« на головну 25.12.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1263)
21
Листопад
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Суспільство

Тіньова зайнятість в Україні зросла вдвічі

Тіньова зайнятість в Україні зросла вдвічі

З прийняттям Податкового кодексу тіньова зайнятість в Україні зрос­ла вдвічі. Про це під час круглого столу «Соціальне дерегулювання і якість послуг державної служби зайнятості і фондів соціального стра­хування» розповів начальник управління організації надання соціальних послуг Державного центру зайнятості України Ігор Сухомлін.

«Приміром, у Словач­чині жо­ден гро­мадянин не може бути працевла­штований, окрім як через державний центр зайнятос­ті. Це дає повноцінну ста­тистику, дані для аналізу ситуації, що дуже важли­во. Адже подивіться: з при­йняттям Податкового ко­дексу тіньова зайнятість в країні зросла вдвічі! Вакан­сій немає, обліку немає, ва­лового продукту немає. Я запитую, для кого ми при­йняли такий Податковий кодекс? Є досвід розвине­них країн. У тій же Німеч­чині жодна людина не може працевлаштуватися в обхід державного центру зайнятості. Якщо у нас пра­цевлаштування буде в обов’язковому порядку здійснюватися через Дер­жавний центр зайнятості, ми знатимемо, скільки лю­дей мігрує, скільки пра­цює, скільки хворіє», – за­значив він, відповідаючи на запитання учасників за­ходу про основні пробле­ми, які заважають держ­службі зайнятості нор­мально працювати.

Основною проблемою І. Сухомлін вважає те, що всі роботодавці, незалеж­но від форми власності підприємства, не надають центрам зайнятості інфор­мацію про вакансії, які в них є. «Це створює певний дисбаланс – люди хочуть знайти роботу, а підприє­мець тримає вакансію і ін­формацію про неї в Держ­центр зайнятості не на­дає», – констатував на­чальник управління.

А чесно подавати ва­кансії, за словами Сухом­ліна, вітчизняного робото­давця в нинішній ситуації можуть спонукати лише певні вигоди, економічні стимули з боку держави.

ПРО ЗАРПЛАТУ «В КОНВЕРТАХ» – НЕ З ЧУТОК

Більшість українців хоча б раз у житті відчували на собі, що таке тіньова за­йнятість та зарплата «в конвертах». Сьогодні з цим масово стикається українська молодь. Але є й цілком парадоксальні випадки, коли людина все життя працювала, отриму­вала нібито офіційно не­малу зарплату, а коли справа дійшла до пенсії і оформлення різних дові­док із місця роботи, вия­вилося, що відрахування до цільових фондів робо­тодавець здійснював тіль­ки з мінімальної зарплатні або взагалі не здійснював.

Подібна історія трапилася з нашою колегою, яка до середини 2000-х років працювала коректором в редакціях відомих ЗМІ. І дізналася про обман зо­всім випадково – свого часу зберегла розрахун­кові листи із зарплати. Тож коли порівняла циф­ри за ті ж місяці в довідці з місця роботи, яку взяла при оформленні на пен­сію, та в розрахункових листах – обуренню її не було меж.

В іншій редакції їй взагалі відмовили в наданні до­відки, оскільки, виявля­ється, попри запис у тру­довій книжці і нібито офі­ційне працевлаштування, жодних відрахувань до Пенсійного фонду не ро­билося. Колега згадує, що відповідно до зарплатної відомості вона одержува­ла там мінімальну зарпла­ту, і ще таку ж суму їй пла­тили «в конверті». Часто зарплату затримували. Тоді, щоб газета вийшла вчасно, редактор невідо­мо з яких доходів просто роздавав співробітникам по 20–30 доларів.

Ще одна моя знайома вже понад десять років отри­мує зарплату «в конверті», а у відомості розписуєть­ся лише за «мінімалку». Нещодавно її взагалі пе­ревели на 4-годинний ро­бочий день. Тобто офіцій­но їй нараховуватимуть уже половину мінімальної зарплатні, з цієї ж суми здійснюватимуть й відра­хування соцвнеску. А най­головніше, що жінці зараз 50 років. Якщо пенсійний вік підвищать до 60 років, то при 4-годинному робо­чому дні їй доведеться працювати вдвічі більше, ніж її одноліткам!

Будьте пильними!


03.03.2011


Інга ВАЛЕНТИНОВА,«ПВ»

ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання