роботу з волонтерською.

Родина Назаренків не рахує кількість готових смаколиків, лишень дивиться, скільки борошна залишилося. Щодня його йде не менше 10 кілограмів. Кате­рина Пилипівна дякує всім сусідам, знайомим за допомогу. Бо приносять для начинки домашні варення та дже­ми. Свої заготівлі вже скінчилися, те­пер, як кажуть у народі, з миру по нитці – та й є з чого пекти.

Щирі слова вдячності від захисників передають майстрині волонтери, які до­ставляють пиріжки. Духмяна випічка воїнам територіальної оборони нагадує їм про родинний затишок. «Ви знаєте, – ділиться Катерина Пилипівна, – я до війни курку не могла зарізати. Працю­вала весь час на освітянській ниві, ви­ховувала дітей. Але зараз у мене, незва­жаючи на мирну професію, з’явилося велике бажання голими руками поскру­чувати голови всім ворогам. Нехай мої пиріжки наповнюють силою наших хлопців, щоб їм щастило в бою, щоб усі могли повернутися до мирного життя. Нехай у скрутну хвилину бійцям буде хоч трошки легше. А з усім іншим ми впораємося».

ПРЕС-ЦЕНТР ПРОФСПІЛКИ МЕТАЛУРГІВ І ГІРНИКІВ УКРАЇНИ

 

МИРНОЮ ПРАЦЕЮ ЗВЕЛИЧУЄМО НАЦІЮ

Михайло Гук

голова ППО Хмельницької АЕС

 

Зазвичай першотравневі свята починаються з гас­ла: «Мир, праця, травень». На жаль, цьогоріч про мир говорити не доводиться – рашистська навала вже 2 місяці тероризує Україну, намагаючись зламати нашу волю і віру. Це їм не вдасться.

Працю, як необхідність і властивість циві­лізованої людини, ніхто не відміняв. Колек­тив Хмельницької АЕС докладає значних зу­силь, щоб найбільше підприємство краю ви­давало необхідну продукцію українцям. Це частка нашого внеску в загальну Перемогу. Виконання планових завдань є честю і базо­вою вимогою кожного свідомого українця. Проте, в позаробочий час працівники станції не лишаються осторонь загальнонародного руху опору російським окупантам. Значна частина працівників вступили до лав теробо­рони і шліфують навички боротьби з підступ­ним ворогом.

Колектив атомників для потреб Збройних Сил України зібрав понад 60 млн грн благо­дійної допомоги. І цей процес не припиняєть­ся! Шириться й волонтерський рух. Молодіж­на ланка профспілкової організації ХАЕС спільно з представниками адміністрації, во­лонтерськими організаціями міста збирає продукти харчування, засоби гігієни і певні обладунки для воїнів ЗСУ. Активно ведеться робота з надання гуманітарної допомоги на­шим колегам в окупованому Енергодарі, звільненому від рашистів Славутичі та Іван­кові, інших місцях, де російська навала спри­чинила гуманітарну кризу.

У скрутному становищі опинилися сьо­годні наші колеги із Жовтих Вод, де зупинено виробництво, практично не надходять гро­шові кошти для працівників СхідГЗК та їхніх сімей. До того ж, у місто приїхали багато бі­женців із зруйнованих міст сходу України, яким також потрібна допомога. Колектив Хмельницької АЕС ще раз продемонстрував своє милосердя, зібрав та направив гумані­тарну допомогу колегам-гірникам. Ми радіє­мо кожній успішно проведеній акції з надан­ня допомоги нашим колегам і воїнам ЗСУ, чу­дово розуміючи, що кожна наша маленька перемога неминуче наближає нас до спільної Великої Перемоги над ворогом. У найближ­чих планах – організація гуманітарної допо­моги нашим колегам з підприємств Чорно­бильської зони відчуження, де під час окупа­ції орки поводили себе як дикуни, варвари й ординці. Хотів би висловити велику подяку кожному атомнику за розуміння, постійну підтримку профспілкових ініціатив.

10.06.2022



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

26.12.2024 18:21

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання